Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor éreztétek azt előszőr,...

Mikor éreztétek azt előszőr, hogy könnyebb az anyaság?

Figyelt kérdés
2 hetes a babánk, hullák vagyunk párunkkal. Nem ismerjük még a babánk jelzéseit, nem tudjuk még egyértelműen mikor miért sír. Mivel nincs még "napirendje" igy nehéz itthon bármit is csinálni, mert ha felkel félbe marad minden. Éjszaka minden neszre fölriadok, mert azt hiszem Ő az. Mikor lesz picit könnyebb?
2012. nov. 18. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Könnyebb sosem lesz, de mindég lesznek könnyebb és nehezebb időszakok. Kisfiamat úgy 1 hónapos korára ismertem ki. Napirendünk csak 3-4 hós korától volt. Akkortól evett már stabil 3-4 óránként. Előtte volt olyan, hogy elindultunk sétálni, de vissza kellett fordulni, mert úgy gondolta, ő még éhes. Ja, és evés után indultunk el:-)
2012. nov. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ebből a szempontból hamarosan. Más szempontból? Ha kiházasítottad őket...


Amúgy javaslom a füldugót, hülyén hangzik, de nekem bejött.

Anélkül egy nagyobb levegővételére is felébredtem, azzal meg csak amikor kellett.


Sok boldogságot!

3 gyerekes anyuka

2012. nov. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia gratulálok a babához:)

Az enyém már 20 hónapos és hidd el,hogy most sem könnyű,csak más miatt ,mint neked.

Ezek,amiket leírtál változni fognak idővel.

Megismered a jelzéseket.Ne akarj otthon "semmit" csinálni..ha megteheted, mert nincs másik gyerek,inkább pihenj,amikor alszik a baba.

Most minden megváltozik és adj magadnak is időt,majd meglesz csinálva minden,csak más ritmusban.

Én már sajnálom,hogy nem igy éltem meg,hanem tiszta görcs voltam,hogy nem haladok úgy a dolgaimmal ,mint a baba előtt.

Ez most hidd el annyira nem fontos!!!!

Amikor a lányom olyan pici volt,mint a tiéd még tv-sem néztem csak teljesen lehalkítva,hogy halljam ha ébren van stb brrrr,tiszta hülye voltam :)

A napirend is szépen ki fog alakulni,és lesznek időszakok,mikor totál felborul majd és egy teljesen másik lép életbe.

Nem tudom szoptatsz e?,én talán a saját tapasztalatlanságom miatt,meg semmi segitségem nem volt minden etetés után,csak beraktam az ágyába és kész.Nem vettem fel állandóan.Az első időkben elvileg csak alszanak és esznek:)

Nálam ez működött a lányom a mai napig úgy alszik,hogy semmi fakszni nincs előtte...beteszem az ágyba és kész.

Ebből a szempontból idővel könnyebb lesz majd vele neked is,ahogy összeszoktok.

Amúgy én úgy gondolom,hogy az anyaságnál nehezebb nincs:)

Most éld meg ezeket a pillanatokat,ne görcsölj a házimunka stb. megvár...:)

Csak nyugalom!!!!

2012. nov. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig azt mondták, hogy ahogy a hónapok telnek, úgy könnyebb lesz, szerintem viszont minden életkornak/időszaknak meg vannak a maga nehézségei, ami miatt azt mondhatjuk, hogy bizony nem könnyű.. :) Szóval kitartás! :)

13.hónapos lányka anyukája

2012. nov. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyenlőre pontban 8.hónapját betöltve éreztem/ érzem könnyebbnek a lányommal a dolgokat! Én az elmúlt időkben még sose voltam ilyen nyugodt, kiegyensúlyozott! :)


A napirend, összeszokás, nálam 6-8.héttől volt okés! :) A 8.héttől átaludta az éjszakát, megértettem a jelzéseket és kialakult a napirendje! :)


Kitartás, gyorsan szalad az idő! :)

2012. nov. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kb. 3-3,5 éves kortól kezd egész "tűrhetővé" válni. És ezt nem azért írom. De előtte a dackorszak, ahisztik, hogy elszalad 6x előled, a szobatisztaság...stb. Egy 3,5 éves már egyedül eszik, ott lehet hagyni 5 percre, próbál egyedül öltözködni, önállósodik. Persze vannak hisztik még így is, de ezeket lehet kezelni. Meg a tapasztalat is már ugye.....

Babával konkrétan meg úgy 3-4 hónapos kortól, amikor már alábbhagy a hasfájás, lesz napirendje stb. Kb. Másfél éves korig tart ez az "ideális" állapot, utána kell felkötni a gatyót! :D

2012. nov. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kb 10-11 hónapos korában aztán jött egy 2 hónap időtartamú hisztis időszak,most 1,5 éves múlt most már itt a dackorszak,de akkor is sokkal jobb,mint mikor félév alatti volt,nagyon önálló egyedül,eszik iszik,játszik,alszik,ügyesen vetkőzik,felvesz ruhadarabokat,egyre ügyesebb és egyre okosabb,ügyesen kommunikál.
2012. nov. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is 2 hetes a picurkánk!Ugyanebben a cipőben járunk.Ráadásul nekünk császáros lett,úgyhogy saját magammal is küzdök minden felkelésnél...kitartás!!!Mi már azt elértük,hogy napközben alszik :) és 3 óránként ÉN ébresztem,így tuti a napirend (nem mindenki ilyen "szívtelen",de mivel dolgozok is a picur mellett muszáj) Sok sikert!!
2012. nov. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Először akkor lett könyebb, amikor lett napirendünk. Aztán lényegesen akkor lett jobb a helyzet amikor felállt és elkezdett lépkedni 10 hónaposan. Azóta élvezem jobban az anyaságot. Persze most sem könnyű, ezernyi gond adódik mindig, de számomra sokkal könnyebb, mint az első fél év.
2012. nov. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom 4 hónapos. Nekünk nagyon hasfájós volt az elején, így kb. a 2. hónaptól volt kicsivel könnyebb, amikor már nem sírt annyit. Én most kezdtem el kicsit élvezni is, mert már hangosan nevet, huncutkodik a szemével, tehát nagyon édi-bédi. De például nem tudok nagyon kimenni a szobából mert sír (ha visszamegyek nevet), egész nap játszani kell vele és persze egy 4 hónapossal még sokmindent nem lehet. Még mindig 2x kel éjszaka (anyatejes). Tehát most is nehéz, de nekem könnyebb, mint a legelején. Kitartást és jó babázást!!!
2012. nov. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!