Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tipusu autos ulest...

Milyen tipusu autos ulest vegyek igy?

Figyelt kérdés

Szep estet!

Problemank a kovetkezo:

Fiam par napja mult 8 honapos,magatol nem ul meg fel,de szepen stabilan tartja mar magat.Kozel 10 kilos,es hosszu baba.A problema ebbol is adodik,kilog a laba a babahordozobol,es mivel menetiranynak hattal kell meg bekotnom,iszonyat kenyelmetlen neki,mert nem tudja kinyujtani a labat rendesen.Nagyon sokat autozunk,mert a nagyobb teso sulija viszonylag messzebb van.

A kerdesem az volna,hogy: Milyen tipusu autos ulest vegyek igy?Mert mar folyamatos a siras ha autoba kell ulnie,pedig eddig imadta.


2011. nov. 9. 19:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

az a helyzet hogy amiben biztonságosan utazhat azt megint csak fordítva kell még bekötnötök. ha nem biztonságra törekdsz akkor mindegy milyet veszel.

egy baba aki nem tudja magát még tartani, nem ül, azt nem szabad elöre kötve betenni. egy egyszerü fékezéstöl is kaphat egy életreszoló nyaki problémát.


nekem a lányom nagy baba volt, 8 hósan már ült, de 11 hósan tettem csak bele gyerekülésbe, addig maradt a hordozó. mi is minden nap autóztunk, neki sem tetszett annyira, de ez volt.

2011. nov. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ilyen korú gyereket még mindenféleképpen menetiránynak háttal kell ültetni, mert egy esetleges ütközés akár végzetes is lehet, de egy nagyobb fékezés is kárt tehet a gerincében. (Még nincsenek izmai, csak a szalagok tartják.) Olyat érdemes venni, ha már most váltanod kell, amit háttal is be lehet még kötni. Ilyen pl. a Concord ultimax ülés, de van még néhány (talán a Bebé confortnak is van ilyenje, csak jóval drágább). Ha már 3-4 hónapja felül és stabilan ül egyedül, akkor lehet megfordítani, de egyéves kor alatt nem ajánlott. Azt mondják, minél tovább ül háttal, annál jobb.:)
2011. nov. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors valaszokat.Akkor marad a hordozo meg jo darabig.
2011. nov. 9. 20:05
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
Ugye ez vicc akar lenni? Babahordozóban, menetiránynak háttal ekkora gyereket? 8 hósan az enyémeknek már dönthető autósülésük volt, imádják a mai napig, nincs gond az autózással. Egyébként pedig egy tisztességes gyerekülésbe igenis nagyon jól be lehet kötni a babát, semmi baja nem lesz. 9-18kg-os változatok általában dönthetők, nagyon kényelmesek a picurnak. Vegyél bátran.
2011. nov. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

én 0-18 as autósülést vettem 7 hónapos korába, mondjuk akkor már ült, de ezt lehet menetiránynak háttal is bekötni. Most 1,5 éves és még jó az ülés, ő is hosszú baba. 86/92 ruhákat hord most,most nétem, hogy jövőre március környékén kell lecserélnem majd. ilyen ülésünk van, én nagyon szeretem, tesztjei is jók, és olyan fixen be lehet kötni, hogy meg sem moccan, jókat alszik benne.

[link]


nálunk sem volt már a hordozó kényelmes ebben a korba.

2011. nov. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Koszonom..de sajna magatol meg nem ul fel,ezert is kerdeztem meg,hogy igy mitevo legyek?!

En szivem szerint vennek mar olyat amibe menetiranynak megfeleloen van ultetve,de azt olvastam valahol,hogy mig nem ul fel magatol addig hattal kell utaztatni.De a laba mar kilog szegenynek es az elso ulest nem tudom mar tovabb elorehuzni.Anugy szepen tartja magat,rugos hintaja van,ha megfogom a ket kezet hol ulesbe,hol allasba huzza magat.Az etetoszekeben is szivesen ul.De nem egyenes hattal,hanem dontve.Szoval dilemmazok.Tenyleg szabadna?Mert sajnalom nyomorgatni mar szegenyemet.

2011. nov. 9. 22:36
 7/17 anonim ***** válasza:

Azt írtad, stabilan ül, az teljesen elég. Az, hogy magától felüljön, már nem erő, csak technika kérdése számára, szóval ezen ne izgulj.

Mindkét gyerekem ennyi idősen már menetirányban utazott, csak még döntöttük az ülést nekik. Szerették és semmi hátrányuk nem származott belőle.

Egyébként ez a magától felül dolog olyan, hogy ismerek nem egy babát, aki még mindig nem ül föl magától (ha felültetik, akkor bármeddig szépen, egyenes háttal, stabilan ül), mert a technikájára még nem jött rá, de már áll. Akkor ezeket a babákat is még hordozóba kellene kényszeríteni?

Törekszem a biztonságra, de szerintem már túlkapások vannak ebben a mikortól ülhet kérdésben. Ha a lányomnak 3!! hónaposan nem emeltem volna meg kissé a babakocsi támláját, nem maradt volna meg benne.

A gyerekülésnek az a funkciója, hogy a megfelelő méretű babókákat stabilan tartsa. Ami nekünk van, a 9-18-as ülés, teljesen alkalmas erre, volt már, hogy nagyot kellett fékeznünk, meg se moccantak benne a gyerekek, nagyon stabilan tartja őket.

2011. nov. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszod,akkor hetvegen meg is vesszuk neki az ulest.

Tovabbi szep napot! :)

2011. nov. 10. 14:20
 9/17 anonim ***** válasza:

szia!É fiam 6 hónapos és elég nagy baba ő is ugyanezzel a problémával küzdöttünk mi is mire rátaláltam a concord ülésre!a teszten 2,helyezést ért el ami elég megnyugtató szerintem!van hozzá gy úgynevezett döntőék mi ezt külön vettük 2 ezer forintért hozzá a vaterán na és azzal a még ülni nem tudó baba is utazhat mert megdönti annyira,hogy jó legyen a gerincének!nekünk nagyon bevált én csak ajánlani tudom,ez végig kiszolgál amég ülés kell neki ez sem utolsó szempont!


[link]

2011. nov. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
mindenképpen ilyet ajánlom legbiztonságosabb ülés volt több éven át:) [link]
2011. nov. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!