Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok, normális ez az...

Mit gondoltok, normális ez az érzés? Mit tehetnék ellene? Már előre féltem a babámat! (többi lent)

Figyelt kérdés

Elég nagy a család, válások és újraházasodások miatt, meg egyébként is sokan vagyunk. Mi a férjemmel babát várunk és ő lesz az első kisgyerek a családban. 4 hónapos vagyok, de mióta tudják, mindenki azzal nyaggat, hogy babázni akarnak és már kb 20 évre előre beosztották, hogy kivel mikor mit fog csinálni. Engem ettől kiver a víz és elkezdett kialakulni bennem egy görcsös féltés, vagy fóbia, nem is tudom, hogy nem akarom odaadni soha senkinek. Ha rágodnolok, hogy megszületik és más is megfogja vagy hozzáért, vagy jogot akar formálni, hogy vele lehessen, máris ideges leszek :( Az anyósom a legrosszabb, tőle szabályosan rettegek.

Járt már más is hasonló cipőben? Mit lehet tenni? Hogyan tudnám valahogy átfordítani magamban a dolgot, hogy inkább örülni tudjak ennek?



2016. aug. 11. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a nagy rokoni lelkesedésből kb. a töredéke marad majd.

Felesleges nem létező dolgok miatt aggódni.

2016. aug. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A nagyja lekopik valóban. Nálunk is pont az anyósom volt aki hangoztatta a születése után, hogy neki mihez vannak jogai.

Igen előre paráztam én is, sokszor gyomorgörcsöm volt. Nem hiába, nem cáfolta meg a várakozásaimat, sőt felülmúlta. Borzalmasak voltak az első hónapok. Aztán elkezdtem nem kinyitni az ajtót, és nem felvenni a telefont többször, mint amit komfortosnak érzek. Így is heti 2-3 alkalomról beszélek, előtte napi 2-3 volt.

A többi rokonnál hamar lecsengett az újdonság varázsa, a bibi az, hogy a legnehezebb hetekben csüngtek a nyakunkon...

Örülj neki, hogy lesz aki szívesen vigyáz rá, és szereti a gyermekedet. A többi ellen vértezd fel magadat határozottsággal. A mit, mikor csinál/eszik, te hogy csinálod dolgokra gondolok.

Pl anyósom akarta először sétálni vinni, fürdetni stb. Piti dolognak tűnik, de nekem van jogom eldönteni, 1, hogy ki viszi, 2 hogy én hogyan szeretném, vagy egyszerűen én szeretném.

A te gyereked, mindenben te döntesz, hogy mi történjen vele.(Csecsemőkorra gondolok.)

2016. aug. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is aggódtam eleinte, de a baba rácáfolt. Imádja az embereket, szomorú lesz ha egy nap csak engem lát egész nap. Ha összefutunk a papával, vagy az unokatesókkal, akkor elröhögcsél, felélénkül. Sokat játszunk, mondókázok, énekelek de ez neki kevés. Az immunrendszerre is csúcsra van pont a látogatók miatt járatva, és persze aggódom is miatta, de még nem kapott el semmit.vedd lazán és hagyd dönteni a babát :)
2016. aug. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem szülés után volt ilyen érzésem, hogy senkinek nem akarom odaadni, de tolni se engedtem a babakocsit, olyan aranyos volt minden rokonom, senki egy szoval nem jegyezte meg csak gyönyörködve nézték még a pelenkázást is.


Valoszinű a hormonoktol volt, meg hogy nagyon féltettem mert bent kellett maradnunk szoval steril osztályról hoztam haza.

Szépen elmult.

És utána meg annak örültem ahogy lattam mások kezében a baba milyen kivancsi es mosolygos es mintha rájátszana, direkt cukiskodna másoknak :)

2016. aug. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jut eszembe a gyerekorvos egyszer kötelező jelleggel kijön, valami reflexeket vizsgálni(hallás valami géppel, vagy ülésnél tartja e a fejét stb)azon dohogtam napokat, hogy kezet se mosott...
2016. aug. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyuugi,majd ha pihennèl vagy dolgod lesz, ès jó lenne ha valaki vigyázna fèl órát a babára, senki nem fog menni :D

Kezdeti lelkesedès...

Egyèbkènt 6hètig senkit ne engedj oda csak a nagyon közeli rokonokat egy fèlórára...

2016. aug. 15. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Majd örülni fogsz késobb, hogy egy picit rabízhatod másra is.
2016. aug. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze, jó ha van jelentkező babafelügyeletre, de az nem egyenlő az eszetlen, elvakult rokon áradattal... Egy kicsit visszafoghatnák magukat az emberek, főleg az elős hetekben/hónapokban...
2016. aug. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!