Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autósok, teherautósok, tisztel...

Autósok, teherautósok, tisztelet a kivételnek! Miért van az, hogy külterületen, gyalogosként, szabályosan, forgalommal szemben (ha szürkületkor megyek láthatósági mellényben, kivilágítva) gyalog megyek az út szélén és mutogatnak az autókból?

Figyelt kérdés

Mi jó ebben? Azért kérdezem,mert pár perc alatt,amíg a megállóba érek,több ilyennel találkozok.

Külterületen járda nincs,másik út nincs,forgalom nem túl nagy.Munkából,iskolából,orvostól is haza kell jutni valahogy vagy mondjuk a buszmegállóból.Én éppen 7 hónapos terhes vagyok,nem hinném,hogy örömlánynak néznek,de lehet.Szomszédaimnak is rendszeresen mutogatják a középső ujjukat,vagy egyszerűen dudálnak,még ha babakocsival megyek akkor is és beszólogatnak az autóból.Miért?



2014. jan. 14. 16:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez jó kérdés. Elég paraszt dolog az autósok részéről. Én a helyedben nem sétálnék külterületen, tök egyedül, 7 hónapos terhesen.

Volt hogy 2 rohadt nagy kuvasz majdnem legyorsulta a Simsonomat. Gyalog esélytelen lett volna meglépni előlük.

2014. jan. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Ha jól látható vagy láthatóságival és még koromsötét sincs, biztos nem az aszfalton sétálsz, hanem már az árok szélén, akkor nem tudom, hogy mi bajuk. Mi lenne, ha bicikliznél, lelöknének az árokba?

Prostinak se nézhetnek téged, mert még egyes se láttam láthatósági mellényben.


Nekem autósként is szoktak villogni a szembe jövők, meg mutogatni, jobbra balra mindenfélét, aztán mindig elviszem az autót műszeres vizsgálatra, hogy mi baja lehet ?! Lámpa, kerékösszetartás rendben, gumik újak. De mindig semmi. Lehet, hogy b.z.k ?! (nekik akkor rossz hír, hogy én nem)

Gyorsan sem hajtok, még rendőrre sem figyelmeztethetnek, mert sosem látok egyet sem. Hülyék oszt kész.

2014. jan. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mivel külterületen lakunk,ahogy sokan mások,így másképp nehéz lenne nem ott menni,esetleg,ha tudnék repülni :-)

Biciklivel is szoktam járni,akkor semmi negatív nem ér,szintén világítás,mellény stb,mert nem mindig tudok gyalogolni,elég nehéz már.Bicajjal nem tolnak le az útról,alig van forgalom,viszont azon az úton,ahol lakunk nem lehet (hivatalosan) biciklizni,rendőr függő,hogy éppen megbüntet-e.Kerékpárút,járda természetesen nincs.Sokan kiköltöztünk már erre egyébként(többségünk hitel miatt vagy munkahely-váltás miatt stb)

Nem is kellene alapvetően járda vagy bicikliút,mert tényleg kevés autó jár erre,de sok a nem normális,beszólós,mutogatós,esküszöm,mintha nem láttak volna még gyalogost...

2014. jan. 14. 18:15
 4/10 A kérdező kommentje:

Egyébként nem az árokban megyünk,nem azért lakunk út mellett :-)Kb 200 méterről van szó összesen.Amennyire lehet,persze a szélén megyek,meg ha jön valami,akkor lejjebb megyek én is,pláne babakocsival.

Biciklivel tényleg jobb,csak akkor meg a rendőrök ba...gathatnak,ezért gyalogolok,amikor tudok.Olyan életszerű szabályok vannak helyenként(nem csak felénk).

Akkor ezek szerint autós az autósnak is mutogat.Jó tudni :-)

2014. jan. 14. 18:21
 5/10 anonim ***** válasza:
Én mondjuk erős fényű fejlámpával sétálok ilyen helyen, de nem szoktak mutogatni, max. villogtatni, olyankor persze egy fokozattal lejjebb veszem a fényt.
2014. jan. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A világítást mi is használjuk,ha szürkület,sötét van,de pl. egy bokatörést nem hiszem,hogy kockáztatnék az útpadkán,ha nem jön autó,ezért bandukolunk az út szélén.A fejlámpa jó ötlet egyébként én csak több kisebb fényű led lámpát és zseblámpát használok :-)

Kutyák erre nincsenek,akinek van,annak pincsi típusú vagy foxi esetleg,azoktól nem félek.

Ha a messzebbi megállóba megyek,akkor már biciklivel megyek,mert rühellem,ha beszólnak,mutogatnak akár fényes nappal,meg amúgy is nehezebb gyalog.De más is így csinálja.Ezt kb egy éve tapasztaljuk,előtte nem volt ilyen "mutogatós" és beszólós gond soha,senkinek.

2014. jan. 14. 18:58
 7/10 anonim ***** válasza:
Sok a hülye, nem kell foglalkozni velük. Fogalmuk sincs az arra autózóknak ,hogy arra laknak emberek ahol nincs lakott terület tábla, és nem értik mit gyalogolnak ott,azt hiszik csak direkt zavarásból. Nálunk egy főút vezet be a városba ott tiltott a kerékpározás, de akkor mégis hogy jussanak be? Toljam 5 km-t? Az ami veszélyes igazán,mert dupla szélességben foglalnám az utat! Buszmegálló nincs ,gyalogjárda nincs. Kb mindenki lexarja a szabályt, de szerencsére rendőr nem büntetett még ezért.
2014. jan. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó,nálunk is kb. ugyanez a helyzet,csak van buszmegálló közelebb,de ugyanúgy főút,bár nem nagy forgalommal.A buszig is bicajjal megyünk sokszor inkább,mert a sok b..rom mutogat meg idétlenkedik.

Szerintem is sokkal rosszabb eset,ha tolod a bicajt.Nálunk se szóltak eddig érte a rendőrök,bár lehet,hogy a 3 év alatt szerencsém volt :-)

2014. jan. 15. 22:37
 9/10 anonim ***** válasza:
gondolom,aki csinálja,olyat még nem látott, vagy talán mókásnak tartja, hogy ő kocsival van, te meg gyalogolhatsz, de én nem tudom, ez csak tipp.
2014. jan. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam már én is,de akkor is elég sz.r poén...
2014. jan. 16. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!