Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felénk mindenki az első 6...

Felénk mindenki az első 6 hétben látogatja meg a kisbabát. Máshol is van ilyen furcsaság?

Figyelt kérdés

Mindenhol olvasom, hogy a látogatókat 6 hét után várják és kicsit elgondolkoztatott, hogy akkor csak nálunk van ilyen buta szokás. Az újdonsült kismamát mindenki az első hétben látogatja, és itt nem csak az ismerősökre gondolok, hanem a századik nagynénire is, akivel két szót nem váltottál életedben. Sőt, ha valaki nem jut el a hat hétben, az szégyen számára.


Az első héten a közelebbi családtagok mennek látogatóba, de utána már mindenki más. Mint mondtam: főleg rokonok, nem számít ha távoli. Mindezt persze bejelentés nélkül teszik, éppen ezért ebben az időszakban állandó segítsége kell legyen a friss anyukának. Általában az ő édesanyja van ott, vagy az anyósa. Kell ugyebár segíteni abban, hogy megkínálják kávéval sütivel, fagyival a vendégeket, és nemegyszer előfordul, hogy több "csapat" is érkezik egyszerre. És szokás ilyenkor a látogatónak sütit csomagolni az ajándékért cserébe, ezt is a friss nagyi csinálja.


Én nagyon remélem, hogy valamennyire sikerült a leendő látogatók számát csökkentenem azzal, hogy picit messzebbre költöztem, de biztos lesz olyan nagynéni aki itt is megtalál. És ha már az ajtóban van, akkor nem lehet nem beengedni...


Máshol is vannak ilyen furcsaságok?


2016. aug. 8. 11:49
 1/7 A kérdező kommentje:
javítás a második sorba: első 6 hétben*
2016. aug. 8. 11:50
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!!

Nálunk az a szokás, hogy az első 6 hétben csak keresztszülők, nagymamák mennek látogatóba, a többiek 2. hónap után. A szülők természetesen már az elején, de ők nem kifejezetten látogatóba jönnek, hanem segíteni.

2016. aug. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor nálatok emberbarátibb szokások uralkodnak :)
2016. aug. 8. 12:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hülyeség kikötni,hogy mikor.Ha jól érzi magát az anyuka és készen áll,akkor miért ne jöhetnének hamarabb? Ha meg nincs jól,akkor nem kell fogadni senkit,ennyi.Hozzánk az első két hétben jöttek,nekem ez rendben volt,3 hetes volt a baba,mikor vendégségbe mentünk.

Én nem aggódtam túl a vendéglátást,volt üditő meg bolti rágcsa,normális ember ennél többet nem is vár egy frissen szült nőtől.Nekem inkább a kórházi látogatások voltak megterhelőek,még volt olyan hogy a páromnak is mondtam,hogy ma nem kell bejönni,mondjuk nálunk nem lehet a kórterembe bejönni,és nekem terhes volt ott hálóingben kimászkálni meg ilyenek,

2016. aug. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mikor nővérem szült, és hazaengedték a kórházból akkor kb a 2. napon már mentünk meglátogatni,mondjuk nem tudom, hogy számít-e, hogy ők akkoriban még az anyósáéknál laktak. Váratlanul sosem állítottunk be, és azért ez a "közvetlen" látogatás leszűkült testvérekre és a nagyszülőkre, akik távolabbi rokonok pl unokatestvér, ők 2-3 hét után mentek, de előre egyeztetve. Mondjuk mi nem vártuk el, hogy kiszolgáljanak minket, és azért láttuk a nővérünket már nem tip-top állapotban is, így őt sem zavarta, hogy pl melegítőben láttuk, vagy kialvatlanul. Olyan is volt, hogy aludt még mikor megérkeztünk, de nem keltette fel senki, leültünk kint a teraszon és addig a férjével, anyósáékkal beszélgettünk míg magától nem kelt fel. Volt, hogy estefele mentem látogatni, volt, hogy kifejezetten örült is, mert megkért, hogy figyeljek egy kicsit a babára, ő addig gyorsan letusol, vagy vacsorázik. Szerintem ez attól is függ, hogy milyen viszonyban van az ember a látogatókkal. Engem pl nem zavarna, hogy a testvéreim, szüleim jönnének, de más a helyzet pl egy legutolsó rokonnál akit 3 éve nem láttam, de éppen akkor jönne. ott is az zavarna leginkább, hogy pl futna a lakás, vagy ilyesmi. (Szeretem magam körül a rendet és a tisztaságot)
2016. aug. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is az a szokás, hogy már az első hetekben jönnek a látogatók. Engem felhívtak telefonon, hogy ekkor és ekkor jó-e. Nem készültem sütivel csak üditővel és senkinek semmit nem csomagoltam.
2016. aug. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
No, akkor örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel a helyzettel :P Nekem a leginkább kényelmetlen az, hogy nagyon távoli rokonok is eljönnek, akikkel nincs témám, lehet két szót sem váltottam velük életemben. Csak hűségesen követik a hagyományokat, és ha baba érkezik a rokonságba leróják tiszteletüket.
2016. aug. 8. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!