Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 év körüli fiad hogy fogadta...

5 év körüli fiad hogy fogadta a kistesót?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi mikor hazajöttetek a kórházból hogyan fogadta? És a későbbiekben mennyire segítőkész vagy inkább féltékeny? Meg lehet előzni a testvér féltékenységet? Lehet ugyan annyit foglalkozni velük?
2016. aug. 28. 20:06
 1/3 zombienyul ***** válasza:
41%

Nem vagyok anyuka, de a féltékenység ellen talán annyit tudnál tenni, hogy bevonod őt is a kicsi körüli teendőkbe. Segíthet mondjuk fürdetésnél óvatosan... vagy altatásnál, stb. :D


Illetve elmagyarázhatnád neki, hogy most a picivel muszáj kicsit többet foglalkoznod, mert ő még nem olyan ügyes és okos mint ő és szüksége van a segítségre. Szerintem így ellehet magyarázni és a gyerek is jobban megérti, sőt talán örülni fog, hogy "hasznos" lehet számotokra.


Nincs gyerekem, de én biztosan így tennék :D

21/L

2016. aug. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
5 éves a kisfiam,4 hónapos a kishuga.Nálunk semmi féltékenység nem volt,úgyhogy szerencsésnek mondhatom magunkat.A kisfiam már amúgy is megemlitette néha,hogy mikor lesz te so ja,szeretne.Mikor megszületett folyton fogni akarta,puszilgatta volna.Sokat segit/ett,már nagyon vágyott rá.A legjobban azt imádja,hogy huga van és O a nagy es eros bátyus,aki megvédi.Ezzel sokat nem segitettem,sajnos.Nálatok tudja már,hogy lesz tesója?Ha nem akkor megkérdezhetned,hogy szeretne-e kistesót,ha igent mond nem lesz gond.Ha nem,akkor mondj neki olyanokat,hogy nagy,okos,erôs,es egy tesónak ra van szüksége,hogy megvédje stb.Vond be a feladatokba.Az én fiam szeretett velem jönni és választhatitt ruhát a huginak.Mikor megszületett,a kicsi "átadott" neki egy játékot.
2016. aug. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
56%

Az én fiam ugyan 7 éves és még csak most fog megszületni a kistesó, tehát én csak az eddigiekről tudok nyilatkozni.

A lényeg, hogy már terhesség alatt avasd be, mondd el neki, hogy kistesója lesz, hogy ez milyen jó dolog (ha alapból is szeretett volna, mint nálunk, akkor ez nem szükséges). Az én fiam nagyon érdeklődőd, csomó mindent kérdezett, hogy mi történik odabent, ezekre mindig válaszolok. Ha valamit véletlenül nem tudnék, megkeresem neten, már néztünk videókat is pocakban babákról meg hasonlók.

A másik ami nagyon jó dolog lehet, hogy ha bevonod őt is mindenbe. Mi pl sokat rendelünk netről, és úgy csináltam, hogy kiválasztottam 3 fél cumisüveget és ő választhatott azok közül, hogy melyik legyen. Ha megérkezik valami rendelés, kibontogathatja, megnézheti.

Valamint szerintem meg kell próbálni naponta találni legalább egy rövid időt, amíg csak vele foglalkozol. Vagy amikor alszik a kicsi, vagy ha apa/nagyszülő ott van és segít. Alég ha csak 10-15 perc, de akkor ne ugrálj fel mellőle, mert megmoccant a kicsi, hanem csak rá figyelj, a kicsit pedig hagyd másra (persze ez is csak akkor áll, ha van, aki tud rá figyelni egy rövid ideig).

Ja, meg én pl mondtam a férjemnek is, hogy a nagynak sosem mondhatunk olyat, hogy "most ezt azért nem csináljuk, mert a kicsi így meg úgy" vagy hasonlók. Tehát sosem szabad a kicsire fogni dolgokat, mert akkor őt fogja hibáztatni a nagy.

Nálunk az volt a kérdés, hogy a kicsi miért nem alszik majd vele, és erre nem az volt, hogy "mert a kicsinek anyával kell aludnia, hogy figyelni tudjak rá", hanem az, hogy "mert neked pihenned kell, hogy az iskolában ne legyél fáradt és a kicsi sírhat éjszaka". Ezek nagyon apró dolgok, de szerintem az ilyenre is figyelni kell.

Remélem segítettem valamit.

Ja, meg a kórházba természetesen ő is jön majd látogatóba, meg amikor hozzuk haza a kicsit, ő is ott lesz.

2016. aug. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!