Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valaki akinek higanyos...

Van valaki akinek higanyos hőmérője volt és eltörte?

Figyelt kérdés
Ma így jártam, eltörtem és szét szóródtak a golyók,ami még lényeg, hogy felporszívóztam és utána olvastam el a neten, hogy TILOS FELPORSZÍVÓZNI. Járt már valaki így, azt mondják hogy nagyon káros, a kisfiamat nem is engedtem a közelébe sem a területnek?
2010. ápr. 20. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
porzsákot ürítsd ki gumikesztyűben nagyon óvatosan , a tartalmát pedig mielőbb vidd le a nagy kukába. Tényleg jó , hogy a kisfiadat nem engedted a közelébe, veszélyes a higany , még felnőtt embereknek is!
2010. ápr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a férjem anno annyira szorította a hőmérőt, h eltörte a hónaljában....elvitték orvoshoz, talán tetanuszt kapott (nem akarok hülyeséget mondani)....de ő közvetlenül érintkezett vele, egyéb baja nem lett, de a fiadat jó h távol tartod
2010. ápr. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én kicsi voltam, mikor eltörtem, egyedül matattam vele. Mivel nem tudtam, hogy veszélyes, nem is szóltam anyunak. Arra emlékszem, hogy nézem, ahogy gurulnak a higanygolyók, meg is fogtam, milyen. Semmi bajom nem lett tőle, később szoltam anyunak, hogy eltört, összeporszivózta, ennyi. Ezt több mint húsz éve volt. Azért ez nem akkora mennyiség, hogy higanymèrgezést kapj. Ha eltakaritottad, holnapra milyen noma maradna, amiért nem mehet oda a gyerek?
2010. ápr. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

20-30 éve szerintem majdnem minden gyerek játszott higanygolyókkal, pl én is, nem lett semmi bajom.

Ne aggódj, nem lesz baj. Moss fel, aztán kész. Nyugodtan odaengedheted a babádat.

2010. ápr. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pár hónapja velem is történt ilyen,reggel 6 körül mérni akartam babám lázát és véletlen szó szerint (földhöz vágtam)...hát nagyon megjedtem mindig is ettől féltem ne hogy eltörjön,gyorsan gumi kesztyűt huztam,feltöröltem ,felmostom is felporszivóztam és aztán én is olvastam h nem szabad felporszivózniés 2 napig szekrény ála nyultam egy papirral még mindig találtam kis golyókat,de most már elmúlt a rettegés,ne aggodj elfelejted.
2010. ápr. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 elitestars válasza:
Nekem pont tegnap éjjel tört el, ezért is kerestem rá... Én csak simán megfogtam (fél óra alatt) zsepivel és mehet a nagy kukába. Nem kell nagy dobra verni ezt az egészet. Ha a hőmérőben található higany annyira mérgező lenne, akkor már nem élnék!
2010. aug. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!