Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nem nevetséges ez?

Szerintetek nem nevetséges ez?

Figyelt kérdés
esküszöm nem kötekedni akarok,de szerintetek egy 17 hónapos baba tud mondatokban bbeszélni?itt olvastam pár kérdéssel lejjebb az egyik válaszba,hogy a 17 hónapos kisgyerek ugy kel sokszor reggel,hogy Anyuka! Menjünk a Tekkoba".Meg ismerősöm is folyton dicsekedik,hogy hogy beszél a 15 hónapos gyereke,a multkor meg a nagyanyjával találkoztam,és kislányom elkezdett vele beszélgetni,és mondja a nő,hogy a leányzója milyen féltékeny,mert az ő gyereke meg nem mond semmit.Nekem meg mindig mondja,hogy már összerakja ő is a szavakat,meg ragoz,meg mit tudom én,csak most elszégyelte magát,azért nem szólal meg.Na bumm.Mit kell ilyeneket kitalálni.
2010. ápr. 20. 14:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, figyi!

Azt az "Anyuka, menjünk a Tekkóba" kifejezést nem feltétlenül ő maga állíthatta össze a kis agyában, hanem úgymond gépiesen is megtanulhatta, mintha az egyben egy szó lenne. Lazán megtaníthatták nekik a nagymamik.

- Gazsika, mi a farncot készülődik anyád már ennyit, indulnunk kéne, menj oda szépen anyádhoz, és mondd neki, hogy "Anyuka, menjünk a Tescoba".


Aztán a Tescoban a kezébe nyomtak egy Túró Rudit, aztán máris megtanulta, hogy az "Anyuka, menjünk a Tescoba" az egy nagyon jó dolog.


Érted? Ez így is működhetett.


Az én fiam -esküszöm- 14 hós korában már gyönyörűen, tisztán, érthetően el tudott mondani vagy 20 mondókát hibátlanul. Ő nagyon korán kezdte. De hogy azokból a mondókákból mennyit értett -fogalmam sincs. És abszolút nem lettem volna kétségbeesve akkor sem, ha mondjuk 2,5 évesen mondja ki az első szavát.


De az én fiam meg pl. mozgásban volt mindig elmaradva pár hónapot.

Verseket most is egy-két olvasásra megtanul a suliban, ugyankkor nem valami fényesen olvas, szóval hiába volt koránkezdő beszélő baba, most is jó a beszédkészsége, de egyáltalán nem kimagaslóan jó.

2010. ápr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szerintem is siman elhieheto, hogy a gyerek epp nincsen beszelgetos hangulatban, de otthon kepes mondatot mondani.

Az en lanyom is 1 eves kora elott mar elkezdett mondikalni ezt azt, de 14 hosan kezdett jarni es nagyon sokat esik mai napig (szinte 1 eves 5 hos). Mondjuk is viccbol, hogy lehet 3 bal lab jutott neki.

Amugy meg mindent mond utanunk. Erdekesseg, hogy a szajat nem tudja meg csucsoriteni es ezert az ú, ó, ö, ü betuket mind i betunek ejti.

Minden gyereknek maskeppen fejlodnek az idegpalyai, szerintem ezzel magyarazhato ez a valtozatossag.

2010. ápr. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

én csak azt tudom, hogy anyukám mesélte, hogy másfél éves koromban már úgy lehetett velem beszélgetni, mint egy ovissal (hogy ez hány szavas mondatokat jelent, azt nem tom), és azt is tudom még, hogy egy nyáron voltunk táborban, ahol a párommal láttunk egy kisfiút, aki novemberben lett volna 2 éves (augusztusban történt) és már teljes egész mondatokban beszélt, ráadásul helyesen ragozta a szavakat. Sok ovis nem beszél úgy. Apuka pap, anyuka talán pedagógus volt.

(A)

2010. ápr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Senki se essen kétségbe, akinek a 18-24 hónapos gyerkőce még nem beszél mondatokban! A játszótéren van egy két és fél éves kisfiú, az anyukája szerint két éves koráig egy kukkot nem szólt. Aztán egyik nap elkezdte, és azóta szó szerint folyékonyan, helyesen, választékosan csacsog, de úgy, hogy az én szavam akad el, ha hallgatom! :)


Vannak gyerekek, akik "raktároznak", és csak akkor kezdenek el beszélni, ha már biztosak a tudásukban!


Az én fiam két éves múlt, és ő sem sokat beszélt a második szülinapjáig, inkább csak szavakat. Aztán szó szerint robbanásszerűen elkezdett fejlődni, és most már szépen, mondatokban csacsog, és a ragozást is csak néha véti el.


Társaságban egyébként ő is szégyenlős, ráadásul direkt bohóckodik, és például ha a nevét kérdezik, szégyenlősen mondja, hogy "nem tudom", pedig tudja. :)


Otthon mondókázik, tornázik, a babausziban viszont meg sem mukkan. Van ilyen...


A beszédjét pedig csak én értem meg tökéletesen, hiszen a betűkkel, a hangsúllyal még akadnak problémák.

2010. ápr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Anyukám mesélte hogy én 11 hónaposan azt mondtam hogy "a néni söpröget". És a néni meg nem értette hogy ki beszél, csak nézegetett körbe :))

Hugom külföldön él, férje nem magyar. A kislányuk másfél évesen 2 nyelven értett és mondatokat mondott. Mindkét szülőnek a megfelelő nyelven.. Ilyen is van..

2010. ápr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
eszem ágában sincs féltékenynek lenni.Miért is kéne?A kislányom 19 hónapos,háromszavas mondatokban beszél,igaz még csak egy két szót tud ragozni,ugyhogy javarészt ragozás nélkül megy,de tökéletesen meg vagyok vele elégedve.Mondokák első három szavát mondja mindig,többi megy hottentottául. :) 7ig számol ugy,hogy az egyet meg a hármat nekem kell mondanom,a négy,öt,hat,hét meg megy neki simán.Pirosat,lilát,kéket felismeri.Szóval szó sincs féltékenységről.Az ismerősömről meg azt mondtam,hogy neki marhán nem tetszik,hogy az én kislányom ennyi mindent tud,és mindig azt mondja,hogy az övé miket tud,pesig soha nem meséltem neki hogy miket csinál a gyerekem,majd ha akarja ugy is megmutatja maga,és az ismerősöm édesanyjával találkoztam tegnap,és ő mondta,hogy a lánya milyen féltékeny ránk,mert a gyereke nem beszél még.Mondom nekem azt mondta,hogy már mindent mond,erre mondja az anyukája,hogy akkor jól le lesz cseszve,hogy elmondta,de nem tudja miért mond ilyeneket,mikor nem igaz,mert nem beszél még a picur.Én az ilyenekre mondom,hogy miért kell kitalálni dolgokat.
2010. ápr. 21. 06:05
 17/19 anonim ***** válasza:

A párom barátnője ilyen!Az ő lányuk 15, az én lányom 17 hetes.

Dicsekedett, hogy a lánya este 11-től délelőtt 11-ig alszik. Én persze baromira csodálkoztam, meg is kérdeztem, hogy nem hal-e éhen a baba. Mondta, hogy 3-4 körül felkel enni....Ja, így az én gyerekem is átaludja az éjszakát!

2010. ápr. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
:) de nevetséges nem?nem értem mire jó ez
2010. ápr. 21. 11:55
 19/19 anonim ***** válasza:

Szerintem is nevetséges, ahogy az anyák fényezni próbálják a gyerekeiket! Én nem leszek beteg, ha a gyerekem 1 évesen nem rohan, 2 évesen nem beszél angolul is...És nem fogom "versenyeztetni" és összehasonlítgatni más babákkal. AZ enyém egyedi és utánozhatatlan.

De sokan nem értették a kérdést...

(utolsó válaszadó voltam)

2010. ápr. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!