Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen esetben rendelkezik a...

Milyen esetben rendelkezik a törvény úgy, hogy a gyermeket az oviból délben haza kell vinni?

Figyelt kérdés
Anyaságin lévők,GYED-en lévők,tartós beteg gyerekkel GYES-en lévők???
2011. jún. 1. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha valaki főállású anya, akkor köteles hazavinni délben a gyerekét. Egyébként nem.
2011. jún. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én GYED-en vagyok itthon és emellett van egy tartósan beteg gyermekem,aki az elmúlt tanévben kb 2 hónapot járt összesen oviba.

Ha itthon van értelemszerűen egész napos ellátást igényel,mert azért nem mehet oviba,mert éppen beteg,ilyenkor orvostól-orvosig járunk,ilyenkor még a házimunka is nagyon háttérbe szorul és nem jut idő hivatalos ügyek intézésére ,más egyébre sem,egész nap aggódom érte,ápolom.

Azt a két hónapot is úgy járta végig az oviba,hogy 8-ra vittem délben hoztam,segítségem nincs ,a férjem egész nap dolgozik,viszont rám vár minden itthon.

REngetegszer a délben oviból elhozott gyerekkel mentem a kistesóval orvoshoz,vagy a két gyerekkel ha nekem kellett mennem orvoshoz,mert beteg voltam.

Csak néha egy-egy napra jó lett volna,ha maradhatott volna az oviban alvás utánig,rengeteget számított volna,de az óvónénik finoman célozgatva mindig a tudtomra adták,hogy eszembe ne jusson.

2011. jún. 1. 22:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel van egy beteg gyereked, nem kötelezhetnek rá, hogy az ovist hazavidd ebéd után. Főleg, hogy erre nincs is törvényi rendelkezés. Persze, megkérhetnek, hogy ha megteheted, de nem tehetik kötelezővé. Ha nagyon okoskodnak, kérd meg a vezető óvónőt, mutasson erre valami rendelkezést.. nincs ilyen :) Csak a "főállású" anyák gyerekeire van olyan törvény, hogy max. 4 órát lehetnek óvodában... Mivel te nem vagy az, így rád nem vonatkozik. Mondjuk, csodálkozom az ilyen óvónőkön... ennyi belátás nincs bennük. Mert az még ok, ha azt az anyukát megkérik, aki tudvalevően otthon van, nincs más gondja, hogy vigye haza du. a gyereket, mert kevés a csop. szobában a hely az alváshoz (általában tényleg alig férnek el az ágyak), de a te helyzeted azért érthető. egy (volt) óvónő anyuka
2011. jún. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az oviban a felvétel teljes nevelési napra szól,tehát max megkérhetnek,h vidd haza ebéd után,mert pl nincs elég hely az összes kiságynak,de nem kötelezhetnek rá.Én úgy tudom,egy ideje már a főállású anyákat sem.
2011. jún. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már a GYET-en lévő anyákra sem vonatkozik az a tv. hogy csak a kötelező tanítás/nevelés ideje alatt lehetnek oviban/suliban a gyerekei. Azaz lehetnek napközisek az iskolában és ottalvósak az oviban.A GYED/GYES idejére nem vonatkozott régebben sem a korlátozás.

Ezek önkormányzati ovikra vonatkoznak. EGyházi, vagy más magánóvodák tehetnek kikötéseket.

2011. jún. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!