Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiúnak Molnár Kálmán...

Kisfiúnak Molnár Kálmán József név? A két dédnagypapa után kapná a nevét. Húgom szerint parasztos név és csúfolják majd mindenhol. Tényleg ennyire régi nevek?

Figyelt kérdés
2016. szept. 5. 17:21
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
81%

Hát én nem adnám. Nem az a baj, hogy nem mostani, modern, felkapott név, mert ilyen mostani tucatnevet én se adnék. De számomra se a Kálmán, se a József nem szép. A Kálmánról az jut eszembe, hogy KaKálmán, meg hogy egy rettentően topa név, a József meg... Nem úgy fogalmaznék, mint a húgod, hogy parasztos, de tényleg egy falusi, kocsmában ülő, fogatlan Józsi bá jut róla eszembe. (Kieg.: természetesen nem minden falusi ilyen, és nem is erre gondoltam, hanem mint embertípust írtam le az én képzeletemben élő Józsi bát, amúgy fogatlan, kocsmában ülő férfi van városban is, csak az meg Lajos).

A Mihály viszont kimondottan szép név :) Vagy még, ha régen is használt nevek közül akarnék választani, akkor szóba kerülne még az Endre, Ágoston, Dénes, Ervin, Lóránt, Miklós, Pál, Vince

2016. szept. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
44%

"Annyira cigányos, hogy a háziorvosom is Kálmán. Hagyjuk már a hülyeséget."


Miért, az orvos nem lehet cigány? Ááá, neeem, kicsit sem vagy sztereotip.

2016. szept. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
75%

Apukam Jozsef, nem regen halt meg, de nem adnam ezt a nevet.

De nektek kell tetszen.

Molnarhoz szinte minden illik. Istvan, Sandor, Mihaly, Miklos? Nekem tetszik a Kalman egyebkent, Kalmi.

2016. szept. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

A Dénes nagyon szep! :)

Én még nem lattam cigány orvost :o

2016. szept. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim válasza:
34%
Szerintem nyugodtan! Magyar vezetéknévhez - jelentése is van tehát nem illik hozzá egy idegen hangzású keresztnév - magyar keresztnevet! Szép hangzású, dallamos név lesz, öröm kimondani. Kálmi tök jó becézve is! Én Istvánnak neveztem el a fiamat. az sem divatos, és már ő a 4. generációs Sz. István a családban :-)Legalább van neki mire emlékezni felnőtt korában Sokan mondják ha megkérdezik hogy hívják, hogy de jó h magyar név, hogy ritka különleges név, hát ja kb 30-40 éve minden 3. pasit Pistinek hívtak! .-) De ma már ritka! Megfordult a világ,dönts ahogy a szíved diktálja! Ne a mi véleményeink alapján.
2016. szept. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Nekem a József nem tetszik, de a Kálmán igen. A Józsefről én is "Józsibára" asszociálok. A Mihály viszont tényleg nagyon szép.
2016. szept. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
45%
Te jó ég! Végre nem még egy Benett, Frodó vagy Szebasztián. Szép nevek, add nyugodtan. A Józsitól, Feritől, Lalitól kiráz a hideg, szerintem hülye becenevek, ezért én nem becézném a nevet. Sok fiú osztálytársam van hosszú névvel, mégse becézzük és így jó. Amúgy a Misiből is könnyen pisi válhat... Én legalább is nem rontanám el ezeket a neveket becenévvel, de úgy szólítjátok a gyereket, ahogy akarjátok :))
2016. szept. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
15%

"Miért, az orvos nem lehet cigány? Ááá, neeem, kicsit sem vagy sztereotip."



Dehogynem. Csak úgy hemzsegnek a cigány orvosok. Ahogy a migránsok is mind atomfizikusok.

2016. szept. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
52%
Végre nem egy Bence, Benett, Noel, Marcell (Marci), Máté. Mindegyik túlértékelt tucatnév. De nem értem mire fel. Rondák. Viszont a Kálmán, Mihály, Miklós és ehhez hasonló nevek gyönyörűek.
2016. szept. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!