Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Textil pelenkáról mik a...

Textil pelenkáról mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
a régi, hagyományos textilpelenkát szeretném használni (négyzet alakút). Hány db kell? műanyag "bugyiból" mennyi kell? hány fokon mosod? tényleg hamarabb szobatiszta lett a gyermeked? 1 epelnka+papír betét elég egyszerre? vagy 2 pelenkát teszel rá?
2010. ápr. 19. 08:20
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Mi nem pelenkázásra használjuk, de a Tescos elkezdett szöszölődni, a többi ruhácskát is össze szöszölte a mosógépben, azóta külön mosom, majdnem tönre tett a többi ruhát, tudod olyan viseltesnek látszottak. Szóval valami jobb minőségűt keress, ezzel csak azt akartam mondani.
2010. ápr. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Szia! Én az első fiamnál azt használtam. 40-50 darabra mindenképpen szükség lesz, műanyag megkötőre kb. 10-15-re. Bár ez attól is függ, hogy naponta vagy csak 2 naponta mosol majd, épp milyen kint az idő, hogy szárad a ruha. Én peluscsere után egy fedeles vödörben gyűjtöttem a piszkos pelusokat, amibe tettem egy kevés Domestost vagy Flóraszeptet. Így nem száradt bele semmi és nem is volt büdös. 60 fokon mostam, valami fertőtlenítős mosószerrel. Az, hogy mennyi pelenka kell egyszerre, attól függ, hogy milyen minőségű pelusokat tudsz venni. Van, melyik nagyon vékony, abból bizony akár 2-3 is kell (így meg baromi nagy lesz a "csomag!!). Nem lett semmivel se hamarabb szobatiszta fiam, mint a 2 kisebb testvére, ő is 2 éves volt, mikor szinte egyik napról a másikra elhagyta a pelenkát. Egyébként nem biztos, hogy olcsóbban jössz ki a textilpelenkával, mint az eldobhatóval, hisz itt számolni kell a mosás költségeivel is... Emellett nagyon hamar nedves lesz, hisz nincs egy nedvességzáró része, így könnyen kimaródik a pici bőre... még, ha sűrűn is váltod... Szóval, én meggondolnám. Vannak mosható bugyipelenkák, amiket sokan használnak.. igaz, elég sokba kerül egy adag... Ilyenen nem gondolkoztál még?
2010. ápr. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19%

Hát el nem tudom képzelni,hogy miért akarod ezt használni...Ha csak nem anyagiak miatt.

A baba börének használni biztosan nem fog....Na meg szegény gyerek mekkora csomag lesz a fenekén.Régen használták,mert nem volt más.Engem rá nem beszélnének.


Szerintem 2 pelenka sok lenne.Egy pelenka,egy betét bele,és a gumibugyi.Csak ügyelj rá,hogy sokszor cseréld,hogy ne páljon be a baba popsija.

2010. ápr. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Nekem tetszik nagyon, de ez a fajta, csak nem volt pénzem ekkora beruházásra:(

[link]

2010. ápr. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

jó minőségűt, de hagyományosat vettünk. Majd kiderül, hogy bírjuk-e a plusz munkát, amit rá kell fordítani. Elsősorban az ára miatt szeretném ezt használni, másodsorban legalább ennyit teszünk a Földért. Én azt hallom (több felől is), hogy ez kíméli jobban a baba bőrét (persze, gyakran cserélve). Természetesen amikor nem itthon vagyunk, akkor eldobhatót fogunk használni.

2010. ápr. 19. 10:22
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az eldobható pelenkától is kaphat bőrbetegséget, gombásodást a baba. A textiltől sem lesz semmi baja a baba bőrének.

Annó a gyerekeimnek textil volt, és soha nem volt semmi baja a bőrüknek a pelenkától. Viszont a szomszédék babája bőrgombás lett tavaly az eldobhatós pelustól, pedig nem is no name márkát használtak.

Kezdetnek szerintem vegyél 2 mosógépnyi pelust, ha belefér az anyagiakba. Én csak a pelenkákat mostam együtt, nem tettem hozzájuk mást. És a száradáshoz is idő kell. A használt pelust kiöblíted, és a mosásig ecetes vízben tárolob: szaga sem lesz és fertőtlenít is. Mosni általában elég 60 fokon, néha nem árt 90-en. A mosáshoz érdemes folyékony mosószert használni (a mosószer szemcséi nem olvadnak fel teljesen és bennemaradnak a pelusban), vagy moshatod mosószódával és szódabikarbónával (ez utóbbi fehérít) Öblítéshez ecetet használj, mert az öblítők bevonatot képeznek a textilen, ami a bőrrel érintkezve "átragad" a baba fenekére. A mosási és öblítési tippeket bőrgyógyász javasolta.

Ha kapsz, inkább gumibugyit vegyél, mint megkötős pelenkavédőt. Jobban tartja a pelust. Ezt nem kell minden használat után kimosni, elég nedves ruhával áttörölni.

Papír pelenkabetétet érdemes venni, felfogja a nagy dolgokat.

Elég egy pelus is a babának, amíg pici. A közepét úgyis vastagabbra hajtod.

Később tehetsz bele textil betétet, még később esetleg 2 pelenka. Attól függ, mennire lesz pisilős a babád.

Az én gyerekeim másfél éves korukban lettek szobatiszták (téli babák voltak)

Külföldön (és nem az elmaradottabb országokban) egyre inkább térnek vissza a régi textil pelenkákhoz. Szóval, hajrá, itt most te vagy a legmodernebb.

2010. ápr. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi!

megerősítettél mindenben!

épp így gondoltam a mosást, öblítést is!

3 hónap múlva érkezik a trónörökös, majd meglátjuk, mik a tapasztalatok...

2010. ápr. 19. 16:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Boldog babavárást és sok örömöt a babához!
2010. ápr. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!