Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikerfiúk szülei leszünk. Jók...

Ikerfiúk szülei leszünk. Jók ezek a nevek?

Figyelt kérdés

Persze tudom, hogy nem idegen valszolókra kell bíznunk a döntést, de mi már annyit agyaltunk rajta, hogy lassan már minden név furának tűnik és nem tudjuk objektíven megítélni a dolgot :D


A vezetéknév Faragó. Most a Máté és Áron neveket tartjuk favoritnak, szerintetek jó lenne, illik a vezetéknévhez?


Köszi!


2016. aug. 18. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
A Faragó-hoz szinte minden név illik. Az említett kettő is. Sok boldogságot a babákhoz!
2016. aug. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen egyetértek az előttem szólóval. Szerencsés vezetéknév minden név illik hozzá!

Boldog babavárást és sok boldog teli perceket !

2016. aug. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is minden nev megy hozza.Nekem az Aron az egyik kedvencem,a Mate is szep.En is ikerkisfiukat varok.Most ugy tunik,hogy Botond es Zalán lesznek :)
2016. aug. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Én is azt mondanám, hogy nagyon elcs*szett nevet kellene kitalálnotok, hogy az NE menjen a Faragóhoz...

Máté és Áron nagyon szép nevek, bár megmondm őszintén, nekem nem csengenek össze. Mint testvérek jók, de mint ikrek, próbálnék kicsit szorosabb kapcsolatban lévő nevet választani.


Pl Máté mellé vmelyik másik apostol nevét, Márk, Tamás, Simon...

Áron mellé pedig a családfájáról valakit, pl Benjámin, Dávid...

Szóval érted, mire gondolok? de persze csodás péros ez is, amit írtál. 2 zép, és méltósággal viselhető név, még ha túl gyakori is mostanság...

2016. aug. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szép nevek. Egymáshoz is passzolnak vegülis.

De nekem a Faragóhoz az Áron nem annyira tetszik, számomra sok benne az R betű. Nem olyan kizáró dolog ez, csak engem zavar.

Szóval azt semmiképp nem mondanám semmiképp hogy MINDEN név megy hozzá, mert ez nyilvánvalóan nem igaz. G, F, R, O betűseket én kerülném.


Esetleg Ábel, Ádám, Dávid, Mihály, János, Tamás is bibliaiak.

2016. aug. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az összes választ! :)


Az nálunk nem szempont, hogy bibliai legyen, egyáltalán nem vagyunk vallásosak. Egyszerűen hangzás alapján választottuk ki a neveket, így az nem lesz szempont hogy a Bibliában mennyire szoros köztük a kapcsolat. De köszönjük a javaslatot. :)


5-ös válaszoló, az Ábel esélyes az Áron helyett, nagyon tetszik az is, de férjemnek az Áron sokkal jobban, még eldöntjük. :)


3-as, gratulálok, ti is nagyon szép neveket valasztottatok. :)

2016. aug. 18. 11:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szép nevek. Mindkettő illik a vezetéknévhez. Végre valaki, aki nem hasonló nevet ad az ikreinek. :) Gratulálok a babákhoz!
2016. aug. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 vagyok... és én sem vallásos. kicsit sem (azt gondolo, lehet, szénné égnék a templomkapuban :o :D). De a kisfiamat Áronnak hívják, és mint ilyen, a testvére sem lesz majd Krisztofer, vagy Dzssszika :D De azt gondolom, egy Áron mellé egy Levente vagy Zsolt sem éppen jó választás. Szóval igen szép párosítás, ha az eredetét nézi az ember, hogy mindkét név ami tetszik, Héber eredetű... a szorosabb kapcsolatot a nevek között pedig azárt írtam, mert nem pusztán testvére születik a már meglévő gyerekednek, hanem ikrek lesznek... ami még szorosabb kapocs. És az kifejezhető azzal, hogy valamilyen vonalon még szorosabban összetartozó neveket választ az ember. (egyébként egy Áron-Ábel páros sem rossz ;))
2016. aug. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!