Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nem nevetséges ez?

Szerintetek nem nevetséges ez?

Figyelt kérdés
esküszöm nem kötekedni akarok,de szerintetek egy 17 hónapos baba tud mondatokban bbeszélni?itt olvastam pár kérdéssel lejjebb az egyik válaszba,hogy a 17 hónapos kisgyerek ugy kel sokszor reggel,hogy Anyuka! Menjünk a Tekkoba".Meg ismerősöm is folyton dicsekedik,hogy hogy beszél a 15 hónapos gyereke,a multkor meg a nagyanyjával találkoztam,és kislányom elkezdett vele beszélgetni,és mondja a nő,hogy a leányzója milyen féltékeny,mert az ő gyereke meg nem mond semmit.Nekem meg mindig mondja,hogy már összerakja ő is a szavakat,meg ragoz,meg mit tudom én,csak most elszégyelte magát,azért nem szólal meg.Na bumm.Mit kell ilyeneket kitalálni.
2010. ápr. 20. 14:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Még nincs konkrét tapasztalatom, egy éves a gyermekem, a barátnőmé 19 hónapos és szavakkal kommunikál, közel sem mondatokban. És teljesen korának megfelelő a fejlettségi szinje a beszédfejlődés területén.
2010. ápr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
hozzátenném,hogy tudom,hogy vannak korán beszélő gyerekek,mert az én kislányomre is mindenki azt mndja,hogy korán kezdte,de azért van ami tényleg tulzás szerintem.Mert az én kislányom 19 hónapos,és még ő sem beszél ilyen mondatokban.Csak 3 szavasakban.
2010. ápr. 20. 14:04
 3/19 anonim ***** válasza:

Az enyém sem beszélt 17 hósan, de ismerek olyan gyereket, aki meg igen. Na bumm. :o)

Szerintem ez teljesen lényegtelen, mert előbb utóbb mindenki megtanulja. Na pesze ha 3 éves és még nem mond semmit érdemes megnézetni, de szerintem nincs ezzel semmi baj.

Egyébként az én 2,5 évesem is elszégyelli magát idegenek előtt, csak akkor kezd beszélni, ha feloldódott, vagy mikor milyen kedve van.

2010. ápr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

tény,hogy sokan elfogultak,de az is,hogy vannak ilyen gyerekek.Nem elfogultan mondom,de barátnőm kislánya nagymamájánál másfél évesen tényleg aztmondta,hogy mama bakki esik a hó( a b@szkit nemtudom honnan vette,mert előtte nem beszélnek csúnyán,de nem is ez a lényeg)


szóval nem nevetséges ha tényleg ez van,nem mindenki túloz:)

2010. ápr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A tesóm barátnőjének a lánya 2 éves, és számokat énekel a rádióból. Mindent mond, verseket tud. Tényleg így van. Anyuka gyógypedagógus. Van ilyen. De az én lányom sem beszél még túl sokat, ő csak 1,5 éves. És atesóm fiai sem. De az a kiscsaj tényleg tudott mindenfélét 2 évesen. a ments meg szerelem volt az egyik, amit énekelt.
2010. ápr. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok:

az lemaradt, hogy nővérem 6 hónaposan mondta első szavát. Felnőtt korára 4 nyelven beszélő szinkrontolmács lett, szóval lehet, hogy az ismerősöd gyereke is egy nyelvtehetség...

Egyébként valószínűleg az a kérdés, hogy hogyan adta elő az illető, mert lehet úgy is dicsekedni, hogy a másik is jól érzi magát közben, meg úgy is, hogy egészen kicsire összemegy tőle...

No minden jót nektek! Sok örömet a kicsiddel!

2010. ápr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Az én lányon most 16 éves.2,5 éves koráig alig mondott valamit.Pár szót.Aztán bekerült a bölcsibe, és azóta nincs megállás.

Néha mondja.Nah este 8-ig nem is szólok...

erre azt szoktam mondani, hogy 8 percig se birod, nemhogy este 8-ig.

Nem kell kétségbe esni.3 éves koráig nem kóros, ha nem beszél.

2010. ápr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Szia! Én el tudom képzelni. Játszóházba szoktunk járni és ott van egy 20 hónapos kisfiú, aki összetett mondatokban!!! beszél. Saját fülemmel hallottam. Ezen kívül 6-ig számol, ismeri az alapszíneket és mondja is. Viszont mozgásban az én 17 hónapos kislányom az ügyesebb.
2010. ápr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szia

Nővérem kislánya egyidős az én lányommal (2 hét különbség)

Mindketten 18 hónaposak :-D

Múlt héten nálunk voltak, megszólalt a nővérem kislánya:


- Ezt játékot most hova tegyem, hogy ne találja meg más. Most nem otthon vagyunk, hova dugjam? Azután felöltözünk és elmegyünk plázázni, ha anya is szeretne.


Az én lányom meg csak egy két szót mond és mutogat. Mondta nővérem, ha a kislány feloldódik, akkor egész nap csak beszél. Ezt a pláza dolgot, meg a bölcsiben tanulta.

Hidd el, én sem hittem volna, ha nem látom. Amúgy neki is kellett 2 óra, mire teljesen feloldódott, de aztán be nem állt a szája :-D

2010. ápr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

kisfiam 13 hósan kezdett beszélni, 18-20 hósan ő is mondott mondatokat, de főképp azt amit már sokat hallott. most 25 hós, sejpítősen, de mindent mond, és énekel 1-2 versszakot. apukám szintén hamar beszélt.

kislányom kb fél évvel el volt maradva.

talán az is számít, h a lányom folyton kotyogott a tesónak, és én is bőbeszédű vagyok. ha épp nem beszélek, akkor énekelek. :)

tehát van ilyen, és nem kell irígykedni máséra, mert minden gyereknek van valamilye, amiben sokkal jobb a többinél. pl lányom iszonyúan rajzol. kisfiam későn indult el, és sokat esik.

2010. ápr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!