Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Calici vírus fertőzésem lett,...

Calici vírus fertőzésem lett, szoptathatok?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 17. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Én úgy tudom nem, mert a vírusok átmennek az anyatejbe. Ráadásul a calici egy elég erős kórokozó, nem adja meg könnyedén magát.
2010. ápr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
de talán egy gyerek/házidoki okosabb ...
2010. ápr. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kevés olyan betegség van, ami kizárja a szoptartást. A vírusos betegségek esetén még ajánlott is, hisz a vírus már a tünetek jelentkezése előptt is benned volt, így ha abbahagyod a szoptatást, a babánál is jelentkezhetnek... az anyatejjel meg készen kapja tőleg az ellenanyagot. Persze, nagyon fontos a megfelelő higiénia is! Ha szopik a babád, még az is lehetséges, hogy nem kapja el tőled vagy nagyon enyhe lefolyású lesz nála! Ha mégis elkapta, akkor is szoptasd és nagyon figyelj a megfelelő folyadékpótlásra, ami akár az igény szerinti szopi is lehet (sok beteg baba nem is fogad el mást!!!). Jobbulást!
2010. ápr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez lemaradt: [link]
2010. ápr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen szoptass! A calici cseppfertőzéssel terjed, a babád elkaphatja akkor is ha szoptatod, és akkor is ha nem, viszont ha szoptatod, akkor a te szervezeted által termelt ellenanygokat is átadod, ygx sokkal könnyebben vészeli át a fertőzést ha el is kapja. Ha nem szoptatod simán magára hagyod az immunrendszerét, hogy egyedül bírkózzon meg vele! Szóval szoptass!
2010. ápr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy hónapja estünk át családilag a calicin apa kezdte, aztán én, majd a 3 éves fiunk. Én szoptattam tovább a 3 hónapos lányomat, egyedül ő úszta meg, egyáltalán nem kapta el.

Megkérdeztem a dokit előtte, azt mondta több kárt csinálnék ha nem szoptatnám és elkezdeném tápszerezni mintha szoptatom. Így aztán maradtunk a szopinál.

Szerencsére.

2010. ápr. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm...
2010. ápr. 17. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!