Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Véres a babám széklete és a K...

Véres a babám széklete és a K vitamint sem adtam be?

Figyelt kérdés

17-én kellett vna megkapnia a K vitamint a 3 hónaposomnak, elfelejtettem, pedig mindig agyalok a teendőkön, naptárba jegyzetelek, iszonyú mérges vagyok magamra!

Ma este véres volt a széklete, anyatejes baba, elég sokszor kakil.

Úgy aggódom, mi lehet a baj?

Holnap felhívom az orvost, de addig hátha tudtok valamit tanácsolni! 😭


2016. aug. 28. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
pótóltad utána a k vitamint? tejallergia igen sűrűn van babáknál, az jár véres széklettel, de pl. a campilo vírus is azzal jár, ami szintén könnyen gyógyítható, de én egy 3hónapost még ma bevinnék ügyeletre vagy kórházba
2016. aug. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én felhívnám az ügyeletet aztán attól függően mit mondanak, ha kell bevinném. De említsd meg, hogy kimaradt a K vitamin.
2016. aug. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A k vitamintól ha késel nem dől össze a világ, de a véres széklettel irány az ügyelet.
2016. aug. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok egy paramami, de én azonnal vinném az ügyeletre. Nekem egyik gyerekemnél sem volt ilyen tünet, pedig mindketten csak anyatejesek voltak és sokszor kakiltak. Sőt, ha valami olyat ettem, azonnal hasmenésük volt, de soha nem volt véres a széklet. Szóval, ügyelet!
2016. aug. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Különbséget kell tenni, hogy meggypiros erősen véres-e az egész széklet, vagy inkább csak élénkpiros vérfoszlányok vannak benne.

Előbbi esetben valóban azonnal ügyelet.

Utóbbi gyakori tünete a tejfehérje allergiának.

Ha ez van, akkor mivel anyatejes, ki kell iktatnod az étrendedbl minden tejterméket és tejszármazékot tartalmazó ételt, és hamarosan javulni fog (2-4nap).


Jó ötletnek tartom az ügyelet felhívását, ott majd elmondják ugyanezeket, és megnyugodhatsz, vagy éppen bevágtattok. (Reméljük erre nem lesz szükség)

2016. aug. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja, a K vitaminnak ehhez semki köze.

Nekem 3 gyerekem van eddig, és mindháromszor más volt a szabály, hogy mennyi időnként kell beadni, lényeg hogy megkapja, pár nap ide vagy oda nem számít, és ennek a széklethez sincs semmi köze.

2016. aug. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én azonnal bevinné, az ügyeletes gyerekkórházba
2016. aug. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kikukáztam a pelust, semmi nem látszik. Nagyon nagyon halvány rózsaszín volt. Ügyeletet hívtam, ha nincs más akkor hagyjam aludni, holnap hívjam a gyerekorvost. Köszönöm, írok még, csak mobilról nem engedi h sokat pötyögjek.
2016. aug. 28. 21:50
 9/11 anonim ***** válasza:

Örülök!


Itt találsz egy összefoglalót, lejjebb kell görgetni a "csecsemő" részhez.


[link]

szeklet

2016. aug. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk tejfehérje-érzékenység okozott vércsíkokat a székletben.
2016. aug. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!