Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos babám többször is...

11 hónapos babám többször is felkel éjjelente. Normális ez így?

Figyelt kérdés

Általában sírva ébred fel (van, hogy kis mocorgás előzi meg és erre ébredek, de van, mikor már csak a sírására). Van, hogy csak odaadom neki a cumit, amit pár perc elteltével rendre ki is köp (lehet hallani), de van, hogy a cumi nem elég, és csak cicin alszik vissza, azon viszont szinte rögtön. Csak odaadom neki cicit, kortyol párat és már alszik is újra, mehet vissza a kiságyába.


Nem feltétlen akarnám még rászoktatni arra, hogy átaludja az éjszakákat, ha ez így jó neki, csak nem tudom, tényleg jó-e, vagy esetleg éhes maradna és azért kelne többször is? Csak ha valóban éhes volna, akkor hosszabban cicizne, nem?


Nekem inkább úgy tűnik, hogy az én közelségemre vágyik, mintha felriadna arra álmából, hogy anya nincs ott közvetlen mellette, nem látja a sötétben (már ha kinyitja egyáltalán a szemét, mert olyan is van, hogy csukva van a szeme, de látszik, hogy nem alszik).


Olvasgatom, hogy sokaknál a 11 hós gyermek már átalussza az éjszakát, akár már úgy, hogy este 9-től meg se nyikkan. Az enyém általában 10 körül alszik el este (van, mikor korábban, később nem jellemző).


Nem tudom, egyáltalán egy 11 hónapos baba mennyit szokott általában cicizni nappal és éjjel, vagy éjjel van-e még, akinek szintén cicizik?


Tényleg éhes maradna, vagy valamit nagyon elronthattam a nevelésével kapcsolatban?


Napközben keveset eszik amúgy, de ő maga tolja el az ételt, nem én adok neki keveset. Gondolom, tömni nem kellene, hiszen súlya korának megfelelő.


Volt, hogy direkt beetettem éjjelre (pl. este kapott tejpépet is), de akkor is ugyanúgy felkelt éjjelente többször.


Általában napközben 2-szer alszik olyan egy-egy órát (van, hogy csak felet).


Büfiztetni nem szoktam éjjelente (nappal meg ugye függőlegesen ülve-álldogálva magától büfizik), de gondolom az nem baj, vagy lehet az a baja, hogy nem büfizik és bántja a bennrekedt büfi?


Amúgy mozgásában és beszédben is szépen fejlődő, érdeklődő baba, nyitott mások felé is, játékos, ügyes.



2016. aug. 18. 22:53
 1/5 A kérdező kommentje:
Még a fogzás jutott eszembe, de az elvileg csak időszakosan kellene, hogy éjszakai többszöri keléseket okozzon, nem mindig, minden éjszaka, nem? Elég lassan bújnak ki a fogai (sajnos?)
2016. aug. 18. 22:58
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyszerűen ez egy szokás, nincs köze az éhséghez. Az én lányomhoz órát lehetett igazítani éjjel, hajnali fél háromkor még majdnem két éves korában is felébredt... Aztán egyszer besokalltam, a cumisüvegben az éjszakai tápszer adagját elkezdtem egyre jobban hígítani, míg egyik éjjel oltári hiszti keretében eltolta magától az addigra kb. kétszer annyi vizet tartalmazó üveget. Öt percig hisztizett aztán elaludt. Ez megismétlődött még háromszor, többé nem kelt fel.


Ha neked jó, belefér az éjszakai kelés, akkor ne csinálj semmit másként, ha szeretnéd átaludni az éjszakát, akkor ha sír, akkor se adj neki cicit. Gyorsan rá fog jönni, hogy éjjel nincs szopizás.

2016. aug. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első fiammal 1 hét kellett hogy leszokjon a kelésről 1 évesen. Nem azért kelt mert éhes csak a megszokás.

Második fiam 10 hós, ő is kel, szerintem neki is 1 éves koráig adok időt h magától leszokjon.

Ez egyébként jellemző az anyatejesekre. Tápszeresek hamarabb átaludják az éjszakát, de megéri még így is szoptatni!

2016. aug. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Biztos h a megszokás, fogzás, szepa.szorongàs kombó okozza a felkelést. Az ém fiam 8 hós, kétszer felkel cicizni. Ekkor ténylegesen eszik, tehát nem tudom le sem szoktatni. Amikor többször kel éjszaka a kettõnél, akkor csak komfortszopizik. Ekkor valami más baja van.(eddig a fogzàs) Igen, vannak olyan anyatejes babàk is, akik átalusszàk az éjszakàt. Nem lehet mindenki mázlista. De én a helyedben megpróbàlnám hosszabb ideig, hogy nem adok cicit éjszaka. Màr ha egyáltalán nem eszik.
2016. aug. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mintha az én lányomat írtad volna le :-) Ő is 11 hónapos múlt. Ugyanezt csinálja, csak ő nem cumizik, csak cicizik pár kortyot és alszik tovább. Napközben ő sem eszik túl sokat, próbáltam már vacsira tápszert is adni, hátha úgy alszik, de nem eszi meg a tápszert.
2016. aug. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!