Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babám, nem hajlandó...

9 hónapos babám, nem hajlandó este szopizni! Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

3 napja csinálja ezt.

A napirendünk úgy néz ki hogy reggel 5-6 körül szopizik. Ekkor cicin vissza is alszik, aztán 10kor gyümölcsöt tízóraizik, 2kor főzelék, aztán 6 körül szopizik.

Ilyenkor is szopizik még, bár max 5-8 percet, mert nem tud megülni a fenekén, és siet játszani..

De úgy gondolom ha nem lakna jól, akkor nem pattanna ki a kezemből.

1 hónapja estére kap Milupa pépet, pótlásnak.

Gyerekorvos javaslatára, mert sokszor felkelt a baba éjjel, és csak cicizés után aludt el, így a doki azt mondta, estére nincs elegendő tejem. ( 5 hetes kora óta át aludta az éjszakákat)

Eddig így csináltuk : Este 6kor szopi.

8kor kap pépet, fél9kor fürdés, 9kor pedig cicizett még, és cicin aludt el.

Most pedig fürcsi után nem hajlandó cicizni.

tegnap, tegnapelőtt is ezt csinálta.

végül ma csak fél adag pépet kapott, gondoltam így nem lakik teljesen jól, és kell majd neki a tejci is. De most se akar szopizni.

ha az ölembe ültetem, üvölt, visít.

Pedig álmos, és máskor ilyenkor már 1 órája aludni szokott. Nyűgös, fáradt, dörzsöli a szemeit, de nem cicizik.

végülis megkapta most a maradék fél adag pépet ( mert nem akartam hogy fél adag kajával aludjon el) és 10 perc múlva aludt is.


Kicsit kétségbe vagyok esve, hiszen félek h ha már nem akar este szopizni, elapad lassan a tejem.

most még van, ő neki mégsem kell.

Mitől lehet ez? érdemes lenne trükközni valamit?


arra gondoltam holnap előbb szopi, aztán pép, és alvás.


Különös nekem ez, hogy csak este nem fogadja el. Igazából be se kapja a cicit, ahogy az ölembe veszem, sír... mintha lefognám, és az lenne a baja hogy még "nem " álmos.

menekül, kapálózik, és nem akarom hogy ezért utálja meg a cicizést, így nem is szenvedtettem sokat ma.


Fogzik is szegénykém, de nem hiszem h ez lenne a gond, hiszen be se kapja a cicit egyenlőre.(máskor igen, de szopizik is szépen)

Próbáljam meg lefejni ilyenkor, hogy ne hogy elapadjon? érek el ezzel valamit?

olvastam azt hogy ha az anyuka elkezd újra menstruálni,megváltozik arra az időre a tej íze, és a baba nem fogadja el.

Hát nekem múlt hónapba jött meg szülés óta először újra, és kb egy hónapja volt, szóval most kell majd megjönnie... lehet hogy ezt érzi?

De akkor miért csak az esti szopizásnál gond?


Segítsetek légyszi... mit rontottam el?

Most a férjemet okoltam, hogy rászoktattuk a cumira, és biztosan cumizavaros lett, ezért nem kell már a cicim neki..


2016. júl. 27. 22:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi történik ilyenkor a babákkal de millió ilyen kérdést láttam ugyanilyet 8-9 hónapos babákkal, anyatejesek is és tápszeresek is. De tényleg nagyon sok hasonló kérdés van. Azt mondtam az én fiam imádja a tápszert és vele ez nem fog előfordulni. Tévedtem. 9 hónaposan elutasította a tápszert. Pár hétig tartott egyébként, azóta újra szívesen eszi. (Váltás nem volt mert nincs mire, speciális tápszert kap.)
2016. júl. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ez kicsit biztató, köszönöm! Remélem nálunk is ez átmeneti csak, mert így tényleg csak egy kínszenvedés, és üvöltés, ahogy próbálom a szájába tuszkolni a cicit :(

Mindig is olyan szépen szopizott, nekem meg olyan sok tejem volt, most pedig hogy estére kevesebb, nem hogy azt még szopizná, már nem fogadja el.. :(

2016. júl. 27. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!