Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Terhesség során miért vesznek...

Terhesség során miért vesznek többször vért vércsoport ellenőrzésre? Megváltozhat?

Figyelt kérdés
2016. júl. 31. 13:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ellenanyag szűrés miatt nézik.
2016. júl. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nekem az ellenanyag ertekem rossz lett 3 honapos terhesen,ezert onnantol kezdve 2 hetente kellett vervetelre jarnom az egesz terhessegem alatt. A leleten mindig feltuntettek a vercsoportot is, mert az ellenanyag szuresnek rutin resze a vercsoport megallapitas is. Es nem hagyjak le rola csupan amiatt mert neked mar egykorabbi leleten rajta van:) ez rutin,igy mukodik a rendszer,kesz. Ellenanyag miatt amugy nekem a parom vercsoportjat is meg kellett allapitani, ot is szurtak.
2016. júl. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Elméletben ha a szülők egyforma rh val rendelkeznek,a gyerek se lehet más,nem termelődhet ellenanyag. Itt kétszer nézik. 12hét elött és 36héten.
2016. júl. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Változhat, igen. Nem az, hogy 0, A, B, vagy AB, hanem az RH faktor. 28 évig éltem úgy, hogy 0 RH+ voltam, aztán a második terhességemnél minden leletemre az volt már ráírva, hogy RH variáns. Nem értettem sokáig, végül a szülőszobán magyarázták el. Egy nagyon lelkes, fiatal doki volt az ügyeletes, és amikor említette a vércsoportot, akkor kérdeztem tőle, hogy amúgy ez mit jelent, mert nem teljesen értettem eddig. Tök jófej volt, kb. fél órán át magyarázta, még rajzolt is nekem hozzá ábrát :D (éjféltől hajnali 5-ig én voltam az egyetlen kismama a szülőszobán, volt ideje).

Hát, megismételni már nem tudnám, hogy mit mondott, de itt az egyik válaszadó ugyanilyen pontosan és érthetően elmondja, hogy mi az, ami változhat ilyenkor: http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__58816..

2016. aug. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!