Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel magyarázzák, hogy a...

Mivel magyarázzák, hogy a mostani elmélet szerint nem kell húzogatni a fiú babák kukiját? Tényleg jobb ez így?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 23. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne ! De szerintem túl sok baleset volt, beszakadt a bőr és ezért nem tanácsolják. Mindenesetre egy urulógus ismerősöm tanácsára én mindennap huzogatom,nagyon finoman.
2010. ápr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi, legalább tudom, hogyan vélekedik egy urológus. :)
2010. ápr. 23. 15:08
 3/10 anonim ***** válasza:
szia.15 hónapos a fiam,és még mindig nem tudom teljesen felhúzni,mondtam is a védőnőnek,ő meg mondta 2 éves koráig nem is baj.lehet szépen,lassan felhúzni amíg engedi,megmosni,de nem szabad erőltetni,ő is urológustól tanulta.nekünk le is van tapadva egy picit,de erre is azt mondta a védőnő,hogy lehet hogy ez a letapadás fog segíteni abba,hogy hátra lehessen majd húzni,mert feldobja majd a bőrt.én most egy picit megnyugodtam.
2010. ápr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát egyszer én itt már kaptam a fejemre, mikor megírtam, hogy nem húzogatom. Szerintem egyszerűen nincs rá indok. Ha a babád fitymája alatt nincs gyulladás, akkor később is ráér húzogatni, tényleg csak a sérülés veszélyét növeli a húzogatás. (Nálunk rendesen fölgyűlt a kukija alatt a trutyi, de a dokinéni szerint amíg nem gyulladt nem kell vele foglalkozni.)
2010. ápr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A húzogatástól berepedhet a bőr, és ez később fitymaszűkületet okozhat. Ezt a doktor nénink mondat, és azt is, hogy majd 1 éves korában megnézzük mi a helyzet.
2010. ápr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
az én doktornénim meg épp azt mondta, hogy akkor fog letapadni, ha nem húzogatjuk. 3 hónapos, eddig nagyon finoman húzogattam, alig-alig, de tegnap nagyon felhúzta a doktornéni, picit megszeppent a gyerekem. Azt nem mondom, hogy fájt neki, de kellemetlen volt. Szóval én félek annyira felhúzni, így most az apja huzogatja neki fürdés közben, én meg oda sem merek nézni. Azt mondtam a páromnak, hogy ő biztosan jobban el tudja képzelni, hogy ez mennyire fájhat, húzogassa ő!
2010. ápr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én épp tanácstalan vagyok. Előző dokink azt mondta, hozzá se nyúljunk 1 éves koráig. Most elköltöztünk, orvost váltottunk, ránézett 7 hós fiamra, majd közölte, hogy mostmár lehet neki húzogatni és meghúzgálta neki. Előttem szólóhoz hasonlóan megszeppent a fiam és kicsit felhúzta a lábait. Nem sírt, tehát gondolom nem fájt neki, de nem is tetszett neki :(. És nekem sem, hogy a dokinő nekiesett szó nélkül :(.


Jó lenne tudni mivel teszünk jobbat a babának :)!

2010. ápr. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

15:31-es,

nekünk is ezt mondta az orvos.Mi külföldön élünk,szerintem a környezetünkben senki nem húzogatja!Èn meg nem tudtam,mit tegyek,de a dokim is azt mondta,hogy semmit nem kell csinálni-még.Pont ezért,mert sérülhet,így ezért lesz szükület.Mi soha nem is kentünk semmivel,az esti fürcsinél normálisan megmossuk csak.

2010. ápr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
11%

Ja. Nem húzogatod, úgy tutira letapad, majd egy mozdulattal fel fogják rántani. Szerinted akkor nem fog berepedni? Nem a fenéket!


Mi 4 hónapos korától kezdtük el húzogatni (dokink azt mondta, 6 hónapos korára jussunk el odáig, hogy hátra lehessen húzni). Minden erőlködés, és feszegetés nélkül 2 hét alatt gyönyörűen hátracsúszott neki az egész bőr, nincs berepedve. (Párom csinálja, ő az úszómester nálunk.) És természetesen így minden este tisztítva van neki, nem tud visszatapadni. B.

2010. ápr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is egy külföldi doki mondta hogy nem kell huzogatni mert berepedezik és az nagyobb gondokhoz vezet!De nekem az a véleményem hogy mindenki a saját belátása szerint cselekedjen!Én is sokat rágódtam ezen a fütyikérdésen és ugy döntöttem nem huzogatom végülis egy szakorvos mondta hogy ne...
2010. ápr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!