Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bugyipelenka? Jó?

Bugyipelenka? Jó?

Figyelt kérdés

Egyáltalán van újszülöttnek való? Milyen árban van, ti melyik fajtát ajánljátok? 1 hetes ababám, gondoltam kipróbálom, de neten nem találom, mekkorák vannak.

Nektek melyik vált be?


2016. szept. 15. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
3-as mérettől van, és irgalmatlan drága. Újszülöttnél rém fölösleges is lenne, még hónapokig gond nélkül tűri a pelenkázást, öltöztetést, semmi jelentősége, hogy úgy húzd fel rá a pelenkát. Nagyobb, már mozgékony babáknál szokták használni, aki már tud ülni, állni.
2016. szept. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod kipróbálni? Annak való ill. annak javasolják, aki próbálkozik a szobatisztaságra való szoktatással, hogy könnyű legyen le-fel húzni, és a gyerek akár magától is tudjon ráülni a bilire.
2016. szept. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Mint írták előttem, egy újszülöttnek teljesen felesleges, és nem is igazán praktikus. Még pisinél oké lenne, hogy csak lehúzod róla, de gondolj bele a híg anyatejes kakinál hogy varázsolnád le róla? Oké, hogy el lehet tépni az oldalánál, de akkor már a normál pelenka is tökéletes.

Egyébként tényleg a már mászó, járó babáknak találták ki. Mi főleg akkor használtuk, mikor a szobatisztaságot tanulta a fiam, azt könnyű lehúzni.

2016. szept. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bugyipelenka nem való újszülött babáknak, csak és kizárólag azoknak, akik már leszokóban vannak a pelusról. Bár nálunk nem vált be az sem 2 gyereknél, hanem amikor elkezdtük a szobatisztaságot, bugyiban voltak, csak alváshoz kaptak pelust. A nagyobb lányomnak tetszett, hogy magától le tudja venni a bugyiplelenkát, a háromnegyede a kukában landolt üresen. Nem igazán látom értelmét. Ha megérett a szobatisztaságra és már érzi, mikor jön a pisi, kaki, akkor minek? Ha meg még nem érett rá, bőven jó a pelenka.
2016. szept. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én még a szobatisztaságra szokó gyerekeimmel sem használtam soha. Az enyémek könnyen le tudták venni a rendes pelenkát, néhányszor vissza is lehet még tépőzárazni.

Arról nem beszélve, hogy szerintem ott pont az a lényeg, hogy a gyerek ne érezzen magán pelenkát, hanem bugyit, mert ha pelenka van rajta, akkor bele is fog pisilni, hiszen az kényelmesebb...


De tudom, van akinek bejön, csak gondoltam leírok egy másfajta véleményt is. :)

2016. szept. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen picinek.

Én azért használtam nyáron 9-10-11 hónapos korában, mert nálunk nagyon meleg van és sokszor volt csak egy pelusban, valahogy levarázsolta magáról félig a pelenkát néha (mármint a tépőzárat szétszedte így túl laza lett a pelus) és minden tiszta pisi lett. Ezt vagy 2x, utána váltottunk. Na erre pár hetesként még nem volt képes. Értelme sincs még.

2016. szept. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
semmi értelme újszülöttnek. onnantól kell,hogy nagyobb pl. ha bilizik,ezt letudja húzni gyorsan,könnyen (bár nekem a simát is gyorsan leszedi) vagy hogy már leszedi a simát (ráadnád ő meg tépőzárazza is ki :D ) vagy mikor nagyon mozog már,ez jobban tart mindent. praktikus nagyon,de az ára is szép,pamperssel 15.000ft-ra jön ki havonta,mert a simából elég 2 csomag,de a bugyipelusba kevesebb van,ebből nem elég.
2016. szept. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi. nem tudtam, hogy mire való meg hogyan, azért kérdeztem, ma találkoztam vele először, hogy ilyen létezik, gondoltam megkérdezem
2016. szept. 15. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!