Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg csak 1 éves kor után...

Tényleg csak 1 éves kor után ehet a baba banánt? Ti ezt betartjátok?

Figyelt kérdés
Ma néztem meg a kiskönyvet és abban az van, hogy csak 13 hósan adjunk neki banánt, (az aprómagvasakkal szerepel egy sorban). Én ezen kicsit csodálkozom, mert eddig úgy tudtam, hogy az elsők között van, amit adni lehet. Miért javasolják ilyen későn a bevezetését? Allergizálhat a banán is? És ha kiszedem a magját? Köszi.
2009. nov. 22. 20:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem a manapság kiadott "kiskönyvek" nagy részét ki lehet dobni a kukába. Banánt már 6 hónaposan adtam a gyerekeimnek. (és aprómagvasakat is)

Ezek a "kiskönyvek" 2 évenként változnak és általában pont az ellenkezője áll bennük, mint ami a 2 évvel ezelőttiben.

(Tapasztalat, 3 gyerekem van, 3 különböző "kiskönyvvel" amik mind a kukában végezték. A gyerekek pedig makk egészségesek)

2009. nov. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
Mult héten voltunk a kisfiammal koponya uh-n, a mellettünk ülő anyuka a 7hetes lányát éppen banánnal tömte! Ezen azért csodálkoztam, hogy meri ilyen korán adni neki.
2009. nov. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
22%
védőnő szerint 6 hónapos kor után ehet banánt.Bébiételben is vanPL:alma-banánpüré csirkehússal
2009. nov. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%
A most 11 hónapos kislányom kedvence a banán. ha épp semmit nem hajlandó megenni, a banánt azért biztosan. Két hónapja naponta kettőt átlagban biztos megeszik, és semmi de semmi baja nincs. Amúgy utánanáztem a neten, és azt írja, hogy nagyon könnyen emészthető és tele van vitaminnal meg egyéb hasznos anyagokkal.
2009. nov. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%
Az utóbbi évek hozadéka, hogy ráfogták, hogy aprómagvas termés. A termesztett banán valójában úgynevezett partenokarp termés. (magnélküli) Ha jó alaposan megnézed nem is igazán lehet benne magot látni.
2009. nov. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
22%
A lányom 4,5 hós evett már banánt.Semmi baja.Ráadásul a 4 hós kortól való babaételekben is van banán.A védőnő is mondta hogy eheti, ezért is kapott.
2009. nov. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
22%
4hós korától banánt eszik.
2009. nov. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Húú köszönöm szépen a gyors válaszokat!!! Akkor kipróbáljuk mi is :))
2009. nov. 22. 20:50
 9/16 anonim ***** válasza:
22%
Nekem azt mondta a védőnőm, hogy a legújabb kutatások szerint a banán apró magvai keresztreakcióba lépnek a parlagfűvel. Tehát ha 1 éves kor alatt adod neki, parlagfű-allergiás lehet. Bébiételt lehet adni, mert állítólag abból kiszedik a magokat.
2009. nov. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
22%

A magas káliumtartalma miatt nem nagyon ajánlják, ezért lehet amit olvastál, de én is adtam 7 hósan a babámnak. Meggyel turmixolva a kedvenc gyümije volt! Székrekedést is okozhat, erre figyelj, ha kóstoltatsz!


Jó étvágyat!

2009. nov. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!