Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és mekkora távra mentete...

Mikor és mekkora távra mentetek először az utcán sétálni a gyereketekkel babakocsi nélkül, gyalog. Mióta tudott már járni, hogy alakult stb?

Figyelt kérdés
2016. szept. 3. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:

kb 20-30m van a játszótér és oda :)

kb. 14 hónapos volt akkor tavasz eleje

2016. szept. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is először a játszótérre és a piacra mentünk, ami kb 50-100m. Ez a tél végén volt, 15-16 hónaposan. 1 éves kora óta megy, de a téli kezeslábasban nem volt hajlandó pár lépésnél többet menni az utcán. Szerintem zavarta a vastag ruha az épp kifejlődött egyensúlyát. Szép lassan növeltük a távot. Most 22 hónaposan nagyon sokat tud sétálni, de ha visszük a babakocsit, akkor be akar ülni. Szóval rá van "kényszerítve" a sétára, mert nem visszük a kocsit.
2016. szept. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

én kb 1,5 éves koráig halogattam

a bölcsiben kezdtem barátkozni a gondolattal, amikor kérdezték tőlem, volt e már a gyermekem a hóban, mert ők kivitték az udvarra és a gyerekeknek hatalmas élmény volt. akkor kezdtem gondolkodni csak és akkor is halogatva, hogy na majd a következő friss hóba ha hull...

de azóta sem gyalogoltatom nagyon. inkább kismotor, meg miegyéb, mert nem akarom hogy x meg ó lábas legyen, szóval, hogy hirtelen megterhelje, ugyanis 1-2 éves kor között alakul ki a lábboltozat, az ínszalagok még gyengék, és így is kezdett befelé dőlni bokája és vehetem a szupinált cipőket. 12 hónapos kora óta itthon, bölcsiben, vendégségben, játszón megállás nélkül így is milliot szalad. ha lépésszámlálót tennének egy gyerekre...születnének rekordok...

2016. szept. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy mint első, játszira kb 50 méterre. 1 éves, eddig még kb 3szor mentünk így.
2016. szept. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocsi az offert. Akkor vegulis mennyivel szules utan lehet vinni babakocsival oket setalnI? Barmikor?
2016. szept. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
utolsó, úgy tudom először a háztartási flórához kellene alkalmazkodniuk, (plusz idegen vendégek, rokonok) és csak utána, az olyan 1-2 hét. de sokan vannak, akik pár napos babával lófrálnak utcán
2016. szept. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Általában 2 hetet mondanak.
2016. szept. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

És simán mennek veletek gyalog a gyerekek?


Utolsó: nekem is két hetet mondtak. Nagyjából ki is vártuk, bár őszintén nem értettem akkor sem hogy miért kellett. Iszonyú meleg volt, emiatt minden ablak tárva nyitva állt egész álló nap, szóval lényegében ugyanaz volt mintha kint lett volna. De pl angliában ha jól tudom az ajánlás úgy szól hogy vidd amikor jónak látod.

2016. szept. 5. 11:40
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja már nem utolsó ugyebár:)
2016. szept. 5. 11:41
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj 3-as, de a lábboltozat a sétával fog alakulni.

Mi hordtuk/hordjuk rendszeres ellenőrzésre a lányunkat ortopéd szakorvoshoz, hogy ha valami nem jól alakulna, akkor időben észrevegyék. A járás kezdetekor voltunk, amikor mondta a doki, hogy a nyáron minél többet sétáltassuk egyenetlen talajon (fűben, kavicson...stb), mert ez elősegíti a lábboltozat minél jobb kialakulását.

2016. szept. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!