Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem baj, ha nem ebédelünk?...

Nem baj, ha nem ebédelünk? Egy hete nem kér.

Figyelt kérdés

Volt, hogy megtudtam etetni főzelékkel, de olyan furcsán evett, hogy megvártam, hogy jelezzen, és egész egyszerűen nem kell neki az ebéd. Így néz ki a nap:

-reggeli 150 ml tápszer

-10 körül 100-150 gramm gyümölcs

-4-5 körül tápszer és gyümölcs

-vacsora tápszer.

Jó a súlya, sőt, amiatt nem aggódom. De csak kéne egy kis zöldség meg husi nem? Tömni nem akarom, hiszen akkor elhizik. 6 hos kora óta eszik ebédet, jó étvággyal, eddig szerette, most 8 hónapos.


2016. aug. 7. 13:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne az alvásidejében próbáld etetni, akkor az enyémek sem ettek. Legyen 10-kor gyümölcs, és fél12-12-kor ebéd. Vagy mikor felébred 3-kor ebédel, és 5-kor uzsonna.
2016. aug. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Reggel 6-tól este 8-ig sztem kevés a 4 étkezés. Mikor alszik nappal? Tàpszert reggel 6-kor kapja, vagy késõbb?
2016. aug. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Közben làttam h írtál, a tízórait is viheted korábbra, ha korán reggelizik és akkor koràbban tud ebédelni.
2016. aug. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Próbáltam korábban, illetve időre etetni! De egyszerűen nem lehet! Nem kér, üvölt, nagy délutáni alvás előtt többször próbáltam. Nem alvasidoben etetem, hanem előtte -.-

Többször agyaltam ezen, de arra jutottam, majd beáll az evése idővel.

Az volt a kérdés, baj e, ha átmenetileg nincs hús és zöldség? Arra is gondoltam, hogy melege van, meg még a foga is jön.

2016. aug. 7. 15:37
 15/18 A kérdező kommentje:
6-kor reggelizik Igen, miután felebred. Délelőtt 1et délután 2 és fél órát alszik.
2016. aug. 7. 15:39
 16/18 anonim ***** válasza:

Én megpróbálnám úgy, hogy:

6-tápszer

9-gyümi

11-11:30 ebéd

ha felkelt ebéd után: gyümi+tápszer

majd vacsi:tápszer


Az nem lehet h az ebéd túl sūrū? Mert pl a fiamnak az sem tetszett.

Ha nem vàlik be, akkor Azt csinálnàm:

6-tápszer

10 gyümi jó laktatósan

ha felkel du akkor rögtön ebéd (15:00), majd uzsi 17 körül egy kevés, ha igényli, ha nem 18 körül

majd vacsi tápszer

2016. aug. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ja h az eredeti kérdésre is válaszoljak :D

nem lenne gond ha egyszer-kétszer nem úgy alakul az étkezés, de ez már huzamosabb idõ, valami más a gond. Oké h fogzás meg meleg, de akkor a többi kanalas étkezés is gond lenne, meg kevesebb tápszert is enne.Az nem lehet h az ebéd meleg/hideg/sūrū?

2016. aug. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A kis kópé meg élvezi, hogy addig is körülötte forog a világ, amíg próbálod beleimádkozni a kaját. Szerintem ne aggódj, nagyon sok 8 hó körüli baba eljátssza, hogy addig gyönyörűen ment minden a hozzátáplálással, aztán egyszercsak nem hajlandó enni. Nálunk az volt a kulcs, hogy ő már egyedül akart enni. Persze nem tudott, de adtam neki is egy kanalat, amivel próbálkozhatott, közben én meg belelapátoltam a kaját. Arról nem is beszélve, hogy nyár van, meleg van, ilyenkor mi, felnőttek is inkább a könnyű ételeket kívánjuk. Egyébként eszembe se jutott méricskélni, hogy hány grammokat eszik. Én is nagyon kétségbe estem, hogy nem eszik a gyerek, nekem azt mondta tapasztaltabb ismerősöm, hogy ott még gyerek nem halt éhen, ahol van kaja. A folyadék bevitelre figyelj, hogy meglegyen, az fontos. Hidd el, nem hülye a gyerek, érzi, hogy mire van szüksége.
2016. aug. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!