Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez milyen napirend? Vélemény?

Ez milyen napirend? Vélemény?

Figyelt kérdés

8.5 hónapos kisfiam van.

Reggel 6-7 ébredés, utána peluscsere, átöltözés.

Kis játék, mesenézés ( Bogyó és Babóca vagy mondókák) , utána evés. ( vagy tápszer vagy valami más)

Innentől hol ilyen, hol olyan, mert van, hogy sétálunk egyet, van hogy bent maradunk játszani.

- Ha sétálunk,a babakocsiba mindig szunyokál egyet, kb 30-40 percet hagyom.

Kb 11-12 órára hazaérünk, kb 13 órakor ebéd és pici játék, majd szunyókálás.

-Ha nem sétálunk ( bevásárolunk) . akkor ugye játszunk vagy mosunk együtt, főzünk egyutt, takaritunk stb...

Ilyenkor 12 kor ebéd, utána pici játék és alvás.

Ébredunk 15 vagy 16 órakor, attol fugg mikor aludtunk el, utána evés, játék és vagy seta vagy biciklizes. Hazaérunk, játék,összepakolás, készukodes furdeni este 20 orakor.

Agyba kapja az esti tapszert. Így alszik el.


Szóval csak azért kérdezek véleményt, mert mostanában alig avn el egyedül, folyton vele kell lenni, ha foztem akkor eljátszott a foldon a konyhában vagy a szobaban de most fogni kell mindig mert allando a nyoszorgés!Igaz sosem aludta még át az éjszakát de ha adtam egy kis vizet neki akkor vissza aludt, de most olyan nyugtalan, hogy nem elég a hát simi sem ki kell venni és ringatni majd pici tápszer es igy alszik tovább! hajnali 1-2 orakor és kb 4-5 orakor ébred. A delutani szunyi is mostanaban ket felvonasos. 2 vagy 1.5 orat alszik ugy , hogy ketszer kb felkel. Olyankor sír. Hogy oszinte legyek, már nagyon unom. Arra gondoltam, lehet szigorubb napirend kellene??Nem tul szétszort??


2016. aug. 21. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell szigoritani!

Nem lehet foga?

Hány kis fogyacskája van már?

Lehet egy növekedési ugrás.


Ne változtass a megszokotton. Az jó úgx ahogy csinálod!

Légy türelmes!

Lesz ennél hol jobb hol rosszabb is!

:)


2 éves lány és 6 hónapos babuk anyukája!

2016. aug. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Unod?

Ajjaj, mi lesz még!


Szorosabb napirend? Minek is? Megfegyelmezni az ebadta kölykét, hogy ne nyígjon és legyen jó (csendes állóvíz) baba, mint volt?

2016. aug. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Már unod? Anyám borogass.... Mennyi ideje ilyen "rossz" gyerek? Egy hónapja? A mi fiunk kB az első két évét így élte le. Vannak ilyen gyerekek. Majd változik. Most vagy foga jön vagy a szeperációs szorongás időszaka kezdődik nála.
2016. aug. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

mondjuk egyáltalán nem csoda, ha nem alszik éjjel jól, miután egyszer engeded nappal aludni, néha plusz 30 percet...

8 hónaposan még napi 3x kéne aludnia, és mint tudjuk, a babák akkor alszanak jól éjszaka, ha kipihentek. tied meg nyilván tök kimerült, hiszen egy 5-6 éves ovis alszik 1,5 órát, ki lehet az idegrendszere. nappal az alvást kéne segíteni, nem felkelteni és főleg nem akkor amikor épp átjut mélyalvásba.

bogyó és babóca nézéssel is épp az idegrendszerét terheled, ennyi idősen még nem kéne mesét néznie, hiába bugyuta, a mese még sok neki, inkább olvass mesekönyvből vagy ha az a lényeg, hogy ellegyen akkor próbáld ki a hintát, hátha leköti és tegyél be zenét.


az, hogy unod meg elég szomorú, még csak most kezdődik a szeparációs szorongás, lesz ennél cifrább is sajnos :(

2016. aug. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Károsodhat az idegrendszere a mesenézéstől? Ezt kb 2 hónapja csináljuk. Ez maradandó lesz? Vagy ha most abbahagyjuk, akkor nem lesz semmi baj később? Egyébként szebben is meg lehetett volna fogalmazni, így elég bántó volt de azért köszönöm a válaszokat. Kihagytam egy esti 30-40 perces pihenést az esti séta vagy biciklizésnél. Ezt nem gondoltam hogy kevés lehet. Este 20-tol reggel 6-7 ig ( igaz felkel éjjel de félig alszik még) , plussz nappal 2szer 30-40 perc, plussz 1.5, 2 óra ugye delután. Amugy ha megáll a babkocsi azonnal felkel.
2016. aug. 21. 21:28
 6/7 anonim ***** válasza:

olvasd el még egyszer amit írtam. idegrendszerét TERHELED- az nem egyenlő azzal, hogy károsodik.


30 perces alvással az a baj, hogy a babák 20-30 perc alatt jutnak mély alvásba, tehát pont onnantól pihen is, ráadásul alvás közben dolgozzák fel a napi eseményeket, ergo akkor fejlődik az idegrendszere. jobb lenne szerintem a délelőtti alvás ágyban, vagy akkor kitartóbban toljad, de 1 óra jó lenne. az meg nyilván jó, hogy délután is alszik


mondjuk ezt nem tudom miért kéne kedvesen leírni, szerintem nem voltam bunkó, de ha így érzed akkor sorry

2016. aug. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahogy elolvastam nekem egyből az volt a benyomásom, higy nagyon keveset alszik a babád. Ettől eleve lehet nyűgös. Szerintem próbáldmeg, hogy babakocsi helyett a saját ágyában altatod délelőtt. Aztán ebéd után is. Ebből kellene rendszert csinálnod. Az én babám most egy éves. Délelőtt is alszik masfél orat, délután 2-3 órát és ha úgy látom, hogy igényli még estefelé is alszik egy órát. Mindezt úgy, hogy átalussza az éjszakát. Ilyen idős korában is minimum háromszor aludt napközben. Ezen próbálj változtatni, hogy megfelelő legyrn a babád fejlődése.
2016. aug. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!