Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabás anyukák! Milyen...

Kisbabás anyukák! Milyen gyakran végzitek az alábbiakat?

Figyelt kérdés

Felmosás, porszívózás, portörölgetés, főzés, mosás, vasalás?

A baba alvásidejében csináljátok ezeket vagy amikor ébren van?


2016. aug. 10. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

mindent akkor csinálok mikor ébren van, mert kicsi a lakás, ha alszik nem zajongok, illetve általában akkor végzem a kerti munkát.

Felmosás-porszívózás-portörölgetés így egyben, heti egyszer. Mosás heti 2-3 alkalommal (teregetés esetleg míg alszik). Vasalni a férjem vasal reggelente magának. Főzni mikor ébren van, heti 2-3 alkalommal.

Szerencsére nekem nyugodt a babám, és hozzá is lett szoktatva, hogy délelőtt általában önálló játék van. Akkor tudom ezeket megcsinálni

2016. aug. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Elgondolkoztam hogy ezt a kérdést miért is teszi fel az ember !!! Van olyan aki a baba nellett nem tudja a házimunkát megcsinálni?? Nem kötekedés képpen , de találkoztam már ilyen emberrel. Én soha nem szoktattam a gyerekeket kicsinek ahoz , hogy csak nagy csenben aludjanak, mert akkor bizony bármilyen hirtelen hangra stb felriad. Nem egyszer porszívó hangra aludt el nekem a fiam , de vagy a tévé vagy a rádió hallkan mindig szólt.
2016. aug. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
felmosni nem mosok fel minden nap, mert mindenünk laminált lap. porszívó, napi többször is.portölrés minden nap más helység. főzés van hogy midennap kell főznöm, van hogy elég 2 napra is. mosás amikor kell, ezt mind akkor mikor ébren vannak. a vasalás az egyetlen amit alvás időben csinálok, mert a pici nem érti egyenlőre hogy forró.
2016. aug. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Nalunk kicsit mas a helyzet, mert kozosen visszuk a haztartast.


Felmosas: hetente, egyedul

Porszivozas:soha, a ferjem csinalja hetente

Portorles: hetente kozosen

Fozes: hetente egyszer, kozosen, még csecsemo a gyerek, vagyis neki nem kell, igy hetkoznap eljarunk vagy hideget eszunk

Mosas:naponta egy adagot, en csinalom kizarolag

Vasalas:nem vasalunk semmit, nem gyurodosek a ruhaink.

+fertotlenito kendovel naponta atszaladok a konyhan meg a furdoszoban gyorsan.


A baba alvasi vagy foldon jatszasi idoszakaban csinaljuk ezeket (nyilvan a porszivozaskor nem a foldon van).

2016. aug. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

2: en mindent megtudok csinalni, de ismerek olyat aki nem....foleg hogy en altalaban nem vagyok annyira preciz mint pl a sogornom, o negyed annyi hazimunkat sem tud elvegezni mint en, mert egyszeruen nem halad vele. ez fugg a babatol es fugg a szulotol, es nem feltetlen a szulo hibaja ha nem marad ra ido, foleg ahol tobb gyerek van, noha magam is azt mondom, szoktatni kell a babat az egyedul lethez, de nekem tenyleg szerencsem van, mert mindenhol racsodalkoznak a lanyom birka turelmere.

el sem tudom kepzelni hogy amiket en megcsinalok mellette (a heten pl 50 uveg paradicsomot tettem el a vetemenyesembol) hogyan lehetne megcsinalni egy hisztisebb gyerek mellett..


a zajjal kapcsolatban pedig tevedesben vagy. porszivora radiora altatni nagyon nem jo a babanak, foleg a nem monoton zajok mint pl a radio, "ebren" tartjak a tudatalattiat, idegrendszeret leterhelik, ezert az alvasa nem pihenteto. felnotteknek sem szabadna tvre radiora elaludni, babanak meg foleg nem...olvass utana, a lanyom nem volt tul jo alvo babanak, ugyhogy volt idom utana olvasni hidd el...egyebkent en sem azt mondom hogy 3 szobaval arrebb is suttogjunk ha a gyerek alszik, de azert a "porszivozni mig alszik" es a "suttogni 3 szobaval odebb is" kozott van par arnyalat, nekem 60 nm a lakas, az elosztasa olyan hogy a babaszoba a furdo es a konyha kozott 2-2 meter van, ergo ha a konyhaba engedek egy pohat vizet vagy lehuzom a wct arra még csukott ajtonal is felebred. pedig hidd el, direkt nem suttogtunk kezdetektol, csak van az a pont mikor az ember belatja hogy alkalmazkodni kell.

2016. aug. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Felmosás: mikor mászós korszaka volt, 1-2 naponta, most már heti 1-3 alkalommal.

Porszívózás: Most nyáron nincs szőnyeg a házban, így nem kell porszívózni, télen is csak egy szobában van, ott 3-4 naponta.

Portörlés: Na ez érdekes. Míg Pesten laktunk, 1 hét alatt tiszta por volt minden, most vidéken nem porosodnak azoka polcok, amit használunk. Akkor törlöm le, ha rendet rakok rajta.

Főzés: Szinte naponta, valahogy sosem sikerül eltalálnom, hogy 2 napra elég legyen. Férjem szüleivel lakunk, tehát 4 felnőtt és 1 babára főzök.

Mosás: Hetente min. 3 adag megy, de van hogy külön mosok munkásruhát, ágyneműt stb, így több is összejön. Meg van amikor anyósom egyetlen egy ingét beteszi a gépbe, akkor van még plusz egy...

Vasalás: Heti 1-2, attól függ mennyire vagyok lusta. Ált. én vasalok, de időnként anyósom is.

2016. aug. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan házimunka van, ami a szobánkon kívül kell elvégezni, akkor azt próbálom alvásidőben. De ez szinte soha nem sikerül, mert keveset alszik, és pl. főzni délelőtt kell, akkor meg nem alszik. A saját szobánkat alvás időben nem tudom, mert akkor felébreszteném. Tehát a többségét akkor tudom csinálni, amikor nem alszik. Ilyenkor vagy csimpaszkodik a lábamon, vagy van valaki otthon és addig figyel rá, vagy "segít" nekem a babám is. Ez úgy néz ki, hog yamit én felteregetek, azt ő leszedi, ha meg le kéne szedni, akkor felteregeti. :)
2016. aug. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!