Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért kell ennyire megnehezíte...

Miért kell ennyire megnehezíteni a zártkerti ingatlanok vásárlását? . El vagyok keseredve

Figyelt kérdés
Párommal egy csodálatos emeletes 2 éve épült vizteres kandallos egyedi tervezésű lépcsős, konyhás bútoros házikót nézünk ki és beleszerettünk. Erre jött a hideg zuhany, hogy zártkerti pedig belterületen van, annyi hogy egy kicsi ut nyílik egy főutról és nincs be vezetve a gáz és víz (minket ez nem zavar) Hitel kellene hozzá, hogy meg tudjuk venni, de sehol sem engedik csak úgy ha van egy másik ingatlan ami a hitelfedezet lenne ( ha lenne másik ingatlanunk nem vennénk házat) Borzasztó az egész :( Jha és 11 millió forint, de a belseje és még kívűlről is a 25 millióséval van egy szinten. Állítólag az utóbbi években szigorodott ez ennyire mert én is zártkerti ingatlanban élek születésem óta és a mi utcánkban (1km) 6 család élt mikor születtem de pár év alatt az egész utat ellepték az új építésű házikók. Nagyon el vagyunk keseredve :( Jha és sok bankban voltunk és elküldtek mindenhonnan minket :( Kéne kp-ban 11 millió, de a mai világban kinek van ennyi..hihetetlen :(
2014. júl. 1. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát a banknak csak akkor éri meg hitelezni, ha adott esetben értékesíteni tudja, ha nem fizetitek a törlesztőt. Jobbat mondok. Erre nem vonatkozik a földtörvény? Nincs elővásárlási joga a helyieknek és a csókosoknak?
2014. júl. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze ez érhető, de ahát nem 11 milliót ér az 100%. De van elővásárlási joga, sőt az új földtörvény miatt már 60 napra kell kifüggeszteni a helyi önkormányzatnál az ingatlant
2014. júl. 1. 11:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Ti egyébként nem utáljátok ezt az országot? :D
2014. júl. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szerintem a magyarok 90% utálja a többi 10% politikus...,de sajnos nem tudunk mit tenni.

Nézzük a belterületen lévő házakat és 11 millióért van a régi ablakos konvektoros műpadlós... hihetetlen, hogy rá kényszerülünk ilyent venni és vagy lesz egyszer 5 milliónk rendbe tenni vagy nem :(

2014. júl. 1. 11:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia.Nem biztos,hogy azért kéne egy másik ingatlant "felmutatni" mert zártkerti,azt amit meg szeretnétek venni,hanem azért mert mivel leginkább a víz nincs bevezetve,így a bank komfort nélkülinek nyilvánítja,arra pedig nem igazán adnak hitelt.A komfort fokozaton pedig a bevezetett gáz is számít,még ha csak másodsorban is.A vizet onnan tudom,hogy mi is kinéztünk egy házat,ahol benn volt a telken a víz gáz,de nem volt egyiken sem óra,így csak építésre v. felújításra adott volna a bank hitelt,a megvételre nem.
2014. júl. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!