Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt annak jele, hogy elindul...

Volt annak jele, hogy elindul a baba vagy csak úgy váratlanul megtette az első lépéseit?

Figyelt kérdés

Mostanság nem akar aludni a fiam éjjel is felkel de jó kedvű egyébként, látszólag semmi baja. Amikor mászni kezdett is ugyanez volt.

Mostanában pár másodpercre megáll támaszték nélkül, egy kézzel kapaszkodva előrefele is lépeget és úgy gondolja megteszi az első lépéseit is kapaszkodás nélkül csak elborul. Ebből már járás lesz szerinteted? Meddig aludt rosszul a babád (ha rosszul aludt) mielőtt elkezdett járni?


2016. aug. 10. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Nem aludt rosszul egyik mozgásfejlődési szakasznál sem. Olyan volt 2x, hogy álmában felállt az ágyban.

7 hónaposan állt fel, 8 hónaposan már szépen ment a bútorok mellett. 9 hónaposan tette meg az első lépéseit. Itt stagnált az 1-1 lépés megtételénél, az egyedül állgodálásnál(akár percekig), majd 10 és fél hónapos volt amikor 2-3-4 lépést is gyakran megtett. De még így is sok gyakorlás kellett neki. 11 és fél hónaposan indult el, 1 évesen szép stabilan járt.

Szóval tuti járás lesz belőle ;), de szerintem még odébb van.

2016. aug. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem, 8 hónaposan egy-két hétig előredőlve rátámaszkodott mindenre. Majd egyik nap felállt és ugyanazon a napon kapaszkodva elindult. Akár 2-3 méteres távokat is megtett így, kapaszkodva.

Az önálló járás még 4 hónapot váratott magára.

2016. aug. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk semmi jele nem volt, egyik este fogta magát és elindult :D előtte 3-4 napja akkot már úgy gyakoroltunk vele, hogy babakocsi nélkül mentünk sétálni 20-30 percet, csak egy kezét fogva. Nem aludt rosszul. Talán csak még akkor mikor mászni kezdett akkor ébredt többször egy éjszaka (úgy 1-2 hétig ) de ahogy kivettem az ölembe vissza is aludt.
2016. aug. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én lányomnál volt ez, minden fejlődési szakasz előtt olyan 1,5-2 hetet nem aludtunk. Igy volt a mászásnál, felállásnál, járásnál, de a beszéd beindulásakor is.
2016. aug. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3 hónapja állt fel, 1 hónappal később oldalazva lépegetett kapaszkodva és itt megállt nagyon. Bár egyre gyorsabban és ügyesebben csinált mindent, 1 hónappal ezelőtt nagy örömömre már állva is bontja a lakást most meg végképp nem bír magával, folyamatosan lépeget, áll kapaszkodás nélkül, álmosság jeleit se mutatja vagy ha igen is tiltakozik az altatás ellen majd ismét úgy néz ki mint aki nemis álmos, ezért gondoltam erre. Nem minden mozgásforma járt ilyennel de a mászás igen, a felállás csak túl korai ébredéssel. Kúszást nem tudom hogy alakult volna mert pont jöttek fogak is.

Egyébként nagyon lelkes, mikor mászni kezdett is az ment 1-2 hétig, hogy mászni akart de ahogy előretette az egyik kezét elborult, most meg a lábát tenné előre csak szintén borul. :(

2016. aug. 11. 10:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Ki az abarom, aki a normális válaszomat lepontozza? Ezt húzzátok le.
2016. aug. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megette pár napja az első lépéseket, azóta is lelkesen gyakorolja, még nehezebb elaltatni. De lehet nem ezért nyűgös, hanem mert kijött a 7. foga 1 hete, most ha minden igaz jön a párja is.
2016. aug. 26. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!