Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor hogy is van ez a...

Most akkor hogy is van ez a pelus-visszahajtás a pisilés ellen peluscserekor?

Figyelt kérdés

Még nincs meg a baba, de láttuk ezt a módszert több helyen is, hogy pelenkázáskor kibontjuk a pelust, majd visszahajtjuk a fütyire az össze-vissza pisilés megakadályozására.

De van két kérdésem:

Ha csak kibontva, lazán rá van hajtva a pelus és elkezd pisilni, akkor oldalt nem folyik ki a pisi?


Tegyük fel, hogy kibontottam a pelust, visszahajtottam rá, és várok. Honnan lehet tudni, hogy mikor pisil bele?


2010. ápr. 23. 07:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kisfiú babáknál ágaskodik a kuki pisilés előtt.amikor kibontottam és így találtam,vártam egy kicsit.jött is a pisi.de volt,mikor nem sikerült azt az időpontot eltalálni és takarítás lett a vége.
2010. ápr. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam pisi előtt megrázkódik, olyan mintha egy pillanatra kirázná a hideg, így nekem könnyű dolgom van. :-) Ha kibontod a pelust úgy hajtsd rá vissza, hogy két oldalát a kezeddel lefogod, így oldalt sem fog kifolyni ha éppen arrafelé célozna. :-)
2010. ápr. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagy problémát nem csináltam belőle sose. jók a reflexeim :)) Ritka, amikor olyan nagy sugárban pisil, hogy lehetősége legyen eltalálni, általában kis ívű sugárban pisil. A pelenkázón mindig textilpelust teszek alá, ha baleset van hipp-hopp feltörlöm alatta és cserélem a textilpelenkát. Egyébként ha kicsomagolod és rápillantasz lehet látni, készülödik-e a merénylet :)
2010. ápr. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
hat majd rajossz magadtol is,nekunk ez rendszeres mikor kibontom akkor pisil,de nekem van egy kicsi torcsi a pelenkazon es ha ez a problema gyorsan odateszem es kesz.de nyugi rengetegszer volt mar ilyen hogy lepisilt a kisfiam,ez legyen a legnagyobb problemank!boldog babavarast!
2010. ápr. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nekem például textílanyagból van varrva két kis zsebkendőméretű kendő, azokat szoktam a pelus kibontásakor a fütyire teríteni, így ha pisil, az felfogja. De az én fiam se nem rázkódik előtte, sem pedig nagy sugárban nem pisil. Viszont figyelni kell, mert nem mindíg találja el a pelust, ha visszahajtom, van, hogy mellé céloz :S

(A)

2010. ápr. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Jó tippek!


Arra konkrétan tudtok valami ötletet, hogy kibontottam a pelust, visszahajtottam a fütyire és várok, és akkor honnan lehet tudni, hogy mikor pisil bele a visszahajtott pelenkába?

2010. ápr. 27. 11:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze látszik a kukin, hogy akar-e pisilni. Ha visszahajtom, kukucskálni szoktam, vajon pisilt-e már. Sokszor csak lekókad a kuki amíg be van takarva és nem pisil, vagyis már kibontás előtt elintézte. Ilyenkor hiába várok.

De ne aggódj, gyakran nem fogod tudni "elkapni", pl. fürdetéskor tisztogatás, pancsi vagy épp törölközés közben is szokott jönni.

Íme a bizonyíték, hogy elkapni pedig nehéz: :-)))

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2010. ápr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nem szórakoztam igy! Mihelyt levettem róla a pelenkát,már raktam a kukacra a textilpelenkát. Végig rajta hagyom,igy nem kell várni,pisilt-e már.
2010. ápr. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sehonnan:-) De igyekezz főleg ha fiad van, mindig valamit tartani a fütyijére, mert bármikor pisilhet, és az bizony sugárban el fog lepni mindent az 5 méteres körzetedben...

Ha ráhajtod, oldalt nem fog kifolyni, ettől ne félj.

Nekem 2 lányom van, de én is mindig visszahajtom a pelust, hátha pisil (mert általában a hideg, a levegő ingerli őket, és pisilnek) és igyekszem minél előbb egy pillanat alatt alátenni a másik pelust. Azt már nem zárom össze azonnal, hadd levegőzzön kicsit, csak legyen alatta (fiúnál ráhajtva)

2010. ápr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!