Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért jó az igény szerinti...

Miért jó az igény szerinti etetés?

Figyelt kérdés
Honnan tudjátok ha másért sír? Én nagyon ellene vagyok és kíváncsi vagyok a pro és kontra véleményekre.
2008. okt. 1. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Biztos lesz aki máshogy fogja fel, de az én véleményem az, hogy mondjuk te sem ugyanakkor vagy éhes, mint tegnap, lehet hogy kicsit előbb vagy később ebédelsz. Ők sem gépek, hogy mindig ugyanakkor egyenek. Ráadásul ha mondjuk jön a foga és nem eszik csak keveset emiatt, akkor kivárnád a 3 vagy 4 órát, hiába visít? Ilyesmik is bezavarhatnak a dologba például. Ha meg szoptat valaki, akkor a tej tápértéke nagyban függ attól, mit evett a kismama. Amúgy meg általában a babák be szokták tartani a saját napirendjüket, mert ugyebár emészteni is kell valamikor :-)))
2008. okt. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze, ez tökéletesen igaz, egyet értek vele. Én azt nem értem hogyan lehet egy baba ÓRÁNKÉNT éhes. Nálunk a 4 óránkénti etetés (5 hónapos), azt jelenti, hogy még nem reklamál az evésért, mikor elkezdünk enni, mert mire oda jutnánk, már jól is lakott. Sőt, ha nagyon éhes, akkor nehezebben tudom etetni.
2008. okt. 1. 14:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sztem nem jó,be kell tartani a 2.5 3 órát.Először én is mindig mikor megnyikkant cicire tettem...állandóan bukott,hányt aztán bevezettük a 3óárnkénti etetést.Az egyik ami mellette szól,hogy legalább rendesen eszik,nem csak nyalogatja,a másik kevésbé jön ki belőle és végül rendesen van ideje pihenni a gyomrának,emészteni.Én ha esetleg valami miért hamarabb adok neki,tui kijön egy része belőle,mert nem éhes,és volt rá példa,hogy nem is fogadta el ..pl.másfél óra után.Sztem jó ha rendszer vanb az életében és van játszó,alvó és evő idő.Nekünk már beállt annyira ,hogy megközelítőleg azonos időben kel,eszik alszik stb..Én örülök is ennek,mert viszonylag kiszámítható és ehhez igazítom én is a napirendünket.2.5hós baba mamája
2008. okt. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Nem, én sem mondom hogy ne legyen valamiféle rendszer a kisci életében,de ne mindenáron! Túl vagyunk 5 fogacska előbújásán, ezért tudom, milyen amikor felborul a rendszer, de annyira nem tér el a véleményünk, én se mondom hogy óránként kéne enni, igazatok van.
2008. okt. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!