Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell "felfogadni" egy...

Hogyan kell "felfogadni" egy orvost? Lehet, hogy nevetséges a kérdés, de nem tudom, hogyan fogalmazzam meg.

Figyelt kérdés

A probléma az, hogy nem igazán tudom, hogyan kérjem meg rá az orvost, hogy ő vezesse le a szülést, őhozzá járhassak végig a terhességem alatt stb.


És ami számomra a legkellemetlenebb téma: hogyan kérdezzek rá, hogy mennyit kér? (Persze csak ha nem mondja magától.)

Lehet, hogy hülyeségnek hangzik, de számomra ez probléma :)


(Eddig nem ehez az orvoshoz jártam.)


11 hkm


2011. febr. 15. 09:12
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy akihez én eddig jártam citológiára meg anno fog.gátlót íratni, már nem vezet le szüléseket :( Így ajánlották nekem ezt a mások nődokit.
2011. febr. 15. 09:14
 2/14 anonim ***** válasza:
Kérsz időpontot egy magánrendelésre, ott elmondod, hogy babát vársz és szeretnél nála szülni. Ebből ő nyilván érteni fogja,hogy mit szeretnél. Aztán megbeszélitek a többit. Az ár pl. az én dokimnál ki van rakva. De simán rá lehet erre kérdezni. Mennyi az UH stb! De van olyan doki (barátnőmé), aki pl. elmondja,hogy mi mennyi nála. Illetve a szülést nem mondta, de a vizsgálatok díját igen!
2011. febr. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan jártam. Mindenféle nőgyógyászati problémám volt, az 5. doki tudott rajtam segíteni, végre úgy éreztem, "megtaláltam", közben terhes lettem, de ő a szülést nem tudta vállalni. :o( (Akkor voltak a kórházi átszervezések). Akit utána találtam, ő nagyon jó fej volt. Első magánrendelésen elmondta, hogy akkor elmondja, mi a "rendszer" nála, és ha azt tudom vállalni, akkor járhatok hozzá. Szuper korrekt volt. Havonta egyszer "kellett" menni hozzá, akkor kellett kifizetni a tarifáját, de az mindig egy hónapra szólta, azt mondta, ha gond van valamivel, és 17x kell mennem egy hónapban akkor is annyi, és ha minden rendben van, és egyszer megyek csak, akkor is annyi. A szülésért azt mondta nem kér külön pénzt, de elfogad, ha mi úgy gondoljuk.

Ez nagyon tetszett nekem. Végül a szülésre nem tudott bejönni, mert belázasodott, de beküldte a fiát, aki azóta az orvosom. :o)

2011. febr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
"Szertném ha doktor úr elválalná a terhesgondozásom és a szülésem"Én ezt mondtam a korházba fogadtam fel de itt nem mond árat csak amit gondolsz (kb.30000 szoktak) annyit adol én ha megyek uhra vizsgálatra mindig adok 2000 ft és majd szüléskor 20000-30000között majd meglátom de ha magánrendelőbe mész ott megmondja mennyi a tarifa én 10 évvel ezelőtt odajártam már akkor 20000 volt de mégegyszer nem tenném.
2011. febr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat! Sokat segítettetek.

És plusz köszönet, hogy ilyen hamar írtatok (ma délutánra van időpontom a magánrendelésére)!

2011. febr. 15. 10:30
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem ő az orvosom évek óta és a 10. héten kérdeztem meg:" Számíthatok-e a segítségére a továbbiakban is a terhesség végéig?" Természetesen elvállalta :-)
2011. febr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A te megfogalmazásod is nagyon tetszik kedves utolsó :)


Amúgy tudom, hogy én spilázom túl ezeket a dolgokat, de valahogy az ilyesmihez nincs érzékem :D


Ha pedig anyagiakról kell beszélnem... az számomra kifejezetten kellemetlen :)

2011. febr. 15. 11:07
 8/14 anonim ***** válasza:

Vegig maganrendelesre jartam(meddoseg miatt elotte is oda jartam)igy ezt mi nem beszeltuk meg kulon hogy hozza jarok,egyszeruen mentem.


szulest megkerdeztem egyszeruen:

Doktor ur nagyon szeretnem ha maga vezetne le a szulesemet(32ik heten szoltam neki).


Penz:

Megis menyibe kerulne a segitsege,megmondta az arat egybol.

2011. febr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én annyit mondtam, hogy "úgy néz ki, hogy terhes vagyok és önhöz szeretnék járni terhes gondozásra." A szülés tarifájáról a többi kismamától már informálódtam. Nincs fix tarifája.
2011. febr. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a ti válaszaitokat. Aki nekem ezt az orvost ajánlotta, azt mondta nincs fix tarifa, ezért is szeretnék ma rákérdezni. De ahogy azt már írták, van, ahol a magánrendelésen ki van függesztve az árlista. De ez majd ma kiderül :)
2011. febr. 15. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!