Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos baba hisztijét hogy...

6 hónapos baba hisztijét hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
Ölben jól érzi magát, de ha leteszem addig sír amíg fel nem veszem :) Már akkor kezdi amikor közeledik a feneke a járókához/kiságyhoz/stb... :)
2016. aug. 3. 08:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%
Tedd le, maradj mellette, és játszatok, énekelj neki valamit, beszélj hozzá, röviden: szórakoztasd!
2016. aug. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%

Egy 6 hónapos még nem tud hisztizni.


Neki most a közelségedre van szüksége. Hidd el, kinövi majd.

2016. aug. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%

Aki teljesen haszontalannak gondolta a válaszomat, legyen szíves már leírni, hogy akkor mégis mit kellene tenni, hadd tanuljak én is valamit abból!

1#

2016. aug. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

1-es, igen, ezt próbálom, csak nem nagyon használ :D De gondolom idő kell neki :)


2-es, dehogynem tud... vagy te minek neveznéd, ha sír, ordít, de csak addig amíg meg nem kapja amit akar??? Nevezetesen, hogy ölben legyen! Nem, nem arra gondolok, amikor éhes, fáradt, fogzik, stb. ezek mind másfajta sírások.

2016. aug. 3. 10:38
 5/22 anonim ***** válasza:
65%

3,5 éves a fiam, tudom, miről beszélek.

Egy 6 hónaposnál nem hiszti. Akkor szerinted hiszti amikor jelzi, hogy éhes? Vagy hiszti, amikor jelzi, hogy bekakilt??? Hiszti ha fázik??? Hiszen abbahagyja, amikor "kiszolgálod". Neki ez az egyetlen kommunikációs eszköze egyenlőre.


Egy pici babánál az anyja közelsége is épp úgy szükséglet, mint a teli pocak, vagy tiszta pelenka. Szóval ringasd, kösd magadra, dédelgesd. Hidd el, le fog válni, amikor kell. Érdekelni fogja a világ, és akkor izgalmasabb lesz, ha nem a kezedben van.


Tudom, hogy kimerítő, és nehéz időszak ez, de el fog múlni. Kitartás.

2016. aug. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, nem csak azért sírhat egy baba, mert éhes, fáradt, fogzik. Szükséglet az is, hogy testközelségre vágyik. Lehet picit alakítani ezen is, de alapvető igénye a fizikai kontaktus. Az én kisebbik fiam is hat hónapos, szerencsére mostanában viszonylag jól elvan, ha leteszem, de néha neki is vannak olyan napjai, amikor sehogy nem jó neki, csak ha felveszi valaki. Hát ez van, ilyenkor felváltva tartogatjuk az apjával. Ha egyedül vagyok itthon, magamra kötöm mei tai-ban, és meg van oldva a probléma. Addig is tudom csinálni a dolgomat, ő nem sír, én tudok mosogatni, teregetni, a nagyobbal játszani is akár, de sokszor volt olyan is, hogy gyerekkel a hátamon sétálgattam, közben könyvet olvastam :D

Tudom, van, aki szerint ez elkényeztetés, de szerintem nem az. Ha ki van elégítve ez az igénye is, ahogy a többi is, akkor tudni fogja, hogy nem kell ránk csimpaszkodnia mindig, mert ha szüksége van ránk, ott vagyunk. Nem is akar állandóan kézben (mei tai-ban) lenni, sokszor órákig elvan a játszószőnyegen és matat a csörgőivel. Persze közben oda szoktam ülni mellé játszani, de nem kell nekem is órákig ott ülni.

2016. aug. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%

Ha neked az hiszti akkor.mi lesz veled ha dackorszakba lep a gyereked ???

Vagy 8-9 honaposan eljon a szeparacios szorongas ???


Am meg jo tanacsokat kaptal fogadd meg

Jelenleg meg szimbiozisban vagytok nem tud beszelni szal csak igy tud jelezni neked

2016. aug. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%
Ezen még nagyon korai kiakadni .Én 3 évig voltam így.
2016. aug. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem kezelni kell es nem rahagyni. Nem tudom mirol beszelnek itt az anyukak. Fel van kapatva es kesz. Nincs jateka amivel szivesen eljatszik ? Egesznap fogod ?
2016. aug. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
30%

én is azt mondom, szoktatni kell - ha nem is az egyedül léthez - akkor ahhoz hogy melletted van és nem rajtad..persze most nyilván majd jönnek lepontozni a kendő fanatikusok akik még a 3 éves gyerekükkel a hátukon/ölükön mászkálnak...de én szoktattam a lányom az egyedül léthez...most 2 éves és rendkívül nyugis, mosolygós kiscsaj, és ha megkérem menjen a szobájába játszani egy fél órát amíg megfőzöm a levest, gond nélkül megy és eljátszik egyedül.

Persze sírni én sem hagytam soha. Vettem egy pihenőszéket. Az van e neked kérdező? beletettem, és elnézegette mit csinálok, élvezte a ringást, a zenét...ha elunta magát benne, a nyöszörgésre nem ugrottam. mindig dúdoltam, mondókáztam neki...érdekes dolgokat adtam a kezébe: kulcs, hegyező, telefontok, bármi ami nem a játéka és még nem unja...így ki lehetett tolni az ilyen "egyedül léteket" akár 20-30 percesre is..majd később egyre jobban el lesz egyedül.

De ezt is gyakorolni kell, nem felkapkodni. Ha nincs ilyen pihenőszéketek, nagyon ajánlom :) nekem kvázi egy bébi szittert helyettesített. Ja és az önálló blokkok nagyjából mindig ugyanakkor legyenek: ébredés, evés után, mikor pihent és jókedvű (nálunk mindig délelőtt és délutáni séta alvás után) hogy szokja meg hogy a nap bizonyos időszakában Te mással vagy elfoglalva.

2016. aug. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!