Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják azt más anyukák,...

Miért mondják azt más anyukák, hogy "lesz ez még rosszabb is a gyerekkel"? Mi a céljuk ezzel?

Figyelt kérdés

Mikor terhes voltam: nem fogsz többet aludni. Mikor jól aludt a gyerek születése után: majd a fogzásnál tönkremennek az éjszakák. Jól éreztem magam otthon: majd ha visszamész dolgozni, azt se fogod tudni, hol áll a fejed. Aztán: majd a mozgásfejlődésénél megőrültök. és így tovább lehet folytatni a sort egészen a gyerek 60 éves koráig.:)


Ezzel frappánsat akarnak mondani vagy ezt szokás mondani fiatalabb anyukáknak? Én nem szoktam mondani ilyesmiket, de ez a (magyar) kultúra része?



2016. júl. 27. 08:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én pont a fordítottját tapasztaltam.

Mindenki csak a rózsaszín maszlagot mondta, meg a finom babaillatot...

És senki nem készített fel a "brutális valóságra", hogy mennyire nehéz megpróbáltatás az első időszak.


Szerintem az is lehet a dologban, hogy általánosítanak. Ha ő egy "rossz" gyerek anyukája, akkor mindenkié az.

De persze a babák mások, evés, alvás, betegség, mozgásfejlődés terén. És az anyukák is máshogy élik meg.


Az az egy, ami szerintem nem igaz, hogy "kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond". Még csak 3 éves a fiam, így nem tudom, mi lesz később, de egyenlőre ahogy telik az idő, annál könnyebb minden.

2016. júl. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez valami bennfenteskedes meg fontoskodas meg nem is tudom, hogy "en is megszenvedtem, en is vegigcsinaltam". Ennek mondjuk igy kb ugyanannyira nincs ertelme mert ez nem az ok magyarazata csak maga a cucc szerintem valami ilyesmi. Szoval hogy kicsit roluk is szoljon a dolog, kis martiromsag. De lehet hogy ennek semmi ertelme tenyleg.
2016. júl. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

szerintem azért mondják:hogy ne éld bele magad hogy:most minden milyen jó a baba körül-hanem felkészítenek rá,hogy milyen lesz ha.... (persze van aki rosszindulatból teszi)

Nálam a többsége bejött. pokoli nehéz volt a fogzás pl.


a "kis gyerek kis gond, a nagy gyerek nagy gond"ra -meg azt mondom egy darabig könnyebb,de aztán valóban így van. vagyis más fajta gondok lesznek.de akkor már valóban kisebb gondnak tűnek azok amik baba korában voltak. legalábbis én így érzem

2016. júl. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%

Rosszindulat, majd káröröm. Ill. majd megtudja....én megmondom a tutit, mert én vagyok az idõsebb, nekem van/lesz igazam. Szimplán ez az oka. Aki tiszta szívbõl csak segíteni akar, az másképp kommunikál.

Pl. De jó neked, hogy ilyen jól alszik a babád.Nekem is jól aludt majd elkezdõdött a fogzás. Hu hát nekem az szörnyū volt, nem aludtam semmit akkor. Te hátha megúszod. Remélem neked könnyebben viseli a babád. Esetleg nem tudod, hogy mikor te voltál baba, akkor neked milyen volt. Mert hátha könnyen vetted és rád ütött.

Ez a segíteni akarás és figyelem felhívás!

2016. júl. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%

"kis gyerek kis gond, a nagy gyerek nagy gond"

Tehát a gyerek gond! Ezt megállapíthatjuk! :-)

Nem tudom az okát,engem is mindig megtaláltak ezzel,amit írsz.

Egy valamit fedeztem fel. Nem hiszem,hogy az én gyerekem annyival jobb,a másik gyerek meg annyival rosszabb lenne! Talán csak megértést akarnak,hogy másnak is szr és másnak is vannak mélypontjai.

Vannak mélypontok persze,de én pl.nem szeretek panaszkodni,főleg idegenek nem. Meg inkább a jó oldalát szoktam nézni,pár év és felnőnek,olyan kevés ideig gyerekek.

És van akit pl.ez irritál,hogy te nem panaszkodsz! (ami nem azt jelenti,hogy neked ne lennének rosszabb napjaid)

2016. júl. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%
Azért mondják h a jelenleg rossznak gondolt dolog,pl. fogzik-rossz éjszaka amin esetleg kiborulnak az anyukák....rájöjj h annál rosszabbak is lesznek,ez még csak apróság...kár stresszelni magad már most mindenen..
2016. júl. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
#6 viszont ez nem jo arra a helyzetre, ami le van írva. Valakinek jó, de azt mondják, lesz még rosszabb. Nem pedig valakinek rossz.:)
2016. júl. 27. 10:34
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán okoskodás, fölényeskedés szerintem. Helyzeti előnyben vannak, mert idősebb a gyerekük, és az orrod alá dörgölik, hogy Te még nem tudhatod, és ha könnyebb is most, majd rájössz. Nem azért könnyebb, mert szerencsés vagy/jól csinálod (=ők rosszabbak, szerencsétlenebbek), hanem mert még kicsi a gyereked. Ők bezzeg már tudják az igazságot. Nem kell velük foglalkozni. Eleve minden gyerek más, és minden felnőtt is más, ki-ki mást él meg nehezebben/könnyebben.
2016. júl. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%

Nem feltétlen rosszindulat, nálunk az első másfél év csodálatos volt, evett aludt játszottunk, imádtam. Minden hasfájás, fogzás, rosszalvás kimaradt. Másféléves korától felfelé mintha kicserélték volna, futkározik, nem figyel rám, ellentmond, levágja magát a földre. Azt mondják 3 éves korára megint fog egy nagyot változni.


Én úgy érzem nem értékeltem eléggé az első csodás évet, mert elkönyveltem, hogy az én gyerekem mindig ilyen lesz, és amikor néha volt egy kis nyűgössége, az jobban megviselt, pedig azt is kezelhettem volna lazábban.


Most már rendesen próbára teszi az idegeimet, és néha nosztalgiázok milyen szép is volt, mikor mutogattam neki a fák leveleit, ő pedig figyelt rám.


Frissen szült anyuka ismerősömben magamat látom, és én is megjegyeztem már neki, hogy élvezze ki ezt az időszakot nagyon, de ugyanazt kaptam, amit én is mondtam anno:)


Persze ebben a rózsaszín ködben letojja az ember a többieket, és ez így is van jól, csak idővel látja az ember a saját "hibáit".


Egyébként ha valamit rosszindulatból mondanak, azt biztos egyből észreveszed, és nem fogsz kételkedni benne.

2016. júl. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
9-es válaszolónak köszönöm, egy érintett is hozzászólt, aki ilyesmiket mond másoknak. Most már értem, hogy az van mögötte, vagy az is lehet mögötte, hogy szerinted az emberek nem értékelik a jelent megfelelően. És kedves ötlet, hogy segíteni szeretnél nekik ebben.
2016. júl. 27. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!