Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos babám csak elvétve...

13 hónapos babám csak elvétve mutat és abban sem vagyok biztos, hogy ez valós mutatás, volt/van ezzel más is így? Ha fejleszteni kellett hova mentetek?

Figyelt kérdés
A kisfiam a hol van kérdésre csak a kép szemére vagy a tv gombjára hozzáérve mutat, mintha azt "lyuknak nézné", nem tudom eldönteni, hogy ez mutatás-e. A hol van kérdéseknél megkapargálja a nevezett tárgyat, vagy keresi az autót, de távolra mutatni csak elvétve, napi 1x szokott? Volt ezzel más is így, leínátok, hogyan fejlődött tovább? Köszi
2016. szept. 15. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Majdnem 13 hónaposom se mutat sehova.

Más miatt látta neurológus, ilyen téren semmi baja.

Tapsolni tud. Integetni nem szeret, de már csinálta. Két kézzel magyaráz nekünk. Odahozza a labdát.

Mondjuk én se mutogatok túl sokat, lehet simán ez az oka.

2016. szept. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk az enyém, még csak 11,5 hónapos,de ő sem mutogat. Max. annyit csinál az etetőszékben, hogy ha elfogy a kirakott mondjuk kifli darabkája, akkor előredől az étkezőasztal felé és így jelzi,hogy kér még.

Tapsolni ő is szokott, integetni ritkán. Szerintem nem fog még egy darabig mutogatni, de nem félek ettől.

A Nagyobbik sem volt mutogatós, köszöni jól van, lassan 5 éves! :)

2016. szept. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ez utnzáson alapul, mi sem mutogatunk semmit, nem kell aggódni, sokszor túlspilázzák, miket kell tudnia egy gyermeknek.
2016. szept. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Én mutogatok neki rendesen, de ejt rá:-( Autizmussal riogatnak:-(, de egyéb tünete nincsen. Figyel a nevére, 2-3 utasítást teljesít, bújós van szemkontaktusa és vegyél fel jele is.

Remélem nem lesz semmi baj vele. Van jópár ehhez hasonló kérdés és a babák fele auti lett, lehet jobban teszem, ha nem ezeket olvasom és a rettegés helyett kiélvezünk minden pillanatot. Köszi

2016. szept. 19. 09:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is későn kezdett mutogatni az utcán, távolra. Kb. 15 hónapos lehetett. Előtte csak közelre mutatott, a könyvekben a képeket, amikre rákérdeztem, hogy mutassa meg. Illetve, ami őt érdekelte arra is úgy mutatott, hogy hozzáért a mutatóujjával. Én már azt hittem, hogy a szemével van baj, és nem lát távolra, azért nem mutogat. Aztán csak elkezdte, azóta is mutogat két évesen. Egyébként én úgy tudom, hogy az autisták könyvben sem mutogatnak rá semmire.
2016. szept. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, nem tudom itt vagy e még, csak megkerdezhetem, hogy utana hogy alakultak a dolgok veletek? Remelem jol vagytok, koszonom, ha irsz
2023. szept. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!