Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Miért adtok zoknit+sz...

Anyukák! Miért adtok zoknit+szandált a babára/gyerekre?

Figyelt kérdés
Sosem értettem.10 hónapos a kisfiam,most kezdett lépegetni igy van mar szandija is.Nyilván aki a zokni+szandi kombót adja a gyerekére azért úgy adja rá,mert meg nincs olyan jó idö,hogy csak simán a szandál van rajta,de akkor mar egy zart cipöt is rálehetne adni.En mindig igy csinalom es a táskámban van egy szandi is,arra az esetre ha nagyon meleg lenne.Vagy teljesen más miatt adjátok igy?Ezzel senkit nem bántani akarok meg leszólni,de kezdö anyuka vagyok,nem értek még nagyon ezekhez.
2016. júl. 21. 13:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
96%
Én is általában adok rá egy vékony zoknit, mert úgy kényelmesebb neki. Feltörheti a lábát, homok, gaz, bármi belemegy a szandálba és irritálhatja. Bár nagy melegben szokott zokni nélkül lenni a lányom, de olyankor észreveszem, hogy elkezdni piszkálni a szandált, kezdi kicsatolni, ezt nem csinálja, ha van rajta zokni. Meg tényleg van olyan idő, amikor még hideg a mezítláb, de a zárt cipőbe már megizzad a lába (pedig jó minőségű, nem bóvli cipője van). Tény, hogy nem szép, de neki kényelmesebb és ez a lényeg.
2016. júl. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
95%
Szintén azért hogy ne törje fel a lábukat. Próbáltam zokni nélkül, de ha belemegy pl. a homok, totál kidörzsöli. Szandál színével megegyező vékony titokzoknit adok rájuk, nem néz ki gázul még szerintem se, pedig utálom a zokniszandi kombót amúgy :) de az ő esetükben a kényelem fontosabb.
2016. júl. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
95%

Hogy ne dörzsölje ki a lábát. a gyerek még belemegy poba, homokba... utána beleizzad, vagy csak pocsolyába lép a locsolás után... és bizony véresre tudja dörzsölni a homok a kis lábát.

még az 5évesre is adok zoknit, vagy pedig amint lehet, hagyom, hogy levegye és mezítlábaskodjon.

(oviban még a klumpába is kap zoknit, azon egyszerű oknál fogva, hogy ne koszos lábbal feküdjön le ebéd után aludni. alvás után pedig tiszta zoknit húz fel. a mosógép még nem panaszkodott.

2016. júl. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
93%

1. Mert feltöri nélküle a lábát a szandál. Próbáltam neki idén is zokni nélkül, 2 nap alatt hatalmas vízhólyag lett a lábán.

2. Nem is igazán hajlandó zokni nélkül felvenni a szandált.

4 éves múlt, neki már erős akarata van, felveszi a zoknit akkor is, ha én nem szeretném.

2016. júl. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
95%

Ha beleizzad a lába, feltöri a szandál, hiába jó minőségű bőrszandál. Azon a pici lábacskán még semmilyen lábbeli nem volt. Azonnal feltöri minden, így hát kap zoknit, úgy minden oké.


Szerintem nem gáz egy kicsi gyereknél a szandálhoz zokni, a lényeg a gyerek egészsége, kényelme, és csak ezután jön a divat nálam.

2016. júl. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
93%
Sosem értettem, hogy egy egyévesnek miért kell divatozni, mikor a praktikum sokkal fontosabb. Nevezetesen, hogy ne törje fel a lábát.
2016. júl. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm,mentek a zöld pacskerek :)

Hat akkor kesobb valószinü hogy en is igy fogom ráadni ha mindenki azt mondja hogy feltöri a lábit.Legalább mar ezt is tudom,es nem a divatozás miatt kérdeztem,meg hogy szerintem gáz.Nyilván fontosabb,hogy neki kényelmes legyen.

2016. júl. 21. 16:42
 18/20 anonim ***** válasza:
ha jó minőséget akarsz, ami jól tartja a bokát egy már járni tudó gyereknek miután túl vagy a puhatalpúzáson) akkor az egy bőr d.d.step/szamos stb lesz. jó cipők,azt leszámítva,hogy magasított,kemény sarka van ami feltöri a gyerek sarkát zokni nélkül sajnos,elég csúnyán :-(
2016. júl. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Egy 10hónapos még 5percet se sétál... Viszont a többi már fut,szalad,rohan,árkon bokron át. Mellesleg van bokazokni nekik is,igy nem lóg ki. Én is bokazoknit adok rá. Nem töri a lábát,nem szúrja a homok stb.
2016. júl. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Bár èn mèg nem adtam, de gondolon kidörzsölnè, feltörnè anèlkül a lábád.
2016. júl. 22. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!