Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjunk Nyugaton is érthető...

Adjunk Nyugaton is érthető nevet kisbabánknak, mert a magyarok úgyis kivándorolnak előbb-utóbb?

Figyelt kérdés

Német hangzású a vezetéknevünk, kötőjeles. Névválasztás előtt állunk. Mi Y-generációsok vagyok, így szinte minden volt osztály- és csoporttársunk Nyugaton vagy a világ másik felén él és dolgozik. Nyilvánvalónak látszik, hogy vagy már ránk is, vagy a gyerekeinkre ez a sors fog várni.


Érdemes emiatt mellőzni a "túl magyar" neveket, amiket lefordítani sem lehet, megkönnyítendő az életét a gyereknek kinn? Gondolok itt a Tasra, Kadosára stb. Most függetlenül attól, hogy valakinek tetszik-e ez a név vagy sem.:)


2016. aug. 13. 08:14
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem az ősmagyar neveket kerüljétek. Én is kint élek és van egy barátnőm, akinek a kislányát Zselykének hívják. El lehet képzelni, hogy milyen szépen kielytik.....

Válasszatok egy kicsit semlegesebb nevet.

Pl. lány: Léna, Mia, Barbara, Alexandra. Anna, Eszter, stb...

Pl. fiú: Dávid, Dániel, Tamás, Benjamin, Krisztián, Szebasztián, stb...

2016. aug. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Én azt gondolom, hogy valaki boldogul-e vagy sem külföldön abban a neve nem sok szerepet játszik. Nekünk vannak harminc fele közeledő gyerekeink. Egyikük nevét sem ilyen szempontok alapján választottuk, csak azt tartottuk fontosnak, hogy nyelveket tanuljanak. Azt egyikük nevét le lehet fordítani. A másik lány Enikő, Ő sem panaszkodott soha a neve miatt, igaz a magyaron kívül 47 nyelven beszél.
2016. aug. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Én csak annyit néztem a magyar nevek közül, hogy ne legyen benne ékezetes meg dupla betűk pl sz, ny, gy, ty és viszonylag rövid pl 5 betűs neve legyen

Szerintem megállja igy a helyét mindegyik külföldön is(pl abc-t követve, Arnold, Barna, Dominik, Endre, Erik, Ferenc, Guido, stb)

2016. aug. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Az igen, 47 nyelv.
2016. aug. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak izraeli ismerőseim, az ottani nevekről egy európai azt se tudja eldönteni, férfi vagy női név. Némelyik torokhangot is tartalmaz.

Mégis elboldogulnak, maximum kétszer mutatkoznak be, másodszorra szótagolva.

2016. aug. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk szempont volt, hogy ékezet nélküli és dupla betű nélküli legyen.
2016. aug. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Benne volt a szempont listaban ez is

Igaz csak 3-4 helyen

Mivel leirva keptelenek kimondani a nevem kulfoldon ezert kerult bele

Amolyan univerzalis de megis itthon mar meghonosodott neveket kaptak

2016. aug. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2016. aug. 13. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!