Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire fogja a gyerekünk...

Mennyire fogja a gyerekünk megnehezíteni a kapcsokatunkat?

Figyelt kérdés

Jó, lehet ez hülyeség meg túlkomplikálom, de nemsokára megszületik a kisfiunk, így valahogy most jobban elgondolkodtam ezeken a dolgokon. Vőlegényem katonaként szolgál, sokat van kiküldetésen, mindezek ellenére ő a legaranyosabb és legmegbízhatóbb ember, akivel találkoztam. Habár megígérte, hogy próbál több időt velem tölteni, mégis van egy olyan érzésem, hogy mi van ha ezek után inkább csak eltávolodik tőlem? Nagyon sok olyat hallottam, hogyha már jelen van egy gyerek, akkor egyre inkább romlik a kapcsolat.



(22/l)


2016. aug. 16. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

keveset lesz otthon, rád hárul minden.

de gondolom ennek tudatában vállalod.

2016. aug. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Biztos, hogy nehezebb lesz.

Még annak is, akinek minden nap hazajár a párja munka után.

Egy baba, pláne, ha első és netán még túl sok segítséged sincs, akkor nagyon nehéz. És az ember sokszor fáradtabb lesz, ingerültebb, már nem csak két embernek kell egymáshoz igazodni, hanem egy harmadik, pici babához kell pluszban, ami bizony okozhat feszültséget. De az, hogy ezt a feszültséget, a problémákat hogy oldjátok meg, az csak rajtatok múlik!

Mindenesetre fontos, hogy az ember kommunikáljon a másikkal!

2016. aug. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Te a szereteted nagy részét a gyermeked felé fordítod majd, mert ő lesz ott veled. Ez egy teljesen normális érzés, szerintem minden anyával ez történik. Ettől még a férj is ugyanilyen fontos, de nem vele vagy éjjel nappal, főleg ha még estére sem jön haza. A gyerek egy új szerelem. Szerintem el fogtok távolodni, igen, és nem szeretném elvenni a kedved, de nagyon megterhelő lesz az első pár hónap, könnyen lehet, hogy magányosnak érzed majd magad az "édes terheddel", bezárkózol, ha nem is leszel depressziós, de le leszel terhelve, és ez a fajta súly mindenkit letör kicsit. Úgyhogy igen, szerintem romlik majd a kapcsolat, főleg mert a párod nem is tudja majd nagyon, mi történik veled, hiszen nem lesz ott, nem érti majd teljesen a helyzetet, hogy milyen ez...

én azt javaslom, nagyon sokat kommunikáljatok, mindig mondd el neki, mi történt aznap, amikor csak beszéltek, éljen köztetek a kapcsolat, és mindig tudja/próbálja megérteni, milyen teher ér téged nap mint nap.

2016. aug. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinél alakul rosszul ez az időszak.Tényleg azon múlik,hogy mennyire tudtok szülőként együttműködni.Egy baba körül sok a feladat,ez tény és felesleges azt mondani,hogy minden változatlan marad,mert nem.De ha -lehetőség szerint- mindent közösen csináltok,az apuka is részt vesz a baba körüli teendőkben,akkor minden rendben lesz.

Fáradt,ideges,zavarodott lehetsz az első időszakban,ehhez több türelem kell a párod részéről is.Mindent meg lehet beszélni,én hiszek ebben!

Minden jót!

2016. aug. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
de hogyan csinálnák közösen a dolgokat amikor a párja nem sokat van otthon...
2016. aug. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekunk tonkrement a kapcsolat, az exem reggel 7 kor elment es este 9, 10 kor ert haza, hetvegen eljart uszni, edzeni.

6 honapos volt a baba mikor elvaltunk mert nem birtam tovabb.

2016. aug. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

mi is fiatalon vállaltuk az első gyerekünket.

igen, határozottan megromlott a kapcsolatunk. ő épp akkor indította be a vállalkozását, én még tanultam, de már dolgoztam. ezek mellett jött a baba, hatalmas boldogság volt nekem, neki meg egy plusz feladat amivel nem tudott megbírkózni. így a 10-12 órás munka után nem hazajött, hanem haverokkal kikapcsolódni, a nappaliban aludt mondván ki kell pihennie magát, babát ébren nem is látta.

igazából amikor közösségbe ment a gyerek, én meg vissza dolgozni, akkor lettünk család. akkor jött rá, hogy az étel ami az asztalon van, mennyi munka, hogy tisztaság van, hogy nem érek oda a gyerekért nyitvatartási időben. na akkor megszűntek a haverok, munkában korlát lett és helyre billent a kapcsoltunk.

végre boldogok voltunk és kiegyensúlyozottak, így 7 év után jött egy szerelemgyerek :D most teljesen más a helyzet, eleve nem tanulok már, jó fizuból jöttem el szülni, életünk rendeződött. ő amikor csak tud itthon van, hol a kicsi van rajta, hol a naggyal legozik vagy épp focizik :)

de azt mondhatom, hogy nagyon sok munka volt helyrehozni a kapcsolatot, meg persze mindketten akartuk, nem volt opció a válás :) remélem náltok nem romlik el :)

2016. aug. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!