Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ez mire jó? Miért kell megnehe...

Spongya Bob Kocka kérdése:

Ez mire jó? Miért kell megnehezíteni a Volánnak az am. Is nehéz helyzetben lévők életét?

Figyelt kérdés

[link]


Több olyan ismerősöm is van akik külterületen élnek. Eddig úgy jártak be az iskolába diákbérlettel, hogy bementek vmilyen úton-módon a legközelebbi faluba és ott felszálltak a buszra. A cikk alapján 2010-ben kitalálta a Volán, hogy kötelező egy 30 ft-os kis cetli is mely tartalmazza a lakhelyhez legközelebbi buszmegállót, a célt és a km-t. Viszont akikről írtam nem kapják meg a kérdéses falutól csak a lakhelyüktől ezt a papírt amivel nem sokra mennek mert vagy egyáltalán nem közlekedik onnan busz vagy átszállással lehetne csak eljutni a célig vagy az adott szakaszon naponta 2 busz megy össz-vissz. Sajnos ennek kiadásának megtagadásában legtöbbször az játszik szerepet, hogy az adott hely egy távolabb eső faluhoz tartozik és hiába van közelebb is, semmit sem jelent. Ráadásul az idén szigorítottak is, eddig egy-egy helyen kiadták, de most már sehol mert azt is büntetik aki kiadja illetve ha nincs vkinél ilyen azt úgy veszik, mintha egyáltalán nem lenne bérlete és 8000 ft-os pótdíjat kell fizetni. Az az okostojás aki ezt kitalálta vajon végig gondolta ezt? Az odáig oké, hogy vissza akarják szorítani azokat akik jogosulatlanul utazzák körbe a fél országot, de ennek megint csak olyanok isszák meg a levét akik am. is rossz helyzetben vannak. Legalább az lenne, hogy a területileg illetékes önkormányzat kiadná ezt a papírt, de persze azok meg nem szeretnek közösködni más településekkel illetve azon a napi 2 buszon is kell utas amivel kiszúrják az emberek szemét. Ebben megint hol az igazság?



2013. dec. 8. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt nem 2010-ben találták ki. Amióta az eszemet tudom mindig is kellett. Lévén ha nem lenne, a "30km" feliratú bérlettel bárhonnan bárhová mehetnél 30 km-t... Valamivel igazolni kell honnan hová szól.

Csak néha az emberek szeretnek a semmin meglepődni. Csak nem tudom miért nem születnek tömegével cikkek arról, hogy "Jájj, adóbevallást kell írni????" O_o

2013. dec. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ebben a megyében kb. 2010 óta felkapott ez a dolog. Előtte csak néha-néha kértünk, de ha nem volt az ellenőr akkor se szólt érte.


Am. értem miért írod ezt és ok, legyen kötelező az útvonal igazolás, de azért ne csesszenek már ki olyanokkal akik nem tehetnek arról, hogy a legközelebbi busz megálló 5 km-re van a házuktól. Vagy Ó igen, várjanak csak napi 4-5 órát télen a -20 fokba mire a környékükre indul egy busz meg Ó igen, reggel nyugodtan késsenek csak el, úgy se kell az a családi meg a tanulói jogviszony. Kár is volt megemlíteni...

2013. dec. 8. 22:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Összefogsz néhány embert,a kik ebben a cipőben járnak. Megírtok egy szép levelet a Volánnak. Már előrébb vagytok valamivel.
2013. dec. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy megy a kedvezményes jegyeknél, az én bérletigazolványomat a Volán-ügyfélszolgálaton bemondott viszonylatra állították ki. Kérdezte a kiscsaj, hogy honnan és hova, mindkettőt megadtam. Kb. ennyi, semmi gond/probléma/nézeteltérés nem volt belőle.
2013. dec. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen kis cetlim, már 2008 óta. Már elég viharvert. Egyébként nem egy nagy valami kérni, nem értem mi vele a problémád. Nekem egyszer egy ellenőr még azt is ráírta hogy melyik buszmegállóig utazhatok (mondjuk pont lesz@rom).
2013. dec. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó: ez a pontleszarom-mentalitás vezet aztán a miértbüntettekmegjogtalanul-típusú kérdésekhez a gyakorin :) A kérdező baja az, hogy kiadják ugyan az igazolást, de csak olyan viszonylatra, amiben nagyon ritkán közlekedik busz.


Sajnos ezek szerint nem elég rugalmas ez a rendszer. Javaslom, hogy a problémával írásban keresd meg a területi Volán-társaságot és kerülj képbe, milyen (jog)szabályok alapján tagadják meg a használhatóbb útvonalra az igazolás kiadását. Ha ez megvan és nem tűnik rugalmasabbnak a Volán, akkor gyűjts össze pár hasonló helyzetben lévő embert és forduljatok az önkormànyzati vagy akár orszàggyűlési képviselődhöz, aki kezdeményezni tudja a szabályok módosítását. Gyors sikerre persze ne számíts, ehhez idő kell

2013. dec. 9. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ismerek egy esetet ahol a srác a közeli faluba járt be és onnan busz a nagy városba... csak, hogy egyik felszálláskor kérték ezt az igazolást és mivel nem volt diákjegyet kellett vennie. Nem zavarta a dolog, bement a nagyváros buszállomására, ott hiába mondta honnan-hová nem adták ki csak arra a címre ami a diákigazolványon van. A srác megköszönte és vissza adta, neki az nem kell. Bement a faluba melyhez területileg tartozik amely persze a legmesszebb található, de hát ügye bürökrácia és ott is vállvonogatva idén meg már egyáltalán nem adtak neki ilyen papírt. Innentől nem tehet semmit.


Annak aki azt írta, hogy 2008 óta ugyan az van, azt nem árt cseréltetni, mert maximum egy tanévre jó!

2013. dec. 9. 13:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Viszont nekem nyomtak rá pecsétet, amivel meg lehetett hosszabbítani az érvényességét. Mondjuk már így is lejárt...

Egyébként a diák bérlet a diákigazolványon szereplő cím és az iskola között érvényes. Más címre nem adhatják ki.

2013. dec. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De ez egy hülyeség, ha 1x az adott címen nincsen vagy elhanyagolható a buszközlekedés. Azért az ilyen embereknek legalább az önkormányzat kiadhatná másik járatra
2013. dec. 9. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!