Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám csak az autós gyerekül...

A babám csak az autós gyerekülésben érzi jól magát, árt ez a gerincének?

Figyelt kérdés
Négy hetes, de betegség miatt nemrég jöttünk csak meg a kórházból. Az első perctől nem szeret az ágyában lenni. Éjjel még benne hagyom, de nappal végig az ülésben van, abban alszik, abból nézeget, nem tűr mást. Nem nagyon rossz ez az ülés, mert a legkisebbeknek való, és elég "lejtős", de azért aggódom a gerince miatt, bár a védőnő szerint ez nem árt. De ezen kívül csak a karomban érzi jól magát, de azért az sem megy egész nap... Valószínűleg a kórház kikészítette szegénykét. Mi a véleményetek?
2008. szept. 30. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ismerem én is a kemény vízszintes felületen fektetés elvét. Szép, szép, de nem hiszem, hogy az lenne az egyedül üdvözítő. Ha jól meggondolom a pocakomban sem volt éppen kemény, vízszinten pozícióban, mégis remekül fejlődött. Szerintem nyugodtan használd a babahordozót, ha a babád abban jól érzi magát. A hordozókendőt próbáltátok már (direkt nem kengurut írtam, mert a hordozókendő jobban alátámasztja a babát)? Általában imádják azok a babák, akik szeretnek sokat karban lenni, érezni a mama közelségét és a mamának is sokkal könnyebb így az édes terhet cipelni:)


Szép babázást kívánok nektek!

2008. szept. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha alá raksz egy lepedőt a hordozóba, hogy ne legyen olyan "lejtős", akkor lehet benne, de akkor sem javasolnám sokáig. 1-2 óra max. Ha megtehetitek, vegyetek pihenőszéket(az nem annyira meredek), vagy most már érdekelni fogja hamar a játszószőnyeg is. Fokozatosan próbáld azért az ágyhoz szoktatni. Amikor még benned volt, akkor ott volt a magzatvíz ami jórészt megóvta a gravitációtól így nem volt gáz, ha összegörnyedve feküdt. A gerinc egészséges fejlődéséhez viszont kell a vízszintes felület, hogy a csigolyák ne terhelődjenek a fej súlya által.

Gyógytornász anyuka

2008. szept. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A hordozókendőn én is gondolkodtam már. Van pihenőszékünk, de nnyira nagy neki, szinte elveszik benne, az ülés még mindig jobb... Szoktatom az ágyhoz, persze, de egyelőre nem sok eredménnyel. Szép babázást nektek is!
2008. szept. 30. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!