Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért tartja furcsán a fejét?

Miért tartja furcsán a fejét?

Figyelt kérdés
18 hets a kislányom és ha felveszem,akkor félre dönti a fejét és szinte csak az egyik oldara nézelődik. Fekve mind a két oldalt használja, próbál megfordulni, nincs deformálódva a feje, tehát nem az van, hogy egy oldalról érkezik csak inger neki. Gyerekorvos és védőnő is látta, szerintük nincs gond, kinövi, de engem mégis érdekelne, hogy volt-e másnál is ilyen? Ha igen, mi lett? Kivárta, vagy elvitte neurológushoz, korai fejlesztésre, Dévény ANnáékhoz...stb? Előre is köszi
2010. ápr. 20. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia,


Lehet, hogy egy kicsit gyengébb azon az oldalon a nyaka.

De az is lehet, hogy semmi baja. Úgy tudsz megnyugodni ha megmutatd egy pl. Dévényesnek. Kérj az alapítványtól egy gyógytornászuk elérhetőségét és nézesd meg vele. Én is ezt teszem. Semmi problémát nem látok a kisfiamnál de felméretem, jövő héten jön ki hozzánk. Jobb előbb elkezdeni, ha esetleg valami baj lenne mert időben tudják kezelni.


Üdv

2010. ápr. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam faros volt, és mivel kicsi volt a hely a pocakomban, ferde nyakkal született(a hasamban is csak egyik oldalra döntve tudta tartani a fejét, így ahogy fejlődött, azon az oldalon rövidebb lett ott az izom, nagyjából ez a lényege). Igazából sem az orvos, sem a védőnő nem hívta fel a figyelmünket rá, de mivel a barátnőm csecsemő gyógytornász elvittem hozzá,és ő kimasszírozta. 3 hetes korától hetente hordtam, és kb fél éves korára teljesen rendbejött. Ilyenkor még nagyon jól formálható minden izom.
2010. ápr. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm, nekem is van Dévényes barátnőm, akkor neki megmutatom, ha úgyis jön látogatóba. A doktornőtől amúgy rákérdeztem, hogy ez un. kényszertartás-e, de azt mondta hogy nem, és a biccentőizommal sincs semmi gond, mert az látszana.

köszönöm a válaszokat.

2010. ápr. 21. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!