Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Erről mi a véleményetek?...

Erről mi a véleményetek? (1,5-2 éves gyerekkel kapcsolatos kérdés)

Figyelt kérdés

Nem szeretnék sok mindent hozzáfűzni, a kérdésem ez: Mennyire elfogadható az, ha egy 1,5-2 éves gyerek bármelyik testrészére a szülők (ebben az esetben az anya) tanító szándékkal rácsap?

Én nem akarom a véleményemet titkolni, nem értek vele egyet. Szerintem ilyen idős korban SEM kellene. De érdekel más anyák véleménye is. Személyes tapasztalat ihlette a kérdést, mert van egy pár, ahol az anyuka nemegyszer előfordult, hogy az ilyen idős gyerekére rácsapott. Számomra iszonyatos látni, ahogy sírva fakad a gyerek. Persze nem magam az ütés fáj, hanem az, hogy ezt "kapja". Nekem nagyon negatív példa az anyuka. Ti erről mit gondoltok? Nem lehet, hogy tényleg rosszat tesz a gyerek fejlődésének? A gyerek egyébként bántja is korabelieket. Az anyuka sokat kiabál is vele. Szerintem van összefüggés a dolgok között. Szerintetek?



2016. júl. 24. 22:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem neked nincs gyereked.
2016. júl. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem rosszabbat tesz az ha minden rá van hagyva, hisz egy ilyen idős gyerek még nem érti mit és miért nem szabad. Én azt vallom, néha, indokoltan egy-egy kis csapás belefér, szigorúan a fenekére vagy a kezére, arcra,fejre soha. Le leszek pontozva, de még mindig azt mondom, hogy ha a gyerek a 10. erélyes kérés, és elvitel után is a konnektorba dugja a villát, inkább az rázza meg hogy az anyja a fenekére vagy a kezére csap, mint az áram. Én eddig kétszer adtam, mindkétszer a saját testi épségét veszélyeztette.
2016. júl. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Én senkit sem pontozok le, mivel számomra minden válasz hasznos, mivel érdekel mások véleménye :)

Lehet, hogy engem a testvéreimmel és az unokatestvéreimmel együtt neveltek egy "túl" liberális közegben ezek szerint. Nem tudom, nálunk ez sohasem volt. Valahogy ez az anyai nagymamámtól jön. Két lánya van és az idősebbet, a nagynénémet ütötte meg egyszer, de még ma is sír, ha eszébe jut, annak ellenére, hogy beismeri a lánya rossz volt. Anyukám, a fiatalabb lány soha nem részesült ilyenben. Így ők sem emeltek kezet egyik gyerekükre sem. Így az unokatestvéreink és a testvéreim sem kaptak soha. Én sem. Apukámat ennek ellenére sokat bántotta a nagyapám, így ő ezért nem akart minket. Tudta mennyire rossz volt. Nincsen gyerekem (még) ezt jól megállapította az első válaszoló. De a nővérem gyerekei már nagyok (10 éven felüliek) és soha nem kaptak ki ilyen formában pedig ha vannak eleven gyerekek az övé azok. De mégsem. Kiabálni is csak igen ritkán kiabált velük. Akkor is bocsánatot kért mindig. Nagy a nővéremmel a korkülönbség köztünk ezért jó példa volt ő is nekem, mint szülő. A bátyáméknál is vannak gyerekek, és azokat sem ütötték meg sehol. Ugyanígy már az unokatestvéreim is szülők már, de azok sem. Persze rendetlenek néha a gyerekek, de valahogy ez nálunk nem megoldás még a 10 felszólítás után sem.

Nem provokálás, de amikor írta a a második válaszoló azt a villás példát az jutott eszembe, hogy mi is voltunk gyerekek, mi is csináltunk hülyeségeket és "verés" nélkül is túléltük a gyerekkorunkat. Ezért nem értem azt, aki rácsap a gyerekre. Más anyáknak is sikerül enélkül felnevelni a gyerekeiket. Én is nemsokára anya leszek. De már most érzem, nem tudom majd a kislányom olyat csinálni, amiért a válaszom ütés lesz. Valahogy máshogy fogok rá hatni, ahogy velem/velünk is tették.

Bocsánat a hosszú válaszért, csak gondoltam érdekes tudni én miért gondolom így.

2016. júl. 24. 23:10
 4/23 anonim ***** válasza:
87%
Az a helyzet ,hogy ez a korszak igen nehéz.A legtürelmesebb anyát is kihozza a sodrából egy ekkora gyerek.Van aki így reagál ,láttam anyát aki egy fárasztóbb nap után éjszaka telesírja a párnáját.Nem leszek népszerű ,de én a 1,5 évesemet volt már hogy elég erőteljesen elrángattam egy bizonyos helyzetből,dologtól.Olyan is hogy rácsaptam a kezére.Vagy hogy leordítottam.Nem ok nélkül és nem mindenre ez a reakcióm ,de vannak helyzetek.Igaz mindig lelkiismeret furdallásom van.
2016. júl. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%

Példa: a gyerek a válla fölött dobálja hátra a játékait, szólsz rá szépen, nem 1x nem 2x. Szólsz rá csúnyán, nem 1x nem 2x, büntetéssel fenyegetőzöl, majd kiabálsz, a következő pillanatban az egyik ilyen kemény műanyag játék telibe találja a pár hetes babát akinek kb 1 centis csíkban felsérti a fejbőrét... Kérdem én, mit tennél ilyenkor? Szépen elmondod neki hogy ejnye Katika kishíjján kutacson b*****d az öcsédet aztán tűröd hogy tovább dobálja?

Vagy éppen mikor mindenfélét akar pakolni a működésben lévő kenyérpirítóba amíg te egy percre bemész a síró kicsihez és végig mondogatod neki hogy NE NYÚLJ HOZZÁ!! (Mai eset)

2016. júl. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Utolsó! Annyit megkérdezhetek, hogy a nagyobb mennyi idős volt az előző példáknál?
2016. júl. 24. 23:18
 7/23 A kérdező kommentje:

Attól függetlenül, hogy választ (még) nem kaptam válaszolok.

Tovább mesélek, hogy ne legyek egy tapasztalat nő, aki csak úgy beszél anélkül, hogy bármit is tudna. A bátyám lányai 4 illetve 2 évesek. Az a helyzet állt elő, hogy a sógornőm visszament dolgozni, így a gyerekek felügyelete nyárra lehetetlenné vált. Illetve csak a kisebbé. A kicsi nem tudott beszokni a bölcsibe, így úgy döntöttek, hogy inkább ne menjen még. A lehetőség adta magát, hogy mivel én a terhességem miatt nem dolgozom, elhozhatják-e hozzám napközben. Nem tudtam okot mondani arra, hogy miért ne. Aztán úgy voltam vele a nagyobb se menjen oviba, ha már úgyis otthon vagyok a kicsivel. (A nagyobb sem szeret járni). A bátyám 7-re jár dolgozni és 5 után ér haza. A sógornőm 6-ra jár és 4-kor végez, de egy másik városba jár át, szóval ő is 5 után van csak itthon. Most már lassan 2 hónapja a hét 6 napján napi 10 vagy még több órában van 2 gyerekem 6 hónapos terhesen. De a kapcsolatom a gyerekkel nem itt kezdődött. Mind a két gyerek életének napi szinten részese vagyok. 3 nap még nem telt el az életükben nélkülem. Már a születésüktől nagy segítség voltam a szüleiknek, nekem pedig soha nem voltak a terhemre. Olyan gyakran volt, hogy egy héten 10-12 órát vigyáztam rájuk. Ezzel csak azt akartam leszögezni, hogy azért van rálátásom a dolgokra. Ez a két hónap arra biztosan elég idő volt, hogy annyi időt töltsünk együtt, hogy egymásnak mindenféle oldalát meglássuk. Nyugodt, hisztis, mérges, kedves, aranyos, nyugodt...

Én amikor először vigyáztam a kettő gyerekre egyszerre kb. 10 napos lehetett a kisebb. Innentől kezdve számtalan ilyen alkalom volt. Nem tudom a te nagyobb gyereked mennyi idős lehetett a történteknél. De a gyereket semmi esetre sem hibáztatom, bármennyire is "meggyőző" példát akartál felhozni. Tény, hogy elég durva helyzet volt. Gondolom 4 év alatti lehetett. A saját unokahúgomról látom, hogy egy értelmes négyéves már megérti az ilyet. Viszont, ha 4 év alatti: Azt biztosan tudom, hogy egy pár hetes gyerekre mennyire kell vigyázni. Soha nem tenném/hagynám olyan helyen ahol ilyen történhet. Játékokat dobolnák körülötte? A kiságya mellett? Vagy leraktad valahova? Egy akkor babát még nem hiszem, hogy ott lehet hagyni, ahol ilyen dolgok történnek. Nem volt egy olyan helye, ahol nyugi van és nem röpködnek a játékok? És te mit csináltál? Mellette álltál és csak azt mondogattad felváltott stílusban, hogy ne csinálja? Én a helyedben - és voltam a helyedben- nem beszéltem a 2 éveshez, hanem kizökkentettem abból, amit csinált. A helyedben odamentem volna és elvettem volna tőle, amit dobál vagy a kicsit vittem volna arrébb, akármi de nem vártam volna meg, hogy eltalálja. Mivel ahogy írtad itt lett volna idő a közbelépésre... Egy 4 év alatti még olyan kis "ösztönlény". Megérti amit mondasz, ahogy reagálsz, de elsődlegesen a kíváncsisága, az érdeklődése hatja, nem a következmények. Hiába is hívod fel rá a figyelmét.

Erre tudok egy nagyon személyes példát. A barátnőmnek is van egy 2 éves lánya. Most, hogy az unokahúgaim ennyit nálam vannak és a barátnőm is itt volt nálunk a lányával, a gyerekek is sokat voltak együtt. Az ő kislánya bántotta többször a 2 éves unokahúgomat, aki persze gyorsan megtanulta, hogy ez is a módja lehet annak, hogy kinyilváníthassa azt, hogy mit akar. Ezt pedig a nővérén alkalmazza. Meghúzza a haját, megmarja. Nyilván nem örülünk. De ettől még nem csapok rá. Akkor mit is sugallok? Erőszakra erőszak a válasz? Akkor mégis mit erősítek benne? Nem akarom, hogy bántsa a nővérét. Ezért visszaadom. Ő is akar valamit. Mit csinál? Bántja a nővérét. Mi a különbség? Én nagyobb vagyok, én győzők. Úgy is az lesz, amit én akarok, mert erőfölényben vagyok?

A másikra én is írnék egy tegnapi esetet. A hajamat vasaltam mielőtt elindultam velük. A vasalót soha nem tenném olyan helyre, ahol akár a 4 éves elérheti, nemhogy a 2. Nem a másik szobából kiabálom, hogy ne, hanem ott sem hagyom. Egyáltalán nem értem, hogy egy akkora gyerekkel miért hagysz egyedül egy olyan veszélyes eszközt, akár egy pillanatra is. Nálunk a házból elvannak tüntetve a gyógyszerek, az éles tárgyak, és amelyek veszélyesek. Esélyt sem adok, hogy emiatt bajuk essen.

Ha meg már volt 4 éves a nagyobb akkor csak BESZÉLNI kellene vele. Ha meg sem próbálod, az nyilván más...

Szerintem mind a két esetben te voltál a hibás! Te a vagy a felnőtt, nem a gyerekeid. Ekkora gyerekeket nem lehet felelősségre vonni. A felelősség a tiéd.


Bocsánat mindenkitől, de pont az ilyen hozzáállás az, amit szörnyen elítélek. (Ettől függetlenül nem pontozlak)

2016. júl. 25. 00:11
 8/23 anonim ***** válasza:

kb 1,5 rves volt a lanyom mikor racsaptam a kezere (hetente 16szor nyult bele a wc kagyloba - kezmosas utan kozvetlen tehat nem aert mert nyitva hagytam a furdot mert felelotlen vagyok) hiaba mondtam h nem szabad...vegul racsaptam a kezere..nem fakadt sirva csak bunbanoan nezett...na azota se nyult bele. azota ilyesmire nem volt szukseg de ha olyat csinalna ami veszelyes ranezve ujra megtennem...aprosagokert (hiszti, tanyer csapkodas.stb) "csak kiabalok", azt sem mindig tudatosan, de valoban ha van gyereked tudhatod hogy nagyon tudnak hisztizni ebben a korban a hulyesegen.


es egyetertek azokkal akik azt mondjak nevelni kell a gyereket es nem rahagyni a dolgokat. sogornom nem szoolt rajuk sosem, mindenben maguk donthettek...akkora hiszti gep most mindketto pedig lassan iskolaba mennek, a dackorszakon regen tul vannak, de az anyjuknak semmi iranyitasa nincs felettuk...

2016. júl. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
bocs kozbe olvastam h nincs gyereked. annyit fuznek.hozza hogy egy gyerek az anyjaval teljesen mas mint barki massal...szerintem nem vagyok egyedul ha azt mondom,.az en lanyom nalam sokkal hisztisebb mint barkinel...hogy ez miert van nem tudom...es sajnos a kizokkentes a hiszti megelozese nem mindig mukodik...gyakran mukodik, ennek eredmenye hogy meg sak egyser kellett a kezere csapni eletemben...de az hogy nalad hogy viselkedik egy gyerek akire vigyazol egyaltalan nem mervado...hidd el ha sajatod lesz meglatod milyet oszt a gep, ahany lurko annyi fele temperamentum, tegnap 4 kis 2 evest lattam vendegul, hat mondhatom mind mas karakter mind masmilyen fegyelmet igenyel. a kutacsos dobalos sztori erre jo pelda...az en lanyom ilyet sosem csinalt szerencsere, nagyinal midnenkinel aldott jo gyerek, de ha kettesben vagyunk bizony ki tud torni igen komoly hisztibe es akkor a kizokkentes sem mukodik. (de hiszti miatt nem csapok csak veszely helyzetre amugy)
2016. júl. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
29%

Én a kérdezővel értek egyet, soha nem ütöttem meg a 6 éves fiamat, pedig voltak itt is cifra sztorik. Megfigyeltem, hogy aki üti, az mindig azzal védekezik, hogy az ő gyereke extra hisztis. Szerintem ez baromság.


Az itteni példák:

A nagy megdobja a kicsit: ha annak ellenére nem hagyja abba, hogy szólok neki, akkor veszem a fáradtságot, és odamegyek hozzá elvenni az, amivel dobál. Ha nagyon durva a szitu, akkor még bünti is járhat érte (büntiszék, sarok vagy csak kiemelem a szituációból). Ha arra van energiám, hogy odamenjek rácsapni, amikor NEKEM eldurran az agyam, akkor nem lenne egyszerűbb még akkor odalépni, amikor nem történik ez meg? Na meg persze a sztori sosem ennyire egyszerű, de számtalan helyzetben ilyenkor a nagy azért megy el eddig, mert a kisbaba miatt csak ekkor kap figyelmet. Ezt nem tudhatom, nem a válaszolónak szólt.


A kenyérsütős eset hasonló, odamegyek, elviszem onnan. Eleve kenyérsütőt nem rakok úgy le, hogy a gyerek elérje, és máris megelőztem a dolgot.


A wc kagylós példa: hát ha tudom, hogy mindig belenyúl, akkor kézmosás után fogom a kezét, és kiviszem a fürdőből. Ezért csapkodni???


Azt is nagyon durvának gondolom, hogy sokan egyből rávágják az ilyen kérdésre, hogy aki nem üt, az nem is nevel. Tényleg?? Ennyi lenne a gyereknevelés? Ezen múlna?


A dolog egyszerű: valakinek vagy szerepel az eszköztárában a csapkodás, vagy nem. Nekem nem, merem állítani, hogy soha nem fogom megütni a gyerekemet, nincs az a szitu. A kérdező is ilyen, biztos, hogy nem fogja. Az én gyerekem ennek ellenére - pedig egyesek szerint nem nevelem ugye - maximálisan betartja a szabályokat, jól viselkedik, tudok menni vele bárhova, minden a legnagyobb rendben van.

De tudom... nekem biztos ilyet dobott a gép.

2016. júl. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!