Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl sok szoptatás (=fekvés)...

Túl sok szoptatás (=fekvés) miatt késhet a mozgásfejlődés?

Figyelt kérdés

Anyós legújabb szoptatásellenes dumája, hogy mivel "egész nap" szoptatom nincs motivációja a mozgásra, csak fekszik és eszik.

Szerinte 4-5-ször kell etetni.. én is többször eszem egy nap, pff..

Igény szerint, átlag 3 óránként eszik, éjjel alszik.

Viszont anyós bölcsődében dolgozott, egyes dolgokban tényleg jó, annyit mondja ezt, lehet valóságalapja?



2016. szept. 6. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Dehogy, hogy lenne már?

A mozgásfejlődés elsősorban agyi dolog. A szoptatás biztos h nem zavar be. Néha meg azért gondolom le is rakod a gyereket.

2016. szept. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Mennyi idős szerencsétlen gyerek?

Anyósod hülyeséget mond. De ez nem meglepő, egy bölcsődében dolgozva pont a szoptatás témájával NEM találkozik. Bármi másban is inkább fenntartásokkal higgy neki szerintem...

2016. szept. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%

Nem egèszen èrtelek, ha kb 3 óránkènt eteted, akkor az 4-5 etetès egy, szóval ebben igaza van anyósodnak.

Mennyi ideig tart egy szoptatás?

Mennyi idős a baba? Hisz egy picinek a fekvèsen ès az evèsen kivűl más dolga nem nagyon van.

Gondolom amikor nem szopik, akkor leteszed ès szabadon mozoghat.

2016. szept. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
hát erre én csak ellenpéldát tudok. A barátnőm folyamatosan szoptatja a most 1,5 évesét, én 1 évesen leválasztottam a lányom, és én előtte sem igény szerint szoptattam hanem evés időben...de mégis előbbre volt a fiú mozgásban mindig is...a lányom meg kognitív képességekben, kommunikációban..szerintem semmi összefüggés...ha éhes, szoptasd ahányszor kéri, mert ahogy írod, nem lehet szabályozni mennyit eszik és hányszor...amúgy meg foglalkozz vele és ne feküdjetek.
2016. szept. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Van, hogy 2 óra, éjjel 6-7 óra.

Kb. 7x eszik, van hogy 5-10 perc, ha elalszik rajta de még szívogat hagyom és én is pihenek vele (anyós ezt se nézi jó szemmel).

Fel éves, nem igazán forog és hamar megunja hason. Az orvos szerint kicsit lassú de nincs lemaradva, de ugye drága anyós szerint az orvos hülye, amúgy is túl fiatal, ő már 3 gyereket felnevelt és számtalant gondozott, amikor a doki még pelenkás volt.

2016. szept. 6. 22:52
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

a kisebbik lányom volt nagy szopis, ő súlyban is összekapta magát, pont ezért kicsit lassúbb is volt, de most 8 hónapos, szépen kúszik, pedig 4 hónaposan még ő sem szeretett hason. Majd megszereti, ne aggódj, anyósod túlparázza.

Amúgy meg, azt hiszem Mongóliában vagy hol, 1 éves korig pólyázzák a gyereket - utána kiveszik és egy.két hónap alatt behoz mindent, másfél évesen már ugyanúgy szalad mint a nem pólyázott gyerekek

2016. szept. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

A fiam nem volt nagyevő, már babakorában sem. Hamar rászokott a 4 óránkénti evésre, és korán átaludta az éjszakákat is, így ritkán szopizott, mégis elmúlt 14 hónapos mikor elindult, egyéb mozgást (forgás, ülés, állás, kutyázás, mászás) is később kezdte, mint a lányaim. A kislányom későn aludta át az éjszakát, többször (2-3szor) megébredt, ekkor szopival aludt vissza, nappal is sokáig 2-3 óránként szopizott. Ugyanakkor nagyon mozgékony volt, hamar ült, állt, mászott, 10 hónapos kora előtt ment.

Szerintem nincs igaza anyósodnak.

2016. szept. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most én nem értem, vagy van olyan, hogy 6-7 órán keresztül szoptatod?
2017. jan. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!