Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Székrekedés ellen valami...

Székrekedés ellen valami gyors megoldás?

Figyelt kérdés
6hetes anyatejes babámnak szorulása van, és már nagyon szenved :( tudtok valami gyors megoldást,ami még ma segíthet? Tehát nem étrend változtatásra gondolok. Tudom,hogy az is kell,de az hosszú távon segít. Nem tudom,hogy szüntessem meg a szenvedését a lehető leggyorsabban :( Segítsetek légyszi.
2016. szept. 10. 08:36
 1/9 anonim ***** válasza:
A védőnő, gyerekorvos mit mond?
2016. szept. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nálunk védőnő nincs (külföld) csak gyerekorvos, de mivel hétvége van,nem tudom megkérdezni sajnos. Volt már többször is, hogy minden 2.nap kakilt,ezért nem kerestem tegnap még az orvost. De aztán éjjel sem volt kaki,ahogy szokott azelőtt,és most látom rajta,hogy szenved. Sokat erőlködik,de csak puki jön,az se mindig.
2016. szept. 10. 09:25
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Fektesd a hátára, és óvatosan tornáztasd meg a lábát - behajlítod a hasához, kinyújtod, kicsit körkörösen megmozgatod - csak amíg jólesik neki.

Egyébként anyatejes babánál a heti egy kaki is normális.

2016. szept. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Anyatejes babanal teljesen normalis ha napokig nincs kaki. Az anyatej nagyon nagy része fel tud szivodni, alig marad salakanyag, nem biztos h emiatt szenved amugy. Hasfajos volt a babam pedig ritkán fordult elo, hogy nem kakilt volna. Olvasgass utana. Szerintem ne adj neki egyelőre semmit, max colief cseppet vagy espumisant. A szélcső segit kiszedni a kakit meg a pukit, esetleg azt megpróbálhatod.
2016. szept. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Ha biztosan ezért szenved és nem a gázoktól, akkor most az egyszer szélcső vagy lázmérő. Aztán az étrend figyelése, ne mindig szélcsővel kakiljon. Vasat szedsz? Az átjut neki is es mindkettőtök hasát foghatja.
2016. szept. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Etesd többet, az segìt, mert beindìtja az emésztését.
2016. szept. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A tornáztatás pukizni segít,kakit sajnos nem hozott. Szélcsövet tegnap próbáltam. Úgy csináltam,ahogy rá volt írva,kakis is lett a vége,de nem lett eredmény :( Vasat nem szedek.
2016. szept. 10. 10:42
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám is anyatejes, és mindenki mondta amikor nem tudott kakilni, hogy ha több napig nincs kaki, az normális, pedig a babám általában 3x kakil egy nap. Ha látod rajta, hogy rosszul érzi magát tőle, segíts neki. Én lázmérőt szoktam használni, de tényleg csak nagyon végső esetben. A szélcső nekem túl vastagnak tűnt.
2016. szept. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt is megprobalhatod, hogy az ujjaddal finoman nyomast gyakorolsz a vegbel nyilasara, kicsit korkorosen. Remelem erted, szoval ingerled kicsit hogy a zaroizom ellazuljon, igy jonni fog a kaki. Szerintem ez jobb mint a lazmerot hasznalni, mert azzal belulrol ingerled.
2016. szept. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!