Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit teszel ha másfél évesed...

Mit teszel ha másfél évesed kitépi séta alatt a kezét a tiédből és elszalad?

Figyelt kérdés
Pl kifut az útra, stb, mikor amugy is tele a kezed szatyorral és nehéz rögtön reagálni? Hogy lehet ezt megoldani anélkül, hogy a fenekére csapj?
2010. ápr. 23. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj hátizsákkal vásárolni. Úgy egyszerűbb az élet, mint szatyrokkal. Magadon segíts, mert a kisgyereked így is úgy is el fog futni.
2010. ápr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
tanítsd meg neki, hogy az úttestre NEM megyünk ki, a legnagyobb önfejűsködés közepette sem. az enyém 16 hóa, nagyon akaratosa, önfejű, séta közben nem is hagyja soha, hogy fogjam a kezét- de az úttestre meg sem próbál már kimenni. volt egy kis harc persze, volt, hogy üvöltve rángatta a kezét a kezemből, amikor megpróbálta régen, 3 hónapja kb. és nem hagytam. ilyenkor hazamentünk és babakocsi. pár alkalom után megtanulta, hogy mi az ábra. amúgy én is hátizsákkal vásárolok, az jó ötlet. ill ha kminden kötél szakad, dobd le a szatyrokat, a gyerek mégis fontosabb, gyorssegélynek ez is jó. :))
2010. ápr. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
En sem ertem a problemadat, mert en is mar egeszen kis koratol meg ha babakocsiban ült vagy a hordozoban ramkötve akkor is megalltam minden keresztezödes uttestre lepes elött es mondtam neki hogy itt jönnek az autok ezert meg kell allni es körbenezni. Egyetlen alkalommal ment le kismotorral az uttestre(nem volt jarda az ut mellett a füvön mentünk) es annyira nezelödött hogy nem vette eszre, amikor raszoltam nagyon megijedt es azonnal lement az utteströl. Söt ha en akarok tüzetesebb nezelödes nelkül lelepni a jardarol akkor engem is visszahuz. de szerintem nem vagy elkesve, minden alkalommal mond el neki hogy körbe kell nezni es te is jo alaposan nezz körbe, es valoban praktikusabb a hatizsak a szatyor helyett ekkora babaval. Ha esetleg igy is lefutkozna akkor szepen megfogod a kezet hazahuzod vagy ölben hazaviszed es büntetesbe helyezed, hogy ez sarok büntiparna vagy szobafogsag azt mar te tudod, sok sikert es kitartast.
2010. ápr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Babapóráz? Ha bent laknánk a városban én tuti, hogy vennék.
2010. ápr. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha vásárolni megyek, akkor babakocsiba ültetem...így nem kell szatyorral a kezemben rohangálni utána.


Ha sétálni megyünk, akkoris van babakocsi, és csak akkor ültetem bele, ha nem bír magával. Amúgy ő tolja hátulról, vagy az oldalát fogja. Ha futni, menekülni kezd, rászólok 1*2*. Ha annál inkább csinálja, akkor határozottan megfogom és beültetem a kocsiba.

Mi egy főút mellett lakunk, gondolhatod, hogy nem sokat teketóriázok. Azért ilyenért nem ütöm meg, csak rászólok, vagy ha az sem használ, akkor büntiből beültetem a kocsiba. Persze az enyém már 2 éves:) de másfél évesen is ilyen volt, csak akkor még le is feküdt a járdán:S

2010. ápr. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy értitek:) barátnőm kislánya csinálja. A fiam is 1,5 éves, de nem akar kiszállni a babakocsiból, örül, ha tolom, csak a barátnője visit, hogy kiszállsz!!! Aztán persze anyja kiszedi és veszélyeskedik. A másik nagyobb gyerekes barátnőnk javaslatára jól fel kell pofozni:( hát ez nem tetszett, ezért kérdezgetek. Vissza kell ültetni a bkocsiba, nem baj, ha visit, ez a bünti, nem a verés, ugye?
2010. ápr. 24. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!