Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehetne megoldás baba...

Mi lehetne megoldás baba hasfájás ellen?

Figyelt kérdés

Friss kispapa vagyok, 10 napos a kisbabánk. Nagyon csendes, türelmes kisbaba - lenne. De pár napja nagyon fáj a pocakja, egyre többet sír, próbálkozunk ezzel - azzal de nincs megnyugtató megoldás. Néha annyira a sír, hogy megszakad az ember szíve, most született és még jószerivel csak szenvedett. Próbálkoztunk teákkal, Espumisan - nal, próbáljuk óvatosan masszírozgatni a hátát, pocakját felváltva a feleségemmel. Azt szereti ha a meztelen mellkasomra teszem és úgy alszunk, de nem az igaz, egy darabig megnyugszik, de utána szenved megint órákig.

Kaptunk görcsoldó gyógyszert arra az esetre ha már semmi nem segít, tegnap este kapott belőle, az jól kiütötte, aludt egész éjjel, délelőtt csendes volt, de most délután már megint jönnek a görcsök. Rendszeresen gyógyszerezni meg nem akarunk egy ilyen picit. Egyszerűen nem tudok belenyugodni, hogy nincs megoldás, ennyit kell tűrni egy kisbabának. Egyébként minden tekintetben egészséges a kicsi, csak ez a pocak ne lenne...


2014. jan. 3. 13:48
 1/9 zümi bababizományi válasza:
próbáltátok már esetleg az infacolt????
2014. jan. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Anyatejes a pici?


Nekem mindhárom gyerekem tejfehérje allergiás, és az szüntette meg a gondot, ha én teljesen nullára vettem a tejtermék és a tejszármazékot tartalmazó ételek listáját.


Ha anyatejes akkor javaslok egy próbát a feleségednek. (Kb. 2-3 nap alatt múlt el fokozatosan, tehát legalább 4-5 nap próba legyen)


Ha tápos, akkor talán váltani kéne hipoallergénre, vagy csak simán másikra.


Én teákkal-szerekkel nem terhelném.

2014. jan. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kap anyatejet de nem elég a feleségem teje, így tápot kap nagyobb részt. Úgy vesszük észre, ha több az anyatej - mert fejjük is közben - akkor jobban szenved.


A feleségem odafigyel, nem fogyaszt tejterméket, de pl. tegnap délután óta nem kapott anyatejet a pici csak tápot és most is sír.


Hallottam az Infacol - t, de úgy tudom ugyanaz a hatóanyaga mint az Espumisannak. Az Colief - t ajánlják még, azt majd most fogjuk kipróbálni.

2014. jan. 3. 13:58
 4/9 anonim ***** válasza:

A tápszer teljes mértékben tehéntej alapú, még a HA-s is, csak ott egy eljárással jobban "szétzúzzák" a fehérjéket.


Nekem a 3 éves gyerekemnek írták fel, hogy kapjon "tejfélét", de csak megkóstolta, és kipirosodott a szája körül csúnyán.

Tehát ha allergiás, akkor az is gond lehet.


Én felkeresnék egy szopis tanácsadót a helyetekben.

www.ibclc.hu

2014. jan. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az idő megoldja. Nekünk is nagyon hasfájós volt, rettentően sírt, majd megszakadt a szívünk. Mindent kipróbáltunk semmi nem használt. Ami valamennyire használt az a hason altatás volt.

Végül az idő megoldotta, kb 4 hónaposan abbamaradt.

2014. jan. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat. Közben voltam a gyógyszertárban, a Colief - ot 4 ezerért vesztegetik, aprócska ki üveg, azt most fogjuk majd kipróbálni, szintén vettünk laktózmentes tápszert, remélem jobbra fordul a helyzet.


Még egyszer, köszi, első gyerekesként lehet, hogy túlaggódom a dolgot, de nagyon rossz látni a gyötrelmeit a picinek.

2014. jan. 3. 16:09
 7/9 Judyt77 ***** válasza:
Szia! A hason altatás nálunk bevált, illetve elvileg a szőlőmag párna is segíthet. én próbálgattam, talán kicsit segített. de igazán az segített, hogy minden peluscserénél megmasszíroztam a hasát, akkor jót tudott kakilni és ezt mindig csináltam és egyszer csak elmúlt neki. egy mentolos krémet is használtam hozzá. de azt ausztriában vettem. lehet, hogy itthon is lehet valamilyen hasra való mentolos krémet kapni, kérdezzétek meg. különben az itthoni szerekből semmi nem segített! nekem még az a gyógyszer is csak egy picit használt, amit a doki adott. ha kap anyatejet is, akkor a párod vigyázzon nagyon, mit eszik-iszik. és Tiltólistám: tej, kakaó, csoki, nutella, cukor és koffeintartalmú italok, cukor, és természetesen a hüvelyesek. kitartás! én is ki voltam készülve totál, és most 3 hónaposan rendben van. biztos nálatok is így lesz. minden jót!
2014. jan. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Judyt77 ***** válasza:
A tiltólistához még: rozs kenyér, magos kiflik,kismagvas gyümölcsök (akkor is ha konzerv:eper,málna), mák, teából csak a gyümölcsteát szabad, kevés fűszer, kevés só, sok szénsav mentes ásványvíz. Most ennyi jut eszembe.
2014. jan. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Közben valamit enyhült a helyzet, szunyókál a kicsi.
2014. jan. 7. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!