Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a kisbabás anyukáknak nincs idejük magukra, fut a lakás, stb?

Figyelt kérdés
Nem bántásból kérdezem! 24 éves múltam, érdekel a gyermekválallás, 2-4 éven belül biztosan. Nem látok bele az anyaság nehézségeibe, csak azt látom, hogy nagyon édesek a kisbabák. Ezért kérdezem tőletek, anyukák ezt. Alszik a baba, sokat sír, etetni kell 3 óránként, kicsit az anyuka is ledől pihenni,apuka elmegy bevásárolni, kitakarítja anyuka a lakást, főz maguknak, a kisbabának, sokat mosogat és mos a kisbabára. Sokan panaszkodnak, hogy fut a lakás, a haja csapzott, kinyúlt ruhákban jár... Nekem nincsenek kinyúlt ruháim, a hajamat 10 másodperc, mire kifésülve, szoros kontyba összefogom. A lakást 20 perc alatt összetakarítom, mert nem vagyunk kupisak, és amint mosatlan edény "keletkezik", elmosom. Baba mellett lesz időm a hobbijaimra? (2-3 óra olvasás, 40 perc beltéri sport). Ne essetek nekem, nem rosszindulatból írtam a kérdést, csak tudatlan vagyok, nincs a családban kisgyerek, és nem tudom mivel jár együtt.
2015. dec. 29. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

A szuperanyák szeretik azt hinni, hogy az ő érdemük (mint pár kérdéssel arrébb a beképzelt négygyerekes), de 99 %-ban attól függ, hogy milyen babát dob a gép!


Vannak eszik-alszik "jó" babák, és olyan babák, akik sokkal több foglalkozást igényelnek, keveset alszanak, állandóan cipelni kell a kis popójukat, hogy ne üvöltsék át a napot (hasfájás).

Ha egészségügyi probléma is társul (koraszülött, oxigénhiány, hipotón, reflux, letapadt izmok... bármi ami gyakoribb orvoslátogatást és/vagy gyógytornát, fejlesztést igényel), az még inkább nem könnyíti meg az anya dolgát.


Egyébként általánosságban mondható, hogy a gyerekkel a kiszámíthatóság, a tervezhetőség az, ami jellemzően elvész. Ha eddig 20 perc volt a lakás, akkor is menni fog, csak épp 10*2 perc alatt, s könnyen lehet, hogy inkább ledőlsz arra a pár percre, hogy jól kifújd magad, vagy épp szaladsz a wcére, vagy megiszol végre egy kávét és inkább szaladjon a lakás.

2015. dec. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Nekem sokkal nehezebb volt, mint gondoltam. A gyerekem elég nehéz eset, nagyon keveset alszik születése óta, csak most kezdett egyedül is játszani, 2 évesen, eddig rengeteg foglalkozást igényelt, állandóan szórakoztatni kellett, még most is sok közös játékot igényel. A hobbikra nincs időm még.
2015. dec. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
nekem ritka jókedvű, nyugodt, mosolygós babám volt (most 20 hónapos)- sírni csak akkor hallottam mikor jelezte, hogy éhes, se hasfájás, se fogzás nem okozott gondot, mégis ahogy az első válaszoló írja, abban az időben mikor aludt, ill. most is amikor alszik inkább végre a magam nyugalmában megihatom a kávémat, olvasok, tv-zek, gépezek kicsit, ahelyett, hogy összepakoljak :D - az úgyis megvár :) itthon melegítőben vagyok meg pólóban, hisz sokkal kényelmesebb ebben leülni mellé a földre, játszani vele, nem sajnálom ha összekeni a kezével,vagy leönt véletlenül, vagy amíg kicsi volt lebukta, nem az a fontos per pillanat, hogy csinosan kiöltözve tip-top ruhákban legyek itthon hanem mi a praktikus egy kicsi mellett, persze ha megyünk valahova akkor rendesen felöltözöm :) takarítás per pillanat úgy zajlik, hogy a fiam játszik fél órát a porszívóval amikor előveszem és amikor megunta akkor végre kiporszívózhatok... ha elpakolom a játékokat, 10 perc múlva veszi elő és minden szanaszét van szórva megint, teregetésnél míg én teszem a kötélre a ruhát ő a másik oldalán szedi le :D és sorolhatnám... :) szóval mosok főzök takarítok, igazából mindent meg tudok csinálni mellette, csak tényleg az a 20 perc már nem 20 perc...:)
2015. dec. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon rendesek vagytok, hogy nem küldtetek el melegebb éghajlatra, amiért tapasztalat híján nem látom a babázás árnyoldalait. Érdekeseket írtatok, köszönöm, hogy kicsit belátást kaptam a gyerekvállalás következményeibe :) Utolsó, szerencsés vagy, hogy ilyen jó babád van, hogy még a fogzás sem késztette nagy sírásokra :) Aranyos lehet, ahogy próbál segíteni rendet rakni és kitakarítani :) El is hiszem, hogy nem bánjátok, ha az a 20 perc 40 vagy 60 perccé növi ki magát, ha ilyen szorgos kis segítségetek van.
2015. dec. 29. 15:45
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Bizony nalam is elofordult,hogy szaladt a lakas. Pontosan 1-3 honapos kora kozott,mert folyton sirt es kezben volt. Fozni is keson tudtam,a takaritasrol ne is beszeljunk... Ha ujrakezdhetnem,vennek hordozokendot.


Nekem a faradtsaggal vmiert nem volt gondom,pedig ejszaka 3-4x kelt.


Mikor elmult 3 hos,elmult a hasfajas is,akkor mar rendbe tudtam vagni a lakas es magamat is egy-egy alvasnal.


Utana jott az 1 eves korszak,amikor ugyan volt idom takaritani,de ha vegeztem kezdhettem elorol:) mert mindent szetpakolt:) vilagfelfedezo:)


Az olvasas nekem mar csak este ment,vagy egy egy szoptatasnal. Egyebkent teljesen egyettertek azzal,hogy javareszt azon mulik,hogy milyen babad van/lesz.

2015. dec. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Nekem 4 gyerekekm van. Az első 3mal semmi gond nem volt, arra volt időm, amire akartam. Türelmesek voltak, elvoltak egyedül, feltalálták magukat. De a 4. igazán rossz. Nem alszik, állandóan rongál, ha nem figyelek, az égő kályhát pakolja ki, de van betört üveg, összetört tányér, pohár, telefon, tv, mindenhova felmászik, de nem tud lejönni, így leesik. 2 éves, de a mai napig 24 órás felügyelet kell mellé. Nem túlzok. A nagyok sokat segítenek, akár a házimunkában, akár ffelügyelnek, lefoglalják őt. Alig várom az áprilist, megy oviba, lesz időm mindenre. Nekem kijutott a jóból és a rosszabb verzióból is. Nekem nincs, aki segít, pl nagyszülők, férj, barátok, így nehéz, de ha neked lesz, akkor használd ki.

Én pl napközben nem tudok pihenni, így vagyok kódolva, alig 3 óra éjjeli alvással kibírom. Fiatal vagyok, még van erőm, és már látom a végét.

Nem mindig olyan, mint a filmekben, hogy alszik-eszik-játszik, sokszor van, hogy wcre se tudsz menni. De ahogy nőnek, úgy lesz egyre jobb. 3 évesen már van veszélyérzetük, nagyjából tudják, mit szabad és mit nem. Már eljátszanak egyedül, plusz oviba járnak, az is könnyít a dolgon.

2015. dec. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Lina63 ***** válasza:

Szerencsére nagyon nyugodt babám volt/van. Majdnem kezdetektől átalussza az éjjelt, igy én is kipihentebb vagyok. Házat könnyen tisztán tartom, de kupi az van, max akkor van rend, ha alszik a lányom. Amint felkel szétpakol... Arról már letettem, hogy, ha arrébb vonul akkor összepakolok, mert meglátja, hogy hozzá nyulok a játékaihoz akkor mögém lép hátrahuzza a ruhám, a maga nyelvén kiosztva magyaráz (már megint mit csinálsz a játékaimmal..), és bemászik elém és visszaszór mindent...

Egyszer anyu kérdezte meg, hogy miért nem pakolok össze, ha nem játszik vele, erre annyit mondtam megpróbálhatod..

Amúgy ha látja, hogy valamivel el vagyok foglalva akkor békén hagy, és mikor végeztem jön, hogy foglalkozzam vele😊

Egyszóval nem lehet rá egy rossz szavam sem, 16hós 😊

Amúgy teljesen gyerek függő, mert ismerek olyat, hogy fél percre nem tud ellépni a gyerek mellől.

2015. dec. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többi választ is! Milyen kis aranyos a te babád is, utolsó :) Ezek szerint nincs kőbe vésve, hogy kinek mennyi ideje lesz másra a baba után, szerencse kérdése :)
2015. dec. 29. 22:41
 9/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha ejszaka 8x felebred a baba sirva, akkor orulsz, h elsz masnap kora hajnalban, amikor kel.
2015. dec. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez személyfüggő, az első 6hetet leszámítva mindenre volt időm amire akartam,sőt, úgy vagyok Vele a rendet tartani kell és aki napi 10-20 perc alatt meg van,heti 1 nagyobb takarítás bőven elég,főzni lehet 2-3 naponta is,ha már a babának is főzöl az is max 10 perc. Tanultam otthon edzettem,volt időm a hobbira is.Biztosan baba függő is,mert vannak sírósabb babák,problémásabbak hasuk fáj,reflux, viszont függ a szoktatáson is,pl sosem vittem magammal a wcre ha főztem mellettem nézelődött,játszott,ha vasaltam,porszívóztam teregettem,szintúgy. Mindig tudtam nélküle mozdulni,el volt magában,nem szórakoztattam egész nap,hagytam hagy fedezze fel maga a dolgokat,eddig mondjuk olvastam a könyvem és rá-rá néztem min ügyeskedik a játszószőnyegen pl.Most már van mosogatógépünk ami nagy könnyedség,amíg baba volt,nem volt,mondjuk párom is részt vett a baba körüli dolgokban és a házimunkában is. Most vagyok 10 hetes a 2. babánkkal meglátjuk kettővel,hogy lesz,mondjuk kisfiunk 5 éves lesz mire megszületik a tesó,így hétköznap oviban van,mi meg ketten leszünk otthon. Igyekszem kialakítani megint napirendet,hogy mindenre legyen idő,még a pihenésre is.
2015. dec. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!