Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen esetben veheti el az...

Milyen esetben veheti el az apa az anyától a gyermekét?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 20. 07:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha az anya mentálisan zavart, beszámíthatatlan, vagy nem tud megfelelő körülményt (lakhatás, élelem) biztosítani a gyermek számára.
2010. ápr. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem az apa veheti el, hanem a bíróság.A magyar bíróság anyapárti, csak abban az esetben ítéli az apának, ha az anya alkalmatlan gyereknevelésre.Pl. nincs jövedelme, lakása, beteg, stb.Ha az apa az anya engedélye nélkül elviszi a gyereket az anyától ismeretlen helyre, az családi állás megváltoztatása.Lehet bejelentést tenni.
2010. ápr. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tehát ha én elmegyek a gyerekekkel,pl szüleimhez,barátnőmhöz,de csak az alap juttatásokat kapom,amiből fedezni tudom a "fenntartásukat"akkor nem tudja sem elvenni,sem elperelni,akár milyen is az ismerettségi köre?

Pl főnöke elég befolyásos ember.

2010. ápr. 20. 07:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha tudod biztosítani nekik a megélhetést és jó körülményeket tudsz teremteni, akkor nem. De hát azért él a korrupció, kérdés, a főnöke egyáltalán segítene neki, stb. De a legjobb, ha egy ügyvédet kérdezel meg erről, ő biztosan több tanáccsal tudna ellátni.
2010. ápr. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

akármilyen "befolyásos" is a főnöke, nem veheti el tőled!

ha megpróbálja elrabolni, feljelented. garantáltan nem fog láthatást kapni, ha ilyet csinál, max. felügyelettel.

ne higyj a fenyegetőzésnek, egyébként undorító az ilyen ember. menekülj tőle a francba el.

2010. ápr. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Uram Isten! A gyereknek mindkét szülő szeretetére szüksége van. Remélem soha nem kerülök ilyen helyzetbe. ...egy apuka vagyok
2010. ápr. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Azért ilyenkor érdemes figyelni arra hogy mit teszel?pl:telefonbeszélgetések stb,mert rögzítheti és minden beszélgetést ki lehet fordítani.a családunkban volt hasonló eset és az apánál maradt a gyermek.at anyukának nézték az egy főre jutót,meg a hiteleket meg sokmindent.de igazából nem kellett perelni a gyermeket,a kedves anyuka símán lemondott :(
2010. ápr. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!