Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy évnél idősebb gyereketek...

Egy évnél idősebb gyereketek mennyi kenyérfélét eszik?

Figyelt kérdés
2016. aug. 21. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Nem eszik kenyeret. Mi is minimális mennyiséget fogyasztunk.

Pont 1.

2016. aug. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És akkor mit reggelizik/vacsorázik pl? Leirnád hogy miket kap étkezésenként?
2016. aug. 21. 20:57
 3/11 anonim ***** válasza:
6%
Amikor egy éves volt, akkor kenyeret vagy kiflit, stb, reggeléire- vacsorára evett. Vagy akkor, ha az ebédhez kellett, 1-2 szeletet.
2016. aug. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Újabb 0 %-ért?

Ma pl. gyümölcsös zabkása volt a reggeli, ahogy nekem is.

Vacsorája még tápszer.

2016. aug. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le és viszont nagyon érdekelne hogy mit adhatnék kenyér helyett naponta az ilyen (nekem) tipikisan kenyeres étkezésekre. Mert oké hogy zabkása de minden nap zabkása reggel-este? Vagy oké hogy cornflakes de mindennap.. és így tovább.
2016. aug. 21. 21:15
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
Mi bajod a kenyérrel? Nem egészségtelen, nyugodtan eheti a babád.
2016. aug. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Oké hogy kenyér, de minden nap kenyér?

Ez ugyanaz.

Megszokás kérdése, hogy mit tudsz elképzelni reggelire. Az angolszász országokban elég megszokott a zabkása és pont az a jó benne, hogy ezerféle ízben el lehet készíteni. Sósan is, édesen is.


Egyébként nem fogom "tiltani" a kenyértől, de nem eszenciális táplálék, ráér. Bölcsiben, oviban úgyis majdnem mindig azt fog kapni.


Egyébként nem csak a zab megy. Joghurt gyümölcs gabona, amarant, túrókrém, házi keksz, bögrés süti...

Mi eszünk tojást, kolbászféléket is, de ő még nem kaphat.


Vacsorára nem adnék zabkását, arra inkább fehérje kell (majd ha elhagyja a tápszert).

2016. aug. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hű, nagyon változó. Két éves, átlagolva szerintem napi 1-2 alkalom. A bölcsődei étkezésnél adott, hogy pékárut is adnak.

Itthon nem mindig kap kenyeret "kenyeres" étkezéseknél. Rántottához paradicsomot eszik, de mi is, vagy cottage cheese magában, folyadékkal, zabkása. De van, amikor szendvics, azt értelemszerűen kenyérből vagy zsemléből készítem.


Jókenyér néven fut egy tényleg jó minőségű kenyér, én a terhességi cukrom alatt találtam rá. Tetszik is neki a magvak miatt, illetve nem lövi fel a vércukrot úgy, mint a sima fehér kenyér, így a fagyasztó tele van vele. Rögtön fagyott állapotban bedobom a pirítóba és máris fogyasztható.

2016. aug. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Heti 1-2x eszik teljes kiőrlésűt.Mi nem igazán fogyasztunk kenyeret


Mit eszik reggelire, vacsira? Többnyire, amit mi is: friss zöldségek, gyümölcsök, zöldségkrémek vagy hummusz mártogatósként kukorica vagy burgonyalepénnyel, répa,zeller hozzá, tojás különböző módokon, zöldségfalatok sajttal, smoothie, cukormentes zabos-növényi tejes palacsinta, növényi joghurt, zabpehely, zöldséges quiche, pite vagy muffin, zabkeksz, néha vacsira egy kis zöldségkrémleves.

2016. aug. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Miért pont a kenyérre akarod rászoktatni?
2016. aug. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!