Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám orrfolyós és...

8 hónapos babám orrfolyós és torokfájós. Volna pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Mértem a hőjét 37,9 (levonva). Ez már magasnak számít az ő esetében?

Kedve egyébként jó.

Voltunk ügyeleten kapott zinnatot. De még nem adtam neki mert a mi dokink ilyenre még nem szokott felírni antit. Aggaszt h nem tudom most ezzel vajon ártok vagy sem. Holnap reggel megyünk a mi dokinkhoz addig szerintetek ha nem adom neki nagy baj? Vagy pedig adjak ma neki és holnap megítélni a drnő h kell e vagy sem,max leállítja a kúrát de akkor meg dobhatom ki a gyógyszert.

Anyatejes baba amúgy.

Nagyon megijeszt ez a láz.


2016. szept. 11. 13:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37, 9 az nem láz. Antibiotikumot akkor szokás adni, ha vesznek tenyésztést és kitenyésztik a baktérium, így arra rezisztens antibiotikumot adnak. Ezt megcsinálták az ügyeleten? Ha nem, akkor ne add neki. Bár én eleve nem vittem volna ügyeletre orrfolyással és enyhe hőemelkedéssel
2016. szept. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mellesleg, ha az antibiotikumot elkezded szedni akkor TILOS abbahagyni, így lesznek rezisztensek a baktériumok!
2016. szept. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Valóban a 37,9 még nem láz! Én sem vittem volna be orrfolyással és max hóemelkedéssel.

Antibiotikumról pedig szó sem lehet..

amíg nem mész saját dokihoz megmutatni tehát holnapig addig HA lázas lesz hűtőfürdő, kúp,nurofen.. Nekünk a kúp vált nagyon be és a hűtőfürdő.

Adhatsz megfázásra cebiont, calcium sandoz+c-vitamin.(de akkor nem kell külön a cebion)

Én legutobb nem adtam, de elötte igen immunotrofinát.

Luuf baby, egy kis eukaliptusz párologtatása mehet a fürdő vizébe is.. Ne aggódj:)Hamar túl lesz rajta:)

Ha hurutosan köhögne arra meg mehet Sirupnet.

De természetesen ezt mind orvosi tanácsra adtam/adom.

De orvos nélkül is adhatod neki a cebiont. Azt mindig kapja a lányom!

Jobbulást a kicsinek!

Ismétlem a 37,9 NEM láz!!

2016. szept. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Antibiotikumot tilos abbahagyni. A büdös életben nem vittem ilyesmivel orvoshoz. Diéta (de gondolom eddig sem pörköltön élt), sok folyadék, gyakori orrszívás, éjszakára lázkúp. Ennyi.
2016. szept. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem kicsit túlspiláztad a dolgot, még csak láza sincs a babádnak, már nem is olyan picike. Egyébként én ilyen tünetekkel orvoshoz sem vinném, maximum ha nem javul az állapota néhány napon belül.

Antibiotikumot meg eszedbe ne jusson 2 napig adni, mindig el is mondják, ha elkezded, végig kell szedni!

2016. szept. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rendben akkor nem adom. Nem tudtam h nem lehet abba hagyni. Meglátom mit mond holnap a dr. Remélem tényleg nincs akkora baj és tényleg én estem túlzásba. Csak ez a láz vagy hoemelekdes vagy minek nevezzem ijesztett meg . amúgy fogzik is , nagyon be van dagadva az inye alól.
2016. szept. 11. 15:58
 7/12 A kérdező kommentje:

Egyébként az ügyeleten azt mondta a dr h piros nagyon a torka.


Az orrát sűrűn kell szívni.

2016. szept. 11. 15:59
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is várd még mit mond a saját orvos. Addig is lázcsillapítás, c-vitamin. Lesz még máskor is láza, ne ijedj meg! Dolgozik az immunrendszere szerencsére.
2016. szept. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Lehet ettől egy kicsit aluszekomyabb?

Vagy ennyitol még nem szabadna?

2016. szept. 11. 17:32
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze, h lehet.
2016. szept. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!