Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól éreztétek hogy...

Mikortól éreztétek hogy könnyebb lett a babával?

Figyelt kérdés

Írjátok kérlek ahol többedik babáról van szó.

Pl.jobban el van, jobban bírja az autózást stb.



2016. júl. 27. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
8 honapos koraban,mikor mar tudott kuszni-maszni a jatekai utan es igy jobban elfoglalta magat meg jobban felfedezte a vilagot. Meg pont akkor tavaszodott, sokat voltunk kint,vittem jatszora meg mindenhova. Nagyon elvezte,utal a lakasban bezarva lenni.
2016. júl. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Mindkét gyereknél 2 éves kora után, mert akkor már sokkal ügyesebbek, okosabbak lettek, jobban tudták mit szabad és mit nem, önállóbbak lettek, már ki tudták fejezni mit szeretnének stb stb. De igazán jó 3 éves kor után lett amikor már tényleg mindent megértettek, és észérvekkel lehetett rájuk hatni, nem kellett mindig annyira a nyomukban lenni.
2016. júl. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Várom ezt az érzést. Egyelőre olyan mintha egyre csak nehezebb lenne. 10 hónapos.
2016. júl. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A nagyomnál azt hiszem úgy egy éves kora fölött éreztem könnyebbnek, de másfél után nagyon! Most 3.5 már csak a "nye-nye-nyék" fárasztóak, de full önálló:-)

Kicsi 3 hós, ügyes, nyugis, de még sokat kell kézben lenni, így nehezebb. Messzire nem tudok kocsival menni, mert beunja és sír..csak akkor megy, ha pont alvásra időzítem.

2016. júl. 27. 13:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Több ilyen megkönnyebbüléses lépcső volt nálunk. Amikor felült. Amikor elkezdett járni, az nagyon jó volt, utána ősszel egy wellness szállóban gondolkoztam el azon, h jajj, végre, nincs az, h melyik kezemmel tartsam a gyereket, míg én átöltözöm, hova fektessem, nincs hely, stb (mi csak ketten vagyunk, egyedül kell mindenre figyelnem). Utána mikor elkezdett szavakat mondani, és először mondta ki, h "inni", az is ilyen volt, h jajj de jó, nem kell activityzni! És ma volt megint egy ilyen pillanatom, hogy végre, nem kell se esernyőkocsi, se tricikli se semmi, tudunk ketten, normálisan, kézen fogva sétálni, és jön velem és nem hisztizik.


Szóval nálam nem egy ilyen pillanat volt, hanem többlépcsősen, és nyilván még lesznek is ilyen "jajjdejó" pillanatok.

(kétéves fiú)

2016. júl. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mióta jár és nem kell mindenhol mindig emelgetni meg cipelni.meg vendégségben is szabadabb lettem így mert nem "törli fel a padlót"
2016. júl. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Persze nálam is nagy mérföldkő volt mikor már járni tudott a gyerek, de nem mondanám úgy, hogy emiatt könnyebb lett, sőt.. így állandóan a nyomában kellett lenni hiszen bárhol ott volt 1 perc alatt, és ennyi idősen még nem érdekli mit szabad és mit nem, emiatt nekem kb nehezebb volt mint előtte.

2016. júl. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
Mind a kettőnél akkor lett könnyebb, amikro elapadt a tejem és a szoptatásról lemondtam. Vicces ezt így kimondani, de én annyira szenvedtem ettől, hogy fellélegeztem rendesen 3 hónap környékén. Aztán akkor, amikor már lehetett közelíteni az ételeket a két gyereknél és a mieinkkel, a főzést leegyszerűsítette, aztán amikro bölcsisek lettek, én meg dolgozni kezdtem, mert kizökkentem az egyforma napokból, aztán amikro a nagyobb szobatiszta lett fixen, vagy lehetett már egy-egy hétre elküldeni őket egyedül a nagyszülőkhöz, vagy el tudták mondani mi bajuk van. A másodikkal amúgy nekem annyira nem volt spec., - mert mindent a nagyobbhoz kellett igazítanom, a kicsi sodródott kb az árral, meg a cumisüveggel magamra kötve - de ez a szoptatásos időszak ez kikészített. Igaz, nincs 2 év se köztük, lehet ezért, de minden ilyen változást erős szintlépésnek éltem meg és a javukra épültem vissza fizikailag meg türelmileg.
2016. júl. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Sziasztok!

Ha valaki még kétségbeesetten keresi a választ :mint én egy éve)megírom a tapasztalatomat:) 22 hónapos a babám.

Szerintem az teszi fel főleg ezt a kérdést akinek tényleg nehéz az eleje… éjjel-nappal kézben, hordozóban, nekünk például nem maradt meg babakocsiban, autóban ordított és rengeteg éjszakai ébredés. Hasfajas, fogzas, és örökmozgó.

Na en nagyon vártam hogy induljon el és tudjon járni! Ott egy picit könnyebb lett. 20 hónap után leszoktattam az anyatejről, azóta még jobb a helyzet. Meg szépen beszél már és az is tök jó jogy el tudja mondani mit szeretne. Szóval en azt látom hogy egyre könnyebb. Nyilván vannak lesznek újabb kihívások de szerintem sokat javít az ember közérzetén, hangulatán ha egy kicsit már tud önmagával is foglalkozni, önmagáért tenni.

Kitartást mindenkinek!

ápr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!