Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiúnak Molnár Kálmán...

Kisfiúnak Molnár Kálmán József név? A két dédnagypapa után kapná a nevét. Húgom szerint parasztos név és csúfolják majd mindenhol. Tényleg ennyire régi nevek?

Figyelt kérdés
2016. szept. 5. 17:21
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
91%

Bem József, Eötvös József, Katona József, Könyves Kálmán, Széll Kálmán, Tisza Kálmán mind tősgyökeres parasztok voltak a húgod szerint?

Egyébként mi a baj a parasztokkal? Ha senki nem művelné meg a földeket, nem tenyésztene állatokat mit enne a húgod és mi mindnyájan?

2016. szept. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

Nem szeretnénk Kevinkét, Noelkét, Brendont.

Hideg kiráz ha meghallom a váróban miket találnak ki.


De a Ferencen, Mihályon és Lajoson is gondolkodunk még :)

2016. szept. 5. 19:01
 13/39 anonim ***** válasza:
36%

Semmiképp nem adnám egyik nevet sem. Egyrészt, mert nem tetszenek, másrészt azért, mert nem szeretem ezt a "rokonról nevezzük el a gyereket" divatot. Elcsépelt, fantáziátlan, és erőltetett.

Nem akartok mai divatú nevet. Ok, ezzel semmi baj. De lehetne pl Tamás, Zoltán, Sándor, András, Endre, Péter, Zsolt, Balázs, Bálint, Gábor, Mátyás, Viktor...annyi fiatalosabb hagyományos név van.

2016. szept. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
68%

A Kálmán nem rossz, még tetszik is...a József nekem kicsit erős, azt nem adnám.

Most biztos le fog hurrogni a sok divat név mániás...nekem is a hajam égnek áll amikor olvasom a sok Mia, Norina, Amira, Benett stb. tünde neveket. Komolyan mint egy rajzfilm...

2016. szept. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
62%

Nekem sokkal jobban tetszenek ezek a hagyományos nevek, mint a mai divatos "modernek" és semmiképpen nem parasztosak. A mi fiunk János lesz (apja után), azzal sem sok újszülött "szaladgál".

Némelyik válaszra reflektálva...azt sem értem, hogy miért kell azokat leszólni, akik valamelyik felmenő után nevezik el a gyereket...mindenki esetében ízlés és döntés kérdése, hogy melyik irányt választja...nem a név fogja meghatározni y személyiséget.

2016. szept. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
59%

A felsorolt nevek közül nekem a Mihály tetszik legjobban.Felnőttként teljesen jó, viselhető név, gyerekként se fogják cikizni miatta és a Misi becenév még ráadásul nagyon aranyos is.

De szerintem a Kálmán József is rendben van. Józsefet még ismerek is többet a fiatal korosztályból, sosem volt cikizve miatta. Nekem az is tetszik, hogy ha egy felmenőről kapja a gyerek a nevét. Ez a tiszteletnek egy kifejezési módja, a gyerek elé is kicsit példaképet állít. Én is már eldöntöttem, hogy a második lányunk (ha lesz) Júlia lesz nagymamám után, akit nagyon szerettem és felnéztem rá sok minden miatt.

2016. szept. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
79%
Nekem a kettő név együtt túl sok. Ha csak az egyiket adjátok a kisfiatoknak, akkor oké, de így, hogy mind a kettő régies, így nem tetszik.
2016. szept. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
96%

Tény, hogy nem ezek a legdivatosabb nevek mostanában. De a József tavaly a 43. leggyakrabban adott név volt és nem csak második névként adták. Úgyhogy ne higgyük azt hogy már kiveszőben vannak a Józsefek, Lászlók(20.), Istvánok (31.), Jánosok (45.) stb. Nem is fognak kiveszni egy jó darabig ha nem soha. Nem csupán a névhagyományozás miatt, hanem mert egyre változatosabb és engedékenyebb a divat is. Már öltözködésben is ezer -féle elfogadott stílus létezik nem pedig csak egy.

Persze mindig a legtöbb követővel rendelkező az első számú de ettől még nem kell követni mindenkinek.

Nekem például a kedvenc nevem a Vilmos és biztosan ezt fogja kapni a fiam ha lesz. Pedig senki ilyen nevű felmenőink nincsenek csak tetszik és kész. Noelek sem fogják csúfolni az oviban emiatt maximum ha a szülők elmondják hogy ez egy divatjamúlt és szerintük nevetséges név.


Az általad felsoroltak közül a Mihály a kedvencem. De a Kálmán is tetszik.


Molnár Mihály Ferencet választanám.

2016. szept. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
80%
De megis hogy nézne ki az, ha az egyik név modern a masik meg régies hangzású?! Kálmán Kevin vagy Kálmán Noel? Sztm béna.
2016. szept. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem szép név, nekem tetszik. Mi is ilyen "régies" nevet adtunk a fiunknak, és nagyon lobbiztam az apukám-nagypapáim-férjem-apósom-nagybátyám (mindet ugyanúgy hívták) nevéért másodiknak, de férjemet kirázta a hideg a gondolattól. Régen én is butaságnak tartottam, de nagyon szerettem az apukámat és hálás voltam, hogy szuper suülő volt és tudom, hogy jól esett volna neki. Sajnálom, hogy nem harcoltam érte jobban, mert a fiunk születése után pár héttel hirtelen meghalt, jó lett volna a nevét ily módon továbbvinni. Szóval tök megértem ezt az ősi névadást ott, ahol szeretik egymást a családtagok.
2016. szept. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!